beaujolais nouveau

Artykuły - Beaujolais nouveau (14)

 • Beaujolais nouveau przybyło! Paryż celebruje święto młodego wina

  W czwartek (16.11) o północy rozpoczęło się święto młodego wina - beaujolais nouveau. Do sklepów trafiło 30 mln butelek rocznego wina powstającego ze szczepu Gamay.
 • W polskim winie czuć duszę winiarza

  W polskim winie czuć duszę winiarza

  Trzy lata temu w Polsce było ledwie 35 producentów wina, ale według szacunków Agencji Rynku Rolnego w przyszłym roku będzie ich 150. Wyprodukują blisko 7 tys. hektolitrów wina. Dużo? O wiele za mało, by Polska ze swoją produkcją była uwzględniania w raportach OIV jako kraj winiarski. Co ogranicza polskich winiarzy?
 • Beaujolais Nouveau zdobywa młodych

  Beaujolais Nouveau zdobywa młodych

  Trzeci czwartek listopada to tradycyjnie dzień, w którym odkorkowuje się pierwsze butelki Beaujolais Nouveau. Młode, ok. 6-tygodniowe wino nie zachwyca ani smakiem, ani aromatem, ale każdego roku sprzedaje się go na całym świecie ok. 40 mln butelek.
 • Jak Francuzi wcisnęli światu "nerwowe" wino

  Jak Francuzi wcisnęli światu "nerwowe" wino

  Trzeci czwartek listopada to tradycyjnie dzień, w którym odkorkowuje się pierwsze butelki Beaujolais Nouveau. Młode, około 6-tygodniowe wino nie zachwyca ani smakiem, ani aromatem, ale mimo to każdego roku sprzedaje się na całym świecie ponad 40 mln butelek tego trunku!
 • Beaujolais nouveau przybyło!

  Beaujolais nouveau przybyło!

  Jak co roku w trzeci czwartek listopada rozpoczyna się sprzedaż tegorocznego młodego wina z regionu środkowowschodniej Francji, Beaujolais nouveau.
 • Trzeba wypić do maja

  Trzeba wypić do maja

  We Włoszech tuż po północy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się sprzedaż tegorocznego wina - Novello. Przygotowano ponad 15 mln butelek trunku z zebranych niedawno winogron. Wino trzeba wypić do maja.
 • Nadchodzi Beaujolais nouveau!

  Nadchodzi Beaujolais nouveau!

  W trzeci czwartek listopada w restauracjach i kawiarniach na całym niemal świecie rozlega się tradycyjny okrzyk "Beaujolais nouveau est arrive!", czyli "Młode beaujolais nadeszło!", po czym zostaną odkorkowane butelki i do kieliszków trafi jeden z najlepiej wypromowanych produktów na świecie.
 • Beaujolais przybyło ... i zarobiło?

  Beaujolais przybyło ... i zarobiło?

  Pomimo przyjemności konsumpcji, jaką znawcom i miłośnikom tego trunku daje Beaujolais Nouveau, wino to ma dodatkową, ekonomiczną zaletę.
 • Beaujolais Nouveau dla smakoszy

  Ta noc należeć będzie do smakoszy Beaujolais Nouveau, czyli młodego francuskiego wina. Od północy butelki z tym wykwintnym trunkiem trafią do barów, restauracji i sklepów.

Filmy - Beaujolais nouveau (1)

 • Jedyne takie wino

  Jak co roku w trzeci czwartek listopada, tuż po północy, paryżanie (i nie tylko!) delektowali się Beaujolais Nouveau z bieżącego rocznika. Miłośników tego wina znaleźć można na całym świecie – a jego uroczyste degustacje odbywają się od Pekinu po Las Vegas. Co ciekawe, koneserzy nie uważają Beaujolais za wino z prawdziwego zdarzenia... ale fanom tego trunku zupełnie to nie przeszkadza!