beethoven

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Beethoven (Film (1992) Reż.Brian Levant) ,

Artykuły - Beethoven (8)

 • USA: Beethoven to pies, Czechosłowacja nie istniała

  USA: Beethoven to pies, Czechosłowacja nie istniała

  Studenci pierwszego roku nie umieją już pisać odręcznie i nie noszą zegarków. Ich zdaniem Beethoven to pies, a Czechosłowacja czy żelazna kurtyna nigdy nie istniały - wynika z badania przeprowadzonego w amerykańskim Beloit College w stanie Wisconsin.
 • Geny: Beethoven czy "Jacko"?

  Geny: Beethoven czy "Jacko"?

  To, czy wolimy słuchać popu czy muzyki klasycznej, jest zdeterminowane także przez nasze geny - odkryli brytyjscy naukowcy.
 • Beethovena mógł zabić lekarz

  Beethovena mógł zabić lekarz

  Do śmierci genialnego niemieckiego kompozytowa Ludviga van Beethovena, zmarłego z powodu ołowicy, przyczynił się nieświadomie jego własny lekarz, lecząc go okładami zawierającymi ołów - przypuszcza wiedeński patolog Christian Reiter.
 • Holland o Beethovenie

  Holland o Beethovenie

  Na początku maja w Budapeszcie rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Agnieszki Holland ("Julia wraca do domu", "Tajemniczy ogród") zatytułowanego "Copying Beethoven" - poinformowała portal INTERIA.PL przedstawicielka firmy Best Film. W głównych bohaterów opowieści wcielają się Ed Harris ("Trzeci cud", "Truman Show") i Diane Kruger ("Troja", "Skarb narodów").
 • Zapracowana Diane Kruger

  Zapracowana Diane Kruger

  Niemiecka aktorka Diane Kruger ("Troja", "Skarb narodów") w najbliższym czasie zaprezentuje się kinowej publiczności w dwóch filmach. Do swych europejskich korzeni powróci w obrazie "Joyeux Noël". W planach ma także występ w filmie "Copying Beethoven".
 • Modny Beethoven

  Największym hitem wśród rosyjskich komórkowców stał się ostatnio motyw z "Sonaty Księżycowej" Ludwika van Beethovena (którego 175 rocznica śmierci upłynęła w mijającym tygodniu). "Klasyk" popularnością zdecydowanie przebił zarówno "Yesterday" Beatlesów) jak i wyjatkowo do niedawna popularną balladę "Murka".
 • Trans-Siberian Orchestra na dużym ekranie

  Trans-Siberian Orchestra na dużym ekranie

  Paul O'Neil, znany nowojorski producent, kompozytor i mózg projektu Trans-Siberian Orchestra, negocjuje z hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi szczegóły przeniesienia najnowszej płyty zespołu - "Beethoven's Last Night" - na duży ekran. Wcześniej rock-opera o ostatniej nocy wielkiego kompozytora trafi na Broadway.
 • Beethoven był zatruty ołowiem

  Analiza fragmentów włosów Ludwiga von Beethovena wykazała, że kompozytor cierpiał z powodu zatrucia organizmu związkami ołowiu. To, zdaniem naukowców z Illinois mogło przyczynić się do jego długiej choroby, a później śmierci.