Beskid Niski

Artykuły - Beskid Niski (6)

 • Rymanów-Zdrój i okolice: Wielokulturowe dziedzictwo

  Rymanów-Zdrój i okolice: Wielokulturowe dziedzictwo

  Do Pijalni Wód Mineralnych w Rymanowie-Zdroju ustawiają się kolejki. Nic dziwnego: kubek (lub całą butelkę) Tytusa czy Celestyny można dostać tu za darmo. To skutek, obowiązującego od 143 lat, dekretu hrabiny Anny Potockiej, założycielki uzdrowiska.
 • Czy odkryją wody termalne w Beskidzie Niskim?

  Czy odkryją wody termalne w Beskidzie Niskim?

  Gmina Sękowa czeka na ocenę wniosku o dofinansowanie odwiertu badawczego, który ma potwierdzić istnienie wody termalnej na terenie powiatu gorlickiego. Wniosek rozpatruje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.
 • Sprzyjające warunki w górach

  Sprzyjające warunki w górach

  W Beskidzie Sądeckim i Niskim weekend zapowiada się słonecznie. Temperatura w wyższych partiach będzie w granicach 10 stopni powyżej zera. Rowerzyści muszą teraz bardziej uważać - mówi Leszek Olech, ratownik krynickiej grupy GOPR.
 • Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? II edycja plebiscytu INTERIA.PL

  Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? II edycja plebiscytu INTERIA.PL

  Jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i rozreklamowane już Mazury, to co? Takie pytanie zadaliśmy wam w ubiegłym roku, rozpoczynając I edycję plebiscytu na mniej znane, ale bardzo urokliwe miejsca w Polsce, które dla wielu mogą okazać się prawdziwymi odkryciami. Zgodnie z obietnicą wracamy do prezentowania takich rejonów kraju. Spośród przedstawionych miejsc znów będziecie mogli wybrać to najładniejsze.
 • Góry w weekend nie dla turystów

  Góry w weekend nie dla turystów

  Niesprzyjające warunki turystyczne w górach. Długi weekend w Beskidzie Sądeckim i Niskim zapowiada się deszczowo i niezbyt ciepło.
 • ​Zapowiada się upalny dzień w Bieszczadach

  ​Zapowiada się upalny dzień w Bieszczadach

  W Bieszczadach i Beskidzie Niskim zapowiada się upalny dzień - poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.