benz

Artykuły - Benz (64)

 • Mercedes-Benz: W drugiej połowie roku powinna rozpocząć się budowa fabryki w Jaworze

  Mercedes-Benz: W drugiej połowie roku powinna rozpocząć się budowa fabryki w Jaworze

  W drugiej połowie roku powinna rozpocząć się budowa nowej fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze - poinformował Mercedes-Benz Polska. Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.
 • Hybrydowy luksus mercedesów

  Hybrydowy luksus mercedesów

  Mercedes-Benz postanowił wyposażyć nową klasę E nowy silnik. Model 300 BlueTEC HYBRID wprawia w ruch 4-cylindrowy turbodiesel o mocy 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm.
 • Osiem mercedesów dla GOPR

  Osiem mercedesów dla GOPR

  W czwartek, podczas uroczystości w Krynicy Mercedes-Benz Polska udostępnił osiem samochodów GLK 220 CDI 4MATIC Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
 • Samochód ma 125 lat!

  Samochód ma 125 lat!

  29 stycznia 1886 Carl Benz składa w Berlinie wniosek patentowy na trójkołowy wóz motorowy. Odtąd dzień ten uznaje się za oficjalną datę narodzin automobilu, który w 2011 roku obchodzi swój 125. jubileusz.
 • Mercedesy z... Tatarstanu

  Z niewielkim opóźnieniem zjechała w poniedziałek z taśmy pierwsza ciężarówka wyprodukowana w Rosji we współpracy między firmą Mercedes-Benz (niemiecki koncern Daimler) i rosyjskim Kamazem.
 • Jazdy próbne nowym Mercedesem SLS AMG

  Jazdy próbne nowym Mercedesem SLS AMG

  Sony Computer Entertainment Europe i Mercedes-Benz oferują klientom możliwość przeprowadzenia jazdy próbnej nowym modelem Mercedes-Benz SLS AMG, jazdę wirtualną, za pośrednictwem gry Gran Turismo 5 na PlayStation3.
 • Niemiecki gigant pokonany i upokorzony!

  Niemiecki gigant pokonany i upokorzony!

  Niemiecki gigant motoryzacyjny Daimler (Mercedes-Benz, Smart, Maybach) i trzej jego dostawcy zostali skazani przez sąd w Waszygtonie za korumpowanie zagranicznych rządów.
 • Wszystko o autach papieży

  Wszystko o autach papieży

  Od 1930 roku papieskie samochody produkuje Mercedes-Benz. Latem tamtego roku, niemal 80 lat temu, papież Pius XI otrzymał Mercedesa Nürburg jako prezent od firmy Daimler-Benz AG.
 • Pradziadek samochodu

  Pradziadek samochodu

  29 stycznia 1886 r., Karl Benz opatentował swój automobil. Trójkołowy, hałaśliwy i często psujący się Karl Benz Patent Motorwagen 1 jest protoplastą współczesnych samochodów. Kilka egzemplarzy jeździ do dziś...
 • Tak potrafią tylko Rosjanie!

  Tak potrafią tylko Rosjanie!

  Firmę Daimler Benz znamy wszyscy. Koncern Daimler Chrysler również zapisał w historii motoryzacji swoją kartę.