benzyna paliwo podwyzki

Artykuły - Benzyna paliwo podwyzki (17)

 • Ceny paliw wywindują inflację w maju do 4 proc.; NBP nie zareaguje - Goldman Sachs

  Ceny paliw wywindują inflację w maju do 4 proc.; NBP nie zareaguje - Goldman Sachs

  Bank inwestycyjny Goldman Sachs ocenia, że wzrost cen paliw wywinduje w maju inflację w Polsce do 4 proc., ale będzie to przejściowe, potem inflacja zacznie spadać. Według banku, NBP nie zareaguje na majowy wzrost zmianą stóp procentowych.
 • Paliwa. Przecena trwa w najlepsze

  Paliwa. Przecena trwa w najlepsze

  Kolejny tydzień trwania pandemii koronawirusa znów wyraźnie obniża ceny paliw na stacjach.
 • Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Koniec obniżek na polskich stacjach?

  W ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia ze zmianami cen w polskich rafineriach, które można tłumaczyć pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa i drożejącym dolarem amerykańskim wobec naszej rodzimej waluty. Krajowi producenci paliw - PKN Orlen oraz Grupa Lotos pięciokrotnie zmieniali cenniki paliw w hurcie.
 • Diesel skutecznie opiera się obniżkom

  Diesel skutecznie opiera się obniżkom

  Na stacjach paliw w mijającym tygodniu taniały benzyny i autogaz. Pomimo wyraźnej przeceny na rynku hurtowym spadkowej tendencji opiera się olej napędowy. W najbliższych dniach ceny diesla w końcu powinny jednak zacząć spadać, bo marże operatorów rynku detalicznego osiągane na sprzedaży tego paliwa są rekordowo wysokie.
 • Skąd te 5 zł na stacji benzynowej?

  Skąd te 5 zł na stacji benzynowej?

  Za litr najpopularniejszej benzyny czy oleju napędowego płacimy na stacjach już ponad 5 zł. Oznacza to, że w ciągu niespełna dwóch miesięcy ceny wzrosły odpowiednio o 7-10 proc. i 8-11 proc. Nie powinno to jednak być szczególnym zaskoczeniem dla kierowców, bo o spodziewanym wzroście cen w tym roku analitycy mówili już pod koniec ubiegłego. W grudniu eksperci serwisu e-petrol.pl przewidywali, że pierwsza połowa 2018 roku upłynie pod znakiem rosnących cen przy dystrybutorach, a "oddech" może przynieść dopiero drugie półrocze.
 • Dzięki smartfonom kupujemy tańsze paliwo

  Dzięki smartfonom kupujemy tańsze paliwo

  Dzięki smartfonom zmienia się sposób, w jaki tankujemy benzynę. Z ostatnich amerykańskich badań firmy Nielsen wynika, że przed zatankowaniem 85% z nas sprawdza na aplikacjach mobilnych, gdzie jest najlepsza cena benzyny, i gdzie najtaniej możemy zrobić zakupy.
 • Jeden grosz od cenowego rekordu

  Jeden grosz od cenowego rekordu

  Nie udało się uniknąć podwyżek cen paliw na stacjach, po tym jak w ubiegłym tygodniu ceny na rynku hurtowym osiągnęły tegoroczne maksimum. Średnio za litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje 5,88 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 6,00 zł, oleju napędowego - 5,77, autogazu - 2,72 zł. W ciągu tygodnia ceny benzyny wzrosły średnio o 4 grosze na litrze, oleju napędowego o 2 grosze na litrze i autogazu o 1 grosz na litrze.
 • Kierowcy wymusili obniżki cen na stacjach

  Kierowcy wymusili obniżki cen na stacjach

  Pierwszy weekend tegorocznego lata minie we Włoszech pod znakiem "wojny" koncernów paliwowych o to, kto bardziej obniży cenę benzyny i oleju napędowego na swych stacjach. Obniżki wprowadzono po tym, gdy doszło do znacznego spadku sprzedaży paliw.
 • Za litr benzyny zapłacimy 6 złotych na większości stacji

  Za litr benzyny zapłacimy 6 złotych na większości stacji

  Z informacji Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że w przypadku benzyny 95 średnia cena litra w detalu nie przekroczyła 6 złotych, ale za litr benzyny premium zapłacimy powyżej 6 złotych na większości stacji.
 • To prawdziwy miód na serce naszych kierowców

  To prawdziwy miód na serce naszych kierowców

  Ropa z perspektywy spowolnienia gospodarczego na świecie wydaje się być jednym z pierwszych surowców, które powinny odnotować głęboką przecenę. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że spowolnienie dotyka w największym stopniu gospodarki zachodniej Europy, wpływ tego czynnika może okazać się być silnie ograniczony.

Filmy - Benzyna paliwo podwyzki (3)

 • Hurtowe ceny benzyny spadają. Będziemy tankować taniej

  Dobra informacja dla kierowców. Ceny na stacjach benzynowych powinny w najbliższym czasie spaść o kilka groszy na litrze. Wszystko dzięki niższym cenom w hurcie. - Powodem tej spodziewanej przez nas obniżki cen benzyny na stacjach jest sytuacja na rynku hurtowym. W poprzednim tygodniu spadek cen benzyny w hurcie sięgał ponad 25 groszy na litrze. Czyli to daje tę dużą przestrzeń do obniżek cen paliw na stacjach - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Urszula Cieślak, analityk BM Reflex, monitorującego sytuację na rynku paliw.
 • Protest kierowców w Łodzi

  W wielu miastach Polski odbyły się protesty przeciw wysokim cenom paliw. Niektórzy kierowcy zostali ukarani mandatami.
 • Kierowcy zapłacą za rewolucję w Libii?

  Cena ropy w Nowym Jorku w najbliższych dniach przekroczy 100 dolarów - twierdzą analitycy. Ceny benzyny sprawdzał reporter RMF, Krzysztof Berenda.