Beppe Grillo

Artykuły - Beppe Grillo (10)

 • Włochy: Ruch Pięciu Gwiazd atakuje instytucje państwa

  Włochy: Ruch Pięciu Gwiazd atakuje instytucje państwa

  Ignoranci bez kultury politycznej, wywrotowcy podżegający do nienawiści - tak włoscy politolodzy i komentatorzy oceniają parlamentarny Ruch Pięciu Gwiazd byłego komika Beppe Grillo. Przystąpił on ostatnio do pełnego inwektyw ataku na instytucje państwa.
 • Beppe Grillo szokuje i budzi niepokój po apelu o marsz na Rzym

  Beppe Grillo szokuje i budzi niepokój po apelu o marsz na Rzym

  Demagogia, faszystowskie zapędy, sekciarstwo, zagrożenie dla demokracji - tak niektórzy komentatorzy i politycy we Włoszech oceniają zachowanie założyciela Ruchu Pięciu Gwiazd, komika Beppe Grillo. Jego formacja jest jedną z największych sił w parlamencie.
 • Pat wyborczy we Włoszech

  Jest nadzieja na rozwiązanie powyborczego patu we Włoszech. Mogło by do niego doprowadzić porozumienie centrolewicy z Ruchem Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo
 • Ostatnie wiece przed wyborami parlamentarnymi i ciszą wyborczą

  Przywódcy bloków i koalicji startujących w wyborach parlamentarnych we Włoszech zakończyli w piątek kampanię wiecami i apelami o głosy. Największe tłumy, dziesiątki tysięcy ludzi, zgromadził uważany za populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo.
 • Włochy: Znany satyryk chce być szefem partii

  Włochy: Znany satyryk chce być szefem partii

  Znany włoski satyryk Beppe Grillo ogłosił zamiar kandydowania na szefa opozycyjnej centrolewicowej Partii Demokratycznej (PD). Decyzja ta, ogłoszona w jego czytanym przez miliony Włochów blogu, wywołała poruszenie, sceptycyzm, a nawet oburzenie w PD.
 • "Mieszkańcy Kampanii, odłączcie się od Włoch!"

  Mieszkańcy Kampanii, odłączcie się od reszty Włoch, tak jak Kosowo oderwało się od Serbii - z takim prowokacyjnym apelem wystąpił w Neapolu znany włoski satyryk Beppe Grillo podczas happeningu, który był formą protestu przeciwko postępowaniu władz w sprawie "kryzysu śmieciowego" w tym mieście.

Filmy - Beppe Grillo (2)