Fakty - Belgia

Artykuły - Belgia (340)

 • Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Po sobotnich starciach z policją w stolicy Belgii, Brukseli, aresztowanych zostało 71 osób. W niedzielę belgijska prokuratura podała, że czterem z nich postawiono już zarzuty.
 • Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa poinformował w poniedziałek, że jajka z Belgii skażone środkiem zawierającym trujący fipronil nie były wysłane do Polski. Chociaż belgijskie służby wiedziały już w czerwcu o incydencie, jaja nadal były sprzedawane do innych krajów.
 • Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Po intensywnych przesłuchaniach zwolniono cztery osoby zatrzymane przez belgijską policję, która prowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego zamachu na Dworcu Centralnym w Brukseli - poinformowała w czwartek po południu prokuratura, nie podając szczegółów.
 • Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Burmistrz dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean, Francoise Schepmans poinformowała, że Osama Zariouh, który próbował przeprowadzić atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli, był znany wcześniej policji z powodu narkotyków. Nie był notowany za islamską radykalizację.
 • Belgijskie szpitale szykują się na kolejne zamachy

  Belgijskie szpitale szykują się na kolejne zamachy

  ​Belgia ma nowy plan dla szpitali na wypadek ataku terrorystycznego. Rząd w Brukseli tłumaczy, że wyciągnął wnioski z przeszłości. Słabe strony obnażyły marcowe ataki w belgijskiej stolicy w metrze i na lotnisku.
 • Belgijska prasa: Polska staje się "demokraturą" w UE

  Belgijska prasa: Polska staje się "demokraturą" w UE

  Polska staje się drugą, po Węgrzech, "demokraturą" w Unii Europejskiej - pisze belgijski dziennik "Le Soir" w komentarzu na temat sytuacji w Polsce. UE musi wywierać presję na polskie władze, by przestrzegały zasad państwa prawa- ocenia dziennik.
 • Belgijskie media: Obrazy z kamer monitoringu umieszczone na rosyjskiej stronie internetowej

  Belgijskie media: Obrazy z kamer monitoringu umieszczone na rosyjskiej stronie internetowej

  Obrazy z setek prywatnych kamer monitoringu w Belgii zostały nielegalnie zamieszczone na rosyjskiej stronie internetowej Insecam.org - poinformowały belgijskie media. Swoje zaniepokojenie wyraziły władze i postanowiły zbadać sprawę.
 • Belgia: Majątki osób podejrzanych o terroryzm zostały zamrożone

  Belgia: Majątki osób podejrzanych o terroryzm zostały zamrożone

  Belgijskie władze zamroziły majątek dwunastu osób, które są podejrzane o związki z terroryzmem. Wśród nich znalazł się majątek domniemanego współsprawcy zamachów w Brukseli i Paryżu Mohameda Abriniego - podały media.
 • Belgia wydała Francji wspólnika Salaha Abdeslama

  Belgia wydała Francji wspólnika Salaha Abdeslama

  Belgia wydała Francji swojego obywatela, Hamzę Attou, któremu zarzuca się, że pomagał w ukrywaniu się przed policją Salahowi Abdeslamowi, głównemu podejrzanemu o udział w przeprowadzeniu listopadowych zamachów w Paryżu - poinformowała paryska prokuratura.
 • Paraliż w Belgii. Stoi kolej, zamknięte szkoły i urzędy

  Paraliż w Belgii. Stoi kolej, zamknięte szkoły i urzędy

  Strajk sektora publicznego paraliżuje południe Belgii, w Brukseli również zorganizowano akcję protestacyjną i dziesięciotysięczną demonstrację. Związkowcy sprzeciwiają się planom oszczędnościowym rządu. Nie zgadzają się też z propozycjami premiera Charlesa Michela dotyczącymi podniesienia wieku emerytalnego.

Filmy - Belgia (3)