berety

Artykuły - Berety (20)

 • Desant na krakowskie Błonia

  Desant na krakowskie Błonia

  Jak co roku, w kolejną rocznicę utworzenia 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, krakowskie "Czerwone Berety" obchodzą swoje święto. W tym roku obchody te mają szczególnie uroczysty charakter.
 • Tak się szkolą Czerwone Berety

  Tak się szkolą Czerwone Berety

  - Na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia groźnej. Ot, zwykła rura. Ale RPG to bardzo niebezpieczna dla przeciwnika i ważna dla działań żołnierzy broń, zwłaszcza w rękach wyszkolonego celowniczego... - mówi ppor. Katarzyna Szal z 16. batalionu powietrznodesantowego.
 • Mundury

  Gdy z okazji kolejnej uroczystości związanej ze Świętem Niepodległości oglądam defiladę wojskową, nie potrafię znaleźć innego określenia na maszerujące szeregi polskich żołnierzy, jak nuda i szarzyzna? Jak to się stało, że Wojsko Polskie, słynące niegdyś z szyku i elegancji, wygląda obecnie tak smutno?
 • Tadeusz Rydzyk marzy o internecie

  Tadeusz Rydzyk marzy o internecie

  Po radiowym eterze, wydawnictwach prasowych oraz telewizji satelitarnej ojciec Tadeusz Rydzyk planuje na dobre zagościć w internecie. - Wszystkie moherowe berety! Uczymy się internetu! - wołał do swoich słuchaczy szef Radia Maryja.
 • Kolejny biznes księdza Rydzyka

  Kolejny biznes księdza Rydzyka

  "Niech żyją moherowe berety!" - krzyczało blisko 10 tysięcy osób, które w sobotę świętowały 17. rocznicę istnienia Radia Maryja. Od ojca Tadeusza Rydzyka dostały nowe zadanie - poznanie tajników internetu. A dokładniej - stworzenie "paru" internetowych portali, żeby "o młodzież zawalczyć" - pisze DZIENNIK.
 • Pierwsza runda po nokaucie

  Pierwsza runda po nokaucie

  Tragiczna porażka Rzeczypospolitej, jesienią 1939 roku pobitej i rozszarpanej na pół przez zbójecki sojusz III Rzeszy i Związku Sowieckiego, była niewyobrażalnym szokiem dla Polaków. Nie stała się jednak kresem, lecz przeciwnie, początkiem desperackiego boju o przetrwanie i niepodległość.
 • Moherowe berety po niemiecku

  Moherowe berety po niemiecku

  To nie jest żart! Niemieckie tłumaczenie "Moherowych Beretów" piosenki, która obaliła IV RP ukazało się właśnie w Niemczech w książce "Viva Polonia" autorstwa Steffena Mollera.
 • Czerwone Berety wkrótce odlecą

  Czerwone Berety wkrótce odlecą

  Żołnierze II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie już niebawem zastąpią swoich kolegów z I zmiany.
 • Moherowe berety i cekiny

  Moherowe berety i cekiny

  Skórzane spodnie, żakiet w kratę, futro, beret na głowę i jesteś gotowa do wyjścia. Przygotowaliśmy dla Ciebie ściągę z najważniejszych trendów na jesień 2007.
 • Moherowych beretów portret własny

  Moherowych beretów portret własny

  Skończyli podstawówkę lub szkołę zawodową. Zakupy robią w Biedronce, bo jest tam tanio. Nie mają telefonu komórkowego, a wakacje spędzają we własnym domu - pisze "Życie Warszawy".

Filmy - Berety (1)

 • Francja. Kryzys gospodarki

  Rządzący Francją coraz usilniej poszukują recepty na uzdrowienie gospodarki tego kraju. 35-godzinny tydzień pracy, wysokie podatki i konkurencja z Azji boleśnie uderzyły w rodzime zakłady produkcyjne i prywatną przedsiębiorczość. – Nie dogonimy w ten sposób Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Wynika to z prostego rachunku matematycznego – mówią przedsiębiorcy. Nie podoba im się również to, kogo promuje rząd. – Największe podatki płacą w tym kraju rzemieślnicy i rolnicy. To oni razem stanowią też najbogatszą francuską firmę. Ale rząd woli sprzedawać za granicę pociągi, samoloty i technologie atomowe.