Belgia

Artykuły - Belgia (1354)

 • Belgia wycofuje drobne monety, zaokrągla ceny

  Belgia wycofuje drobne monety, zaokrągla ceny

  Belgia wycofuje drobne monety, zaokrągla ceny. Od grudnia sprzedawcy będą obowiązkowo uśredniać kwoty do 5 centów przy płatności gotówką. To kolejny kraj, który decyduje się na rezygnację z groszy. Także w Polsce, zdaniem ekspertów, należałoby to rozważyć.
 • Wielka wojna o mrożone frytki

  Wielka wojna o mrożone frytki

  Belgia, kraj, którego dobrem narodowym są frytki, obawia się ceł, których nałożenie na ten mrożony produkt zapowiedziała Kolumbia. Belgijskie władze chcą, żeby UE podjęła w tej kwestii kroki prawne w ramach Światowej Organizacji Handlu.
 • Skandal korupcyjny w belgijskim futbolu. Zatrzymano m.in. trenera FC Brugge

  Skandal korupcyjny w belgijskim futbolu. Zatrzymano m.in. trenera FC Brugge

  Trener mistrza Belgii FC Brugge - Ivan Leko to tylko jedna z wielu zatrzymanych dzisiaj osób podczas wielkiej akcji belgijskiej policji. Chodzi o ustawianie meczów, pranie brudnych pieniędzy i unikanie podatków.
 • To już pewne. Belgowie zainwestują w Nysie

  To już pewne. Belgowie zainwestują w Nysie

  Polska pozyskała nowego dużego inwestora - belgijską firmę Umicore. To międzynarodowa Grupa, będąca globalnym potentatem z zakresu technologii i recyklingu materiałów. Umicore zainwestuje w Polsce ponad 1,38 mld zł. Zatrudni ponad 400 osób. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2020 r.
 • Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Sześćdziesięciu ze 100 najbogatszych Belgów założyło fikcyjne spółki w Luksemburgu, by unikać podatków. W aferę zamieszany jest b. premier Yves Leterme i dziesiątki firm. Przed belgijskim fiskusem ukryto w ten sposób 48 mld euro - piszą "Le Soir" i "De Tijd".
 • Na Morzu Północnym Belgia chce stawiać duże farmy wiatrowe

  Na Morzu Północnym Belgia chce stawiać duże farmy wiatrowe

  Belgia chce w najbliższych latach wybudować dwie duże farmy wiatrowe na Morzu Północnym. Wraz z planowanym wyłączeniem reaktorów jądrowych w najbliższej dekadzie Belgowie muszą budować nowe źródła energii, by uzupełnić przyszłe straty mocy.
 • Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Starcia z policją w Brukseli. 71 zatrzymanych

  Po sobotnich starciach z policją w stolicy Belgii, Brukseli, aresztowanych zostało 71 osób. W niedzielę belgijska prokuratura podała, że czterem z nich postawiono już zarzuty.
 • Belgia domaga się zakazu skrzynek z losową zawartością w Unii Europejskiej

  Belgia domaga się zakazu skrzynek z losową zawartością w Unii Europejskiej

  ​Kilka dni temu Belgia wszczęła śledztwo w sprawie oferowanych przez Star Wars Battlefront II i Overwatch skrzynek z losową zawartością. Dochodzenie zakończono, a efektem mogą być istotne zmiany na rynku wirtualnej rozrywki.
 • "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  W 2016 r. belgijskie przedsiębiorstwa wyprowadziły do rajów podatkowych ponad 221 mld euro - prawie tyle, ile wynoszą oszczędności wszystkich Belgów - podał w poniedziałek brukselski dziennik "Le Soir".
 • Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa poinformował w poniedziałek, że jajka z Belgii skażone środkiem zawierającym trujący fipronil nie były wysłane do Polski. Chociaż belgijskie służby wiedziały już w czerwcu o incydencie, jaja nadal były sprzedawane do innych krajów.

Filmy - Belgia (17)