Beskidy

Artykuły - Beskidy (34)

 • ​W Beskidach nieco zimy wiosną - w górach spadł śnieg

  ​W Beskidach nieco zimy wiosną - w górach spadł śnieg

  Nawrót zimy w Beskidach. W wyższych partiach gór spadło kilka centymetrów śniegu. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR przestrzegli, że znacząco pogorszyły się warunki na szlakach turystycznych. Aura nie sprzyja pieszym wędrówkom.
 • Zagrożenie lawinowe w Beskidach

  Zagrożenie lawinowe w Beskidach

  Trudne warunki turystyczne panują w Beskidach. Szlaki w wyższych rejonach po opadach śniegu są nieprzetarte. Na północnych stokach Babiej Góry wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego - ostrzegli w środę ratownicy grupy beskidzkiej GOPR.
 • Trudne warunki narciarskie i turystyczne w Beskidach

  Trudne warunki narciarskie i turystyczne w Beskidach

  Złe informacje dla osób, które na weekend przyjechały w Beskidy. W górach są trudne warunki narciarskie i turystyczne. Tylko nieliczne trasy narciarskie są naśnieżone, a na szlakach zalega zmrożony śnieg i błoto.
 • Narciarskie ostatki w środku zimy

  Narciarskie ostatki w środku zimy

  Ubywa miejsc w Beskidach, gdzie można jeszcze zjeżdżać na nartach. Wiosenna aura w środku zimy zmiotła śnieg. Zjeżdżać można jedynie na jego resztkach na Białym Krzyżu między Szczyrkiem i Wisłą. Działa tam niewielki wyciąg orczykowy.
 • Gorąca zima w Beskidach, śniegu coraz mniej

  Gorąca zima w Beskidach, śniegu coraz mniej

  Wysokie temperatury i halny, który wiał w święta, nadwątliły pokrywę śniegu w Beskidach. Ubyło tras, po których można zjeżdżać. W piątek rano w Szczyrku i Korbielowie termometry wskazywały 5 stopni C, a w Wiśle 7.
 • Beskidy: Na Babiej Górze wciąż występuje zagrożenie lawinowe

  Beskidy: Na Babiej Górze wciąż występuje zagrożenie lawinowe

  Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR obniżyli w czwartek do pierwszego stopnia zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach. Jak poinformowali, śnieg jest ubity i nie przybywa go. Warunki na szlakach turystycznych są jednak bardzo trudne.
 • Mgła w Beskidach

  Mgła w Beskidach

  Trudne i bardzo trudne warunki turystyczne w zachodnich Beskidach. W górach panuje mgła - widoczność jest miejscami ograniczona jest nawet do 10 metrów.
 • Złota polska jesień w Beskidzie Sądeckim i Niskim

  Złota polska jesień w Beskidzie Sądeckim i Niskim

  Warunki w górach będą sprzyjać w ten weekend turystyce. W Beskidzie Sądeckim i Niskim jest złota polska jesień. Dzisiaj i jutro ma być około 15 stopni Celsjusza, nie będzie padało.
 • "Dziennik Zachodni": Na beskidzkich szlakach łatwo się zgubić

  Na beskidzkich szlakach łatwo się zgubić. Np. na szlaku zielonym Hala Boracza - Hala Lipowska oznaczenie się nagle urywa. Podobnie jest na szlaku żółtym w Korbielowie, w drodze na Halę Miziową przez Buczynkę - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Chcesz nawdychać się jodu, jedź w... Beskidy

  W Dębowcu, najmniejszej gminie Śląska Cieszyńskiego, skarb namierzono po raz pierwszy w 1912 r. Chodzi o złoża solankowe, z którymi władze lokalne wiążą duże nadzieje - stwierdza "Dziennik Zachodni".