Belgia

Artykuły - Belgia (1352)

 • Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Sześćdziesięciu ze 100 najbogatszych Belgów założyło fikcyjne spółki w Luksemburgu, by unikać podatków. W aferę zamieszany jest b. premier Yves Leterme i dziesiątki firm. Przed belgijskim fiskusem ukryto w ten sposób 48 mld euro - piszą "Le Soir" i "De Tijd".
 • Na Morzu Północnym Belgia chce stawiać duże farmy wiatrowe

  Na Morzu Północnym Belgia chce stawiać duże farmy wiatrowe

  Belgia chce w najbliższych latach wybudować dwie duże farmy wiatrowe na Morzu Północnym. Wraz z planowanym wyłączeniem reaktorów jądrowych w najbliższej dekadzie Belgowie muszą budować nowe źródła energii, by uzupełnić przyszłe straty mocy.
 • Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Po sobotnich starciach z policją w stolicy Belgii, Brukseli, aresztowanych zostało 71 osób. W niedzielę belgijska prokuratura podała, że czterem z nich postawiono już zarzuty.
 • Belgia domaga się zakazu skrzynek z losową zawartością w Unii Europejskiej

  Belgia domaga się zakazu skrzynek z losową zawartością w Unii Europejskiej

  ​Kilka dni temu Belgia wszczęła śledztwo w sprawie oferowanych przez Star Wars Battlefront II i Overwatch skrzynek z losową zawartością. Dochodzenie zakończono, a efektem mogą być istotne zmiany na rynku wirtualnej rozrywki.
 • "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  W 2016 r. belgijskie przedsiębiorstwa wyprowadziły do rajów podatkowych ponad 221 mld euro - prawie tyle, ile wynoszą oszczędności wszystkich Belgów - podał w poniedziałek brukselski dziennik "Le Soir".
 • Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa poinformował w poniedziałek, że jajka z Belgii skażone środkiem zawierającym trujący fipronil nie były wysłane do Polski. Chociaż belgijskie służby wiedziały już w czerwcu o incydencie, jaja nadal były sprzedawane do innych krajów.
 • Kontrole zaskoczyły kierowców i firmy. Kary wyniosły 113 tys. euro

  Belgia sprawdziła, jak pracują kierowcy ciężarówek. Służby prowadziły wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych parkujących w okolicach portu Zeebrugge. Sprawdzono 120 samochodów ciężarowych, z czego w 46 ujawniono naruszenia. Inspekcje nałożyły na kierowców i firmy transportowe kary łącznej wysokości 113 tys. euro. W najbliższym czasie wzmożone kontrole zapowiadają również służby niemieckie.
 • Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Po intensywnych przesłuchaniach zwolniono cztery osoby zatrzymane przez belgijską policję, która prowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego zamachu na Dworcu Centralnym w Brukseli - poinformowała w czwartek po południu prokuratura, nie podając szczegółów.
 • Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Burmistrz dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean, Francoise Schepmans poinformowała, że Osama Zariouh, który próbował przeprowadzić atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli, był znany wcześniej policji z powodu narkotyków. Nie był notowany za islamską radykalizację.
 • Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Sektor informatyczny pada ofiarą dumpingu socjalnego - alarmuje w piątek belgijski dziennik "Le Soir" wskazując, że według związkowców specjaliści IT z Indii zajmują już w Belgii prawie 10 proc. stanowisk w tej branży.

Filmy - Belgia (21)