Ben Kingsley

Synonimy:
Kingsley Ben,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ben Kingsley (21)

 • Ben Kingsley: Poczucie władzy

  Ben Kingsley: Poczucie władzy

  Ben Kingsley, laureat Oscara za tytułową rolę w "Gandhim", znany też z takich filmów jak "Zabójczy numer" czy "Wyspa tajemnic", opowiada o swojej najnowszej kreacji - w "Iron Manie 3" gwiazdor wcielił się w czarny charakter, Mandaryna.
 • Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley dołączy prawdopodobnie do obsady filmu "Mary Mother of Christ" w reżyserii Alistera Griersona, będącego prequelem słynnej "Pasji" Mela Gibsona.
 • Kingsley ponownie u Scorsese

  Kingsley ponownie u Scorsese

  Ben Kingsley wyjawił ostatnio, że już niedługo ponownie wystąpi u Martina Scorsese.
 • Ben Kingsley wraca do Indii

  Ben Kingsley wraca do Indii

  Ben Kingsley, znany przede wszystkim z uhonorowanej Oscarem roli Mahatmy Ghandiego, powróci do Indii w filmie "Taj". Brytyjski aktor wcieli się w nim w XVII-wiecznego cesarza Shaha Jahana.
 • Nowe gwiazdy z gwiazdami

  Nowe gwiazdy z gwiazdami

  Hollywoodzka Aleja Sław wzbogaci się w przyszłym roku o kolejne gwiazdy. Odsłonią je m.in. aktorzy Hugh Jackman, Ben Kingsley, zespół The Village People i fikcyjna postać Dzwoneczka z "Piotrusia Pana".
 • Po raz pierwszy razem na planie

  Po raz pierwszy razem na planie

  Ben Kingsley zagra w najnowszym filmie Martina Scorsese "Shutter Island". Panowie spotkają się na planie po raz pierwszy.
 • Inspiracje Bena Kingsley'a

  Inspiracje Bena Kingsley'a

  Fotografie zachowane z planu "Listy Schindlera" w Krakowie pomogły Benowi Kingsley'owi ("Śmierć i dziewczyna", "Dom z piasku i mgły" ) w stworzeniu postaci Fagina w filmowej adaptacji "Olivera Twista" w reżyserii Romana Polańskiego. Aktor kupił fotografie podczas realizacji filmu Spielberga w małym sklepie na krakowskim Kazimierzu.
 • Ben Kingsley: "Doktor śmierć"?

  Ben Kingsley: "Doktor śmierć"?

  Uznana dokumentalistka Barbara Kopple ("Harlan County, U.S.A.", "American Dream") i producent Steven A. Jones ("Dzikie żądze") planują realizację filmu opowiadającego o doktorze Jacku Kevorkianie, amerykańskim lekarzu znanym jako "doktor śmierć". Autorzy obrazu marzą, by główną rolę w ich projekcie zagrał Ben Kingsley ("Gandhi", "House of Sand and Fog").
 • Gangster Ben Kingsley

  Gangster Ben Kingsley

  Ben Kingsley ("Sexy Beast", "House of Sand and Fog") dołączy do Josha Hartnetta ("Wydział Zabójstw, Hollywood") i Lucy Liu ("Kill Bill: Volume 1") na planie filmu "Lucky Number Slevin", który przygotowuje Paul McGuigan ("Apartament"). Autorem scenariusza opowieści jest telewizyjny twórca Jason Smilovic.
 • Ben Kingsley: Chcę Bonda

  Ben Kingsley: Chcę Bonda

  Ben Kingsley ("Sexy Beast", "Gandhi", "House of Sand and Fog") wyznał, że chciałby zagrać czarny charakter w 21 opowieści o przygodach Jamesa Bonda. Prace na planie filmu mają rozpocząć się 18 listopada tego roku.