beatyfikacja

Artykuły - Beatyfikacja (128)

 • Polska zakonnica dołączy do grona błogosławionych

  W Sanktuarium Jana Pawła II obędzie się dzisiaj uroczystość beatyfikacyjna siostry Klary Szczęsnej - współzałożycielki zgromadzenia sióstr Sercanek. W uroczystości weźmie udział sześciu kardynałów i dwudziestu biskupów z legatem papieskim Angelo Amato i metropolitą krakowskim Stanisławem Dziwiszem na czele.
 • "Nasz Dziennik": Męczennicy misjonarze

  Niebawem można spodziewać się beatyfikacji dwóch polskich franciszkanów konwentualnych: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka - pisze "Nasz Dziennik".
 • Prasa: W tym roku beatyfikacja Pawła VI

  Prasa: W tym roku beatyfikacja Pawła VI

  Jeszcze w tym roku odbędzie się beatyfikacja papieża Pawła VI - podał włoski tygodnik katolicki "Credere". Według tego pisma uroczystość odbędzie się prawdopodobnie 19 października na zakończenie synodu biskupów na temat rodziny.
 • Rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Woźnego

  W sobotę w parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Woźnego. Uroczystości oraz mszy świętej przewodniczył metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki.
 • Beatyfikacja 522 męczenników - największa w dziejach Kościoła

  W Tarragonie, na wschodzie Hiszpanii, odbędzie się beatyfikacja 522 męczenników XX wieku. Większość z nich to duchowni i niemal wszyscy zginęli w hiszpańskiej wojnie domowej z rąk wojsk republikańskich - przeciwników generała Franco. Jak poinformowała hiszpańska Konferencja Episkopatu, jest to największa beatyfikacja w dziejach Kościoła katolickiego.
 • 27 kwietnia kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

  27 kwietnia kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

  Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku - ogłosił papież Franciszek podczas konsystorza w Watykanie. W konsystorzu wzięli udział kardynałowie z Rzymu i z innych krajów, wśród nich kardynał Stanisław Dziwisz.
 • Kluczowy tydzień pontyfikatu papieża Franciszka

  Kluczowy tydzień pontyfikatu papieża Franciszka

  To będzie kluczowy tydzień w dotychczasowym pontyfikacie Franciszka - tak obserwatorzy podsumowują program papieża na najbliższe dni: konsystorz w sprawie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, narada z kardynałami-doradcami i wizyta w Asyżu.
 • ANSA: Koszt procesów beatyfikacji i kanonizacji pod lupą Watykanu

  ANSA: Koszt procesów beatyfikacji i kanonizacji pod lupą Watykanu

  Koszty procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych oraz źródła ich finansowania są przedmiotem kontroli w Watykanie - podała w sobotę agencja ANSA. Według niej z inicjatywą wystąpił przed rokiem prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato.
 • "Rzeczpospolita": Polacy w kolejce do świętości

  "Rzeczpospolita": Polacy w kolejce do świętości

  "W sumie pięciuset Polaków jest w kolejce do świętości. Polska jest matką świętych" - mówi "Rzeczpospolitej" o. dr Szczepan Praśkiewicz, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. "1000 lat chrześcijaństwa zobowiązuje" - dodaje.
 • Kraków: Beatyfikacja Zofii Czeskiej i Łucji Szewczyk

  W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła się w niedzielę uroczystość beatyfikacji założycielek dwóch zgromadzeń zakonnych - sióstr prezentek i serafitek. Nowymi błogosławionymi zostaną Zofia Czeska i matka Małgorzata Łucja Szewczyk.

Filmy - Beatyfikacja (26)