Ben Bernanke

Synonimy:
bernanke,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ben Bernanke (327)

 • Janet Yellen zostaje szefem Fed; czeka ją trudna misja

  Janet Yellen zostaje szefem Fed; czeka ją trudna misja

  Ben Bernanke przestaje kierować Fed, a jego miejsce zajmuje Janet Yellen. Według ekonomistów czeka ją trudne zadanie - będzie musiała bezpiecznie wyprowadzić USA i świat z polityki luzowania ilościowego, którą wprowadził Bernanke w latach kryzysu.
 • Dziś ostatnie posiedzenie Fed z udziałem Bena Bernankego

  Dziś ostatnie posiedzenie Fed z udziałem Bena Bernankego

  Fed prawdopodobnie nie zmniejszy programu skupu obligacji na kończącym się dzisiaj posiedzeniu, ostatnim dla Bena Bernankego jako szefa tej instytucji. To oznacza, że na konkretne decyzje trzeba będzie poczekać aż do marca, ponieważ w lutym FOMC nie planuje posiedzenia - prognozuje Piotr Kuczyński.
 • Dylematy na szczytach

  Po tym, jak w poprzednią środę (19 września) Ben Bernanke wywindował kurs eurodolara swoimi wypowiedziami, wykres utrzymywał się - i w dalszym ciągu utrzymuje - na wysokich poziomach.
 • Zaskoczenie rynków i pozytywne komentarze po decyzji Fed

  Zaskoczenie rynków i pozytywne komentarze po decyzji Fed

  Zaskakująca decyzja Rezerwy Federalnej o utrzymaniu bez zmian programu masowego skupu aktywów ucieszyła inwestorów. Komentatorzy podkreślają, że to dobra decyzja w kontekście niepewności ws. wyników batalii w Kongresie o nowy budżet i podniesienie limitu długu.
 • Cały świat czekał na tę decyzję

  Cały świat czekał na tę decyzję

  Rezerwa Federalna zdecydowała w środę o utrzymaniu bez zmian realizowanego obecnie programu luzowania ilościowego - wynika z komunikatu po posiedzeniu FOMC. Amerykański Bank Centralny będzie tym samym dalej miesięcznie skupował obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje zabezpieczone hipotekami MBS warte 40 mld USD.
 • USA zapewne ograniczą skup obligacji. Dziś ważna decyzja Fedu

  USA zapewne ograniczą skup obligacji. Dziś ważna decyzja Fedu

  Rynki czekają na decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej. Dzisiaj Fed wyda komunikat, w którym poinformuje o przyszłości programu QE3, czyli skupu papierów wartościowych przez państwo. Na ten cel bank centralny przeznacza 85 mld dolarów miesięcznie. Analitycy przewidują, że kwota ta zostanie zmniejszona o 10-20 mld.
 • Trudne pytania przed posiedzeniem Fed

  To będzie główne wydarzenie nadchodzącego tygodnia. Tymczasem inwestorzy nie wierzą w to, że Bernanke byłby skłonny na bardziej zdecydowane działania w kwestii QE3 i stawiają na Summersa..
 • Wracają spekulacje odnośnie do zmian w Fed

  Wracają spekulacje odnośnie do zmian w Fed

  Plotki, jakoby prezydent Barack Obama zdecydował już o nominacji Larry'ego Summersa (oficjalna decyzja w tej sprawie może zapaść po najbliższym posiedzeniu Fed), jakie podał japoński dziennik Nikkei Sangyo Shimbum, stały się pretekstem do umocnienia dolara w godzinach nocnych.
 • Być jak Ben Bernanke

  Być jak Ben Bernanke

  Odchodzący jesienią na emeryturę szef Fed, Ben Bernanke zapoczątkował nową erę w historii banków centralnych. Wiele z podejmowanych przez niego w ciągu ostatnich ośmiu lat decyzji nie spotkało się z powszechną aprobatą, nie można mu jednak odmówić znaczącej roli, jaką odegrał nie tylko ratując świat finansów przed upadkiem, ale także zmieniając sposób patrzenia na współczesną ekonomię.
 • Obama ma "kilku znakomitych" kandydatów na szefa Fed

  Obama ma "kilku znakomitych" kandydatów na szefa Fed

  Prezydent Barack Obama powiedział w piątek, że ma "kilku znakomitych kandydatów" na stanowisko szefa Rezerwy Federalnej (Fed), czyli banku centralnego USA, a decyzję podejmie jesienią. Przyznał, że to będzie jedna z najważniejszych decyzji jego drugiej kadencji.