Belinda Bencic

Artykuły - Belinda Bencic (27)

• Turniej WTA w Sankt Petersburgu. Bencic odpadła w ćwierćfinale

Turniej WTA w Sankt Petersburgu. Bencic odpadła w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem jeden Belinda Bencic odpadła w ćwierćfinale halowego turnieju WTA rangi Premier w Sankt Petersburgu (pula 783 tysięcy dolarów). Szwajcarska tenisistka przegrała z Greczynką Marią Sakkari (nr 6.) 6:2, 4:6, 3:6.
  • Ranking WTA. Barty na czele, Linette - 42.

Ranking WTA. Barty na czele, Linette - 42.

Triumfatorka turnieju w Moskwie Belinda Bencic awansowała z dziesiątego na siódme miejsce w światowym rankingu tenisistek. Szwajcarka zapewniła sobie - jako ostatnia - występ w zawodach Masters w Shenzen. Liderką listy WTA pozostała Australijka Ashleigh Barty.
  • Turniej WTA w Moskwie. Zwycięstwo Belindy Bencic

Turniej WTA w Moskwie. Zwycięstwo Belindy Bencic

Szwajcarska tenisistka Belinda Bencic wygrała turniej WTA w Moskwie (pula nagród 1,032 mln dol.). W finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Anastazję Pawliuczenkową 3:6, 6:1, 6:1.
  • Turniej WTA w Moskwie. Awans Bencic do finału, wystąpi też w Mastersie

Turniej WTA w Moskwie. Awans Bencic do finału, wystąpi też w Mastersie

Występująca z "trójką" Szwajcarka Belinda Bencic awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Moskwie i jednocześnie jako ostatnia zapewniła sobie występ w kończących sezon zawodach Master w Shenzen.
  • WTA Moskwa. Kiki Bertens odpadła w ćwierćfinale

WTA Moskwa. Kiki Bertens odpadła w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem drugim Holenderka Kiki Bertens odpadła w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA w Moskwie. Dalej zagra natomiast m.in. występująca z "trójką" Szwajcarka Belinda Bencic, która jest bardzo blisko występu w turnieju Masters.
  • US Open. Pierwszy wielkoszlemowy półfinał Bencic

US Open. Pierwszy wielkoszlemowy półfinał Bencic

Rozstawiona z "13" Belinda Bencic pokonała Chorwatkę Donnę Vekic (23.) 7:6 (7-5), 6:3 i awansowała do półfinału turnieju US Open. Szwajcarska tenisistka po raz pierwszy w karierze znalazła się w czołowej czwórce wielkoszlemowych zmagań.
  • US Open. Broniąca tytułu Osaka odpadła w 1/8 finału i straci 1. miejsce w rankingu

Broniąca tytułu Naomi Osaka przegrała z rozstawioną z "13" Szwajcarką Belindą Bencic 5:7, 4:6 w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Japonka w związku z tym straci po nowojorskim turnieju miano liderki światowego rankingu tenisistek.
  • Turniej WTA w Santa Ponsa. Sofia Kenin zwyciężczynią

Turniej WTA w Santa Ponsa. Sofia Kenin zwyciężczynią

​Rozstawiona z numerem siódmym Sofia Kenin wygrała turniej WTA na kortach trawiastych w Santa Ponsa na Majorce, pokonując Szwajcarkę Belindę Bencic (3.) 6:7 (7-2), 7:6 (7-5), 6:4. Amerykanka w finale obroniła trzy piłki meczowe.
  • WTA Indian Wells. Bencic wyeliminowała Karolinę Pliszkovą

WTA Indian Wells. Bencic wyeliminowała Karolinę Pliszkovą

Rozstawiona z numerem 23. Belinda Bencic awansowała do półfinału turnieju WTA rangi Premier Mandatory na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród 9 mln dol.). Szwajcarska tenisistka pokonała Czeszkę Karolinę Pliszkovą (5.) 6:3, 4:6, 6:3.
  • WTA Dubaj: trzeci tytuł Belindy Bencic

WTA Dubaj: trzeci tytuł Belindy Bencic

Belinda Bencic pokonała rozstawioną z numerem drugim Czeszkę Petrę Kvitovą 6:3, 1:6, 6:2 w finale turnieju WTA rangi Premier na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,83 mln dol.). To trzeci w karierze tytuł szwajcarskiej tenisistki.