benefity

Artykuły - Benefity (44)

 • Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Ubezpieczenia zastąpią premie w firmach?

  Mimo pomocy publicznej, jaką otrzymały przedsiębiorstwa w związku z pandemią, większość firm i tak planuje cięcia kosztów pracy. W tej, czy innej formie. Jak wynika z badań ekspertów rynkowych, takich jak Randstad czy Manpower, przede wszystkim wstrzymywane lub co najmniej ograniczane są plany rekrutacyjne. Kilkanaście procent firm zamierza redukować wynagrodzenia.
 • "Rzeczpospolita": Więcej imprez, mniej gotówki

  "Rzeczpospolita": Więcej imprez, mniej gotówki

  Prawie dwa miliardy złotych wydadzą firmy na gwiazdkowe bony i karty podarunkowe dla pracowników. Jeszcze więcej pójdzie na przyjęcia i premie - podaje w piątek "Rzeczpospolita".
 • Wysoka pensja nie wystarczy

  Wysoka pensja nie wystarczy

  Rosnące płace już nie są wystarczającą zachętą dla najcenniejszych (z punktu widzenia pracodawcy) pracowników. Na jakie benefity liczyć mogą zatrudnieni w Polsce? Które z nich doceniają najbardziej?
 • Boom na rynku benefitów pozapłacowych

  Boom na rynku benefitów pozapłacowych

  Boom na rynku benefitów pozapłacowych
 • Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, kiedy przedsiębiorcy wręczają pracownikom bony towarowe oraz vouchery. Najczęściej związane jest to ze specjalnymi okazjami.
 • Przegląd nietypowych benefitów w 2018 roku

  Przegląd nietypowych benefitów w 2018 roku

  Jak co roku organizacja SHRM przygotowała obszerną listę benefitów, jakie amerykańscy pracodawcy oferują swoim pracownikom. Wśród popularnych benefitów, które powoli stają się passé, można znaleźć również takie, które wykraczają poza standardowe świadczenia. Pionierami w oferowaniu najbardziej pomysłowych benefitów są przede wszystkim firmy z Doliny Krzemowej.
 • Jak dobrze dobrać benefity pracownicze? Warto zapytać o to samych zainteresowanych

  Jak dobrze dobrać benefity pracownicze? Warto zapytać o to samych zainteresowanych

  Dziś karnety sportowe i darmowe ubezpieczenie zdrowotne nie działają już tak zachęcająco dla pracowników, jak jeszcze kilka lat temu. W błędzie są jednak firmy, które uważają, że przyciągną do siebie nowych kandydatów za pomocą wymyślnych benefitów, ponieważ te bardzo często mijają się z prawdziwymi potrzebami zatrudnionych. Dlatego niektóre, bardziej świadome tego przedsiębiorstwa, zdecydują się na włączenie pracowników w wyboru tychże świadczeń, zyskując pewność, że będą one zawsze odpowiednie dla ich zespołów.
 • Floating - skuteczny sposób na stres?

  Floating - skuteczny sposób na stres?

  Stres ma istotny wpływ na psychikę i naszą efektywność zawodową. Polacy należą w Europie do jednych z najbardziej zestresowanych pracowników.
 • Czasy przebierania w pracownikach się skończyły. Teraz firmy walczą o nich dodatkowymi benefitami

  Czasy przebierania w pracownikach się skończyły. Teraz firmy walczą o nich dodatkowymi benefitami

  Najniższe od 28 lat bezrobocie w połączeniu ze wzrostem gospodarczym powoduje konkurencję między pracodawcami i presję zarówno na podnoszenie płac, jak i oferowanie pozapłacowych benefitów. Firmy dość powszechnie zapewniają pracownikom karty MultiSport, dodatkowe ubezpieczenia, opiekę zdrowotną i możliwość uczestniczenia w szkoleniach. Coraz więcej firm umożliwia też udział w wolontariacie pracowniczym albo inicjuje programy sportowe. Przykłady najlepszych propracowniczych inicjatyw wyłoniła rozstrzygnięta w tym tygodniu VIII edycja konkursu "Pracodawca Godny Zaufania".
 • Liczy się już nie tylko pensja, ale także benefity

  Liczy się już nie tylko pensja, ale także benefity

  Wraz z nadejściem rynku kandydata, rozpoczęła się walka o pracowników. Aby zdobyć dobrego pracownika, firmy nie mogą oferować tylko wysokiej pensji. Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.

Filmy - Benefity (2)

 • Liczy się już nie tylko pensja, ale także benefity

  Wraz z nadejściem rynku kandydata, rozpoczęła się walka o pracowników. Aby zdobyć dobrego pracownika, firmy nie mogą tylko oferować wysokiej pensji. Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.
 • Skusisz się na masaż w pracy? Czyli nietypowe benefity w firmach

  Już nie wystarczy pracownikowi dać bezpłatną opiekę medyczną i będzie zadowolony. Pracodawcy coraz częściej walczą o pracowników oferując im nietypowe benefity. Jakie? Masaż w pracy, chillout room, pół godziny dla rodziny, krótszy czas pracy w wakacyjne piątki, pełnopłatne zwolnienia chorobowe w określonym wymiarze, przedszkole na terenie firmy, czy nawet roczny urlop.