Bernard Madoff

Synonimy:
madoff,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bernard Madoff (34)

 • Odszkodowanie za piramidę Madoffa wypłaci państwo

  Odszkodowanie za piramidę Madoffa wypłaci państwo

  Amerykański Departament Sprawiedliwości zapłaci cztery miliardy dolarów odszkodowania 25 tysiącom ofiar finansowej piramidy Bernarda Madoffa. Finansista został za to to skazany na 150 lat więzienia.
 • Koks z Wall Street

  Koks z Wall Street

  Giełdą rządzi kokaina? Słysząc to pytanie, jedni przedstawiciele świata finansjery uśmiechają się pod nosem i protestują przeciwko informacjom wyssanym z palca. Inni milczą. Niektórzy odsyłają jednak do historii opisywanych przez dezerterów z giełdy. Bo ich wspomnienia często nie ustępują opowieściom o "Wilku z Wall Street".
 • Piramida - wierzchołek góry oszustw

  Piramida - wierzchołek góry oszustw

  Oszustwa na rynku finansowym często niesłusznie utożsamia się głównie z piramidą finansową, która jest zaledwie jedną z ich form, rzadko teraz występującą, przynajmniej w czystej postaci.
 • Naciągnął inwestorów ze 100 krajów

  Naciągnął inwestorów ze 100 krajów

  Na przydomek "Małego Madoffa" niechlubnie zasłużył sobie Allen Stanford, który prowadząc Stanford Financial Group zdołał, przy niemałej pomocy władz karaibskiego państwa Antigua i Barbuda, zdefraudować aż 7 miliardów dolarów. Nabrał ponad 30 tysięcy inwestorów ze 100 krajów świata, za co skazany został na "jedynie" 110 lat więzienia.
 • Marcin P. prawie jak Bernard Madoff

  Marcin P. prawie jak Bernard Madoff

  Afera Amber Gold pokazuje, że schemat działania piramid jest stary jak świat i niezwykle przewidywalny.
 • Piramidy finansowe to nie jest tylko polska specjalność

  Piramidy finansowe to nie jest tylko polska specjalność

  Piramidy finansowe to nie jest tylko polska specjalność - ocenili pytani przez PAP eksperci. Zwrócili uwagę, że ostrzeżenia przed parabankami publikowane na stronach KNF docierają do zbyt wąskiego grona.
 • 110 lat więzienia dla gigantycznego oszusta

  110 lat więzienia dla gigantycznego oszusta

  62-letni Amerykanin Allen Stanford podobnie jak Bernard Madoff (od 2009 r. odsiaduje wyrok 150 lat więzienia) prowadził oszukańcze piramidy finansowe. 30 tys. ludzi w 100 krajach dało się nabrać. Ława przysięgłych uznała go winnym 13 oszustw na 7 mld dol., prania brudnych pieniędzy i utrudniania śledztwa. Sąd w Teksasie skazał go na 110 lat za kratami. Prokuratura wnioskowała o 230 lat w więzieniu, obrona o trzy lata (z sądu wyszedłby wtedy na wolność).
 • "Mały Madoff" zdefraudował 7 miliardów dolarów

  "Mały Madoff" zdefraudował 7 miliardów dolarów

  Amerykanin Allen Stanford podobnie jak Bernard Madoff (odsiaduje wyrok 150 lat więzienia) prowadził skomplikowane piramidy finansowe. 30 tys. ludzi w 100 krajach dało się nabrać. Ława przysięgłych uznała go winnym oszustw, prania brudnych pieniędzy i utrudniania śledztwa. Sąd chce zająć 330 mln dolarów z 29 kont bankowych w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Sąd uznał, że kwoty te pochodzą z przestępstw.
 • Madoff i jego żona usiłowali popełnić samobójstwo

  Madoff i jego żona usiłowali popełnić samobójstwo

  Żona skazanego na 150 lat więzienia za największą w historii malwersację finansową Bernarda Madoffa ujawniła w wywiadzie dla telewizji CBS, że usiłowała razem z mężem popełnić samobójstwo z powodu przeżywanej depresji.
 • 14 par bokserek Madoffa poszło za 200 dolarów

  14 par bokserek Madoffa poszło za 200 dolarów

  Na aukcji w USA sprzedano m.in. bieliznę należącą do aferzysty Bernarda Madoffa. Twórca piramidy finansowej odsiaduje wyrok w wysokości 150 lat więzienia.