becikowe

Artykuły - Becikowe (175)

 • Nie planujemy waloryzacji 500 plus - minister rodziny

  Nie planujemy waloryzacji 500 plus - minister rodziny

  - Póki co nie planujemy waloryzacji świadczenia 500 plus - powiedziała w poniedziałek w Poznaniu szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Minister zapewniła, że obecne działania rządu mają na celu "wzmocnienie usług dla rodzin z małymi dziećmi", w tym rozwój programu "Maluch plus".
 • Od stycznia w wielu gminach wzosną opłaty za żłobki

  Od stycznia w wielu gminach wzosną opłaty za żłobki

  W części żłobków już nastąpiła korekta opłat za pobyt i wyżywienie, w innych podwyżki będą wprowadzone od nowego roku. Ich głównym powodem są wyższe koszty zatrudniania pracowników, przede wszystkim duży wzrost płacy minimalnej w 2020 r.
 • Nowa "piątka" PiS: Partia rzuca 40 miliardów złotych

  Nowa "piątka" PiS: Partia rzuca 40 miliardów złotych

  Od 1. lipca 2019 r. wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.
 • Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Koszt wychowania jednego dziecka przez pierwsze 18 lat jego życia to kwota ponad 305 tys. zł. W wypadku pozostawania dziecka na utrzymaniu rodziców również w okresie studiów, muszą oni liczyć się z kolejnym wydatkiem, ponad 130 tys. zł.
 • 500 plus: Nie płacisz PIT ani ZUS i jeszcze dostajesz gotówkę

  500 plus: Nie płacisz PIT ani ZUS i jeszcze dostajesz gotówkę

  Polska jest jedynym z 35 państw badanych przez OECD, gdzie część pracujących rodzin nie dość, że nie płaci podatków czy składek na ubezpieczenie społeczne oraz emerytalne, to dodatkowo otrzymuje świadczenia społeczne. Jak to możliwe? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Program 500 plus pomógł co trzeciej rodzinie zmniejszyć zaległe długi

  Program 500 plus pomógł co trzeciej rodzinie zmniejszyć zaległe długi

  Niemal co trzeciej rodzinie korzystającej z programu 500 plus otrzymane pieniądze pozwoliły wyjść z zaległych długów lub przynajmniej je zmniejszyć - wynika z badania BIG InfoMonitor oraz BIK na temat programu 500 plus.
 • Można już składać wnioski o świadczenia 500 plus na nowy okres

  Można już składać wnioski o świadczenia 500 plus na nowy okres

  Powoli zbliża się koniec pierwszego okresu, na jaki było (i nadal jest) przyznawane świadczenie wychowawcze, zwane potocznie świadczeniem 500 plus. Aby je otrzymywać w kolejnym okresie, który rozpocznie się z dniem 1 października 2017 r., trzeba wystąpić ze stosownym wnioskiem. Najlepiej zrobić to jeszcze w tym miesiącu. Zwłoka może skutkować (ustawowym) opóźnieniem w wypłacie świadczenia lub brakiem prawa do niego za pierwsze miesiące nowego okresu świadczeniowego. Data złożenia stosownego wniosku przekłada się odpowiednio na termin wypłaty należnego świadczenia.
 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.
 • Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci

  Rafalska: Dobry moment na urodzenie "późnych" dzieci

  Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oceniła, że obecnie jest dobry moment na podjęcie decyzji i urodzenie "późnych" dzieci - drugiego, czy trzeciego. W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, tworzymy pozytywną atmosferę dla rodzin - zapewniła.
 • "Nasz Dziennik": Liczę na wzrost dzietności

  W ogólnym bilansie jest jednak wzrost i ciągle jest szansa na te ponad 400 tys. urodzeń w bieżącym roku - zapowiedziała w wywiadzie dla czwartkowego 'Naszego Dziennika" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Filmy - Becikowe (2)