Benjamin Netanjahu

Synonimy:
netanjahu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Benjamin Netanjahu (308)

 • Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Dostawy wody w Strefie Gazy: Holandia wesprze Izrael

  Rząd holenderski wesprze Izrael w realizacji inwestycji mających poprawić dostawy wody i gazu do zamieszkanej przez ludność palestyńską Strefy Gazy - oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu we wtorek podczas wizyty w Holandii.
 • Izrael: Partia Netanjahu wygrała wybory

  Izrael: Partia Netanjahu wygrała wybory

  Konserwatywny blok Likud premiera Benjamina Netanjahu wygrał wtorkowe przedterminowe wybory parlamentarne w Izraelu, zdobywając 30 mandatów w 120-osobowym Knesecie - podały w środę izraelskie media po przeliczeniu przez komisję wyborczą 99 proc. głosów.
 • Netanjahu krytykowany za kosztowne upodobania

  Netanjahu krytykowany za kosztowne upodobania

  Dziennik "Maariv" skrytykował w poniedziałek premiera Izraela Benjamina Netanjahu za kosztowne upodobania, donosząc o wydatkach na utrzymanie jego oficjalnej rezydencji w Jerozolimie, które osiągnęły w 2012 r. ok. 909 tys. dolarów.
 • Izrael krytykuje genewskie porozumienie z Iranem

  Izrael krytykuje genewskie porozumienie z Iranem

  Izrael krytycznie ocenił porozumienie sześciu światowych mocarstw z Iranem w sprawie programu nuklearnego Teheranu. Nazwał je "złą umową" i uznał, że nie ma wobec niego żadnych zobowiązań. Premier Benjamin Netanjahu nazwał porozumienie "historycznym błędem".
 • Benjamin Netanjahu: Złe porozumienie z Iranem może doprowadzić do wojny

  Benjamin Netanjahu: Złe porozumienie z Iranem może doprowadzić do wojny

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł w środę, że złe porozumienie pomiędzy Iranem a światowymi potęgami może doprowadzić do wojny. Ponownie podkreślił też konieczność utrzymania sankcji wobec władz w Teheranie.
 • Izrael zrezygnował z budowy nowych osiedli na terenach okupowanych

  Izrael zrezygnował z budowy nowych osiedli na terenach okupowanych

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu zrezygnował nagle we wtorek wieczorem z przedstawionych wcześniej tego samego dnia planów budowy niemal 24 tysięcy nowych domów na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.
 • ​Izrael: Netanjahu przeciwko ustępstwom wobec Iranu

  ​Izrael: Netanjahu przeciwko ustępstwom wobec Iranu

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek, że zmniejszenie presji na Iran w sprawie jego programu nuklearnego będzie "historycznym błędem". Zdaniem szefa izraelskiego rządu należy poczekać, aż nałożone na Iran sankcje odniosą skutek.
 • Większość Izraelczyków popiera twardą linię Netanjahu wobec Iranu

  Większość Izraelczyków popiera twardą linię Netanjahu wobec Iranu

  Zdecydowana większość Izraelczyków popiera twarde stanowisko, jakie wobec Iranu zaprezentował przed kilkoma dniami na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ ich premier Benjamin Netanjahu - wynika z sondażu opublikowanego w piątek.
 • Premier: Izrael jest gotowy na wszystkie scenariusze ws. Syrii

  Premier: Izrael jest gotowy na wszystkie scenariusze ws. Syrii

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił w niedzielę przed posiedzeniem rządu, że jego kraj jest gotowy na wszystkie scenariusze. Dzień wcześniej prezydent USA Barack Obama ogłosił, że poprosi Kongres o zielone światło dla akcji militarnej w Syrii.
 • Ostre słowa premiera Izraela

  Ostre słowa premiera Izraela

  W reakcji na wystrzelenie z Libanu pocisków rakietowych na izraelskie miasta, szef rządu Izraela zapowiada odwet.