InteriaTV - Beata Szydło

Synonimy:
Szydło Beata,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Beata Szydło (35)

 • Beata Szydło: Od poniedziałku jestem na urlopie

  "Tak to jest w życiu polityka, że bardzo często trzeba podejmować nowe wyzwania. Skoro jest takie oczekiwanie, jest taka potrzeba… Muszę też powiedzieć, że są to nowe doświadczenia, które chciałabym w tej chwili realizować" - tak Beata Szydło odpowiedziała na pytanie Krzysztofa Ziemca w RMF FM o to, dlaczego zdecydowała się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Wskazała również na "doświadczenia, które wypływają z mojej pracy w fotelu premiera, kiedy miałam okazję bardzo mocno uczestniczyć w sprawach toczących się w Brukseli". "Wiem doskonale, że potrzebna tam jest dobrze przygotowana, zdeterminowana do obrony polskich interesów ekipa rządowa" - zaznaczyła wicepremier. Beata Szydło poinformowała również, że od poniedziałku będzie na urlopie. "Zdecydowaliśmy, że ministrowie, którzy kandydują (w wyborach do Parlamentu Europejskiego), będą brali na czas tych ostatnich dwóch tygodni urlopy" - wyjaśniła. Dopytywana zaś przez Krzysztofa Ziemca, czy kandydujący w wyborach członkowie rządu nie powinni złożyć dymisji jeszcze przed 26 maja, odparła: "Można powiedzieć tak, że praca polityka polega też na tym, że jest się bardzo często kandydatem w wyborach (...). Myślę, że w tej chwili najważniejsze jest to, że wszystkie sprawy w rządzie biegną zgodnie z planem, harmonogramem. Nie ma żadnych opóźnień, wszystkie prace są podejmowane tak, jak zakładaliśmy". W internetowej części rozmowy Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa o trudne momenty Beaty Szydło na arenie europejskiej - debatę o Polsce w Strasbourgu i "27:1", czyli głosowanie ws. wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. "Te dwa przykłady, przypadki dla mnie są źródłem są ogromnej satysfakcji, szczególnie debata w Strasbourgu, bo ja miałam okazję wtedy powiedzieć dużo dobrych rzeczy o Polsce" - stwierdziła wicepremier ds. społecznych. "Wiem, że miliony ludzi mnie wtedy wspierało" - oceniła. Odnosząc się do "27:1" wiceprezes PiS stwierdziła, że "im więcej czasu mija od tego wyboru, im większa
 • Beata Szydło ogłasza start Patryka Jakiego w wyborach do PE

  Była premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że Patryk Jaki wystartuje z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.
 • Szydło o starcie do europarlamentu: To nie emerytura. Czas zdobyć kolejne szlify

  "To nie jest emerytura" – tak była premier Beata Szydło mówiła o swoim starcie do europarlamentu. „Czas na Parlament Europejski, by zdobyć – jak mówi mój kolega Joachim Brudziński - kolejne szlify i umiejętności i potem móc jeszcze lepiej pracować w polskiej polityce” – dodała. Beata Szydło zapowiedziała również, że będą w europarlamencie będzie nadal bardzo aktywna w polskiej polityce Beata Szydło: Patryk Jaki trzeci na liście małopolsko-świętokrzyskiej do PE "Jutro w Krakowie ogłaszam listę małopolsko-świętokrzyską do Parlamentu Europejskiego. Mogę zdradzić: na trzecim miejscu tej listy jest Patryk Jaki" - oświadczyła Beata Szydło, gość Porannej rozmowy w RMF FM. Beata Szydło o programie Mieszkanie Plus: Nie twierdzę, że jestem zadowolona z postępu i tempa prac 480 Mieszkań Plus do marca 2019? "Też życzyłabym sobie, by tych mieszkań było więcej" - powiedziała była premier Beata Szydło, gość Porannej rozmowy w RMF FM i zapowiedziała, że przygotowywanych jest 10 tysięcy. "Ja nigdy nie powiedziałam, jaka liczba mieszkań powstanie i w jakim czasie" - dodała - "Nie twierdzę, że jestem zadowolona z postępu i tempa prac". "Najważniejsze jest, by program był cały czas w realizacji i aby spełniał oczekiwania ludzi. Idziemy do przodu. Ludzie czekają na mieszkania" - kontynuowała. Szydło o zakazie handlu w niedziele: Nie podejmowałabym pochopnych decyzji Czy nie należałoby się wycofać z zakazu handlu w niedzielę - pytał w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek byłą premier. Zakaz handlu w niedzielę, to był jeden z najbardziej oczekiwanych postulatów podczas spotkań w kampanii wyborczej i pomysł ten spotykał się z bardzo dobrym odbiorem - mówiła Beata Szydło. Nie podejmowałabym w tej chwili pochopnych decyzji, jeśli chodzi o handel w niedzielę. (...) Dzisiaj nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy zakaz handlu w niedziel jest powodem tego, że małe placówki handlowe są zamykane - oceniła była premier.
 • Szydło o proteście policjantów: Minister Brudziński świetnie sobie radzi

  „Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Poprawiliśmy nasz wynik wyborczy” - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM była premier Beata Szydło. „Oczywiście to nie jest tak, że możemy powiedzieć, że wszystko się udało, bo pewnie te oczekiwania, jeśli chodzi o duże miasta, były być może większe. Natomiast bądźmy realistami - to nigdy nie był dla nas łatwy teren” – dodała wiceprezes Rady Ministrów w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Beata Szydło o taśmach: To jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce

  "Mam nadzieję, że cała sytuacja z taśmami zostanie wyjaśniona. To jest bardzo niebezpieczne dla państwa, to uderzenie w szefa rządu, to jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce" - powiedziała Beata Szydło w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentując sprawę taśmy z nagraniem Mateusza Morawieckiego. "Przyszłość UE jest niezwykle ważna. Ostatnio politycy PO zaczynają straszyć Polaków, że jest jakiś plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To jest wierutne kłamstwo. Dopóki PiS rządzić będzie, Polska będzie w UE, co nie znaczy, że nie mamy wizji zmiany w UE" - podkreśliła była premier, odnosząc się do stanowiska rządu PiS wobec Unii Europejskiej. W tej chwili mogę zapewnić, że programy społeczne, które rozpoczęliśmy będą kontynuowane. Została podjęta decyzja o programach żywieniowych w szkołach, stomatolog w szkole, pielęgniarka w szkole - to wszystko się toczy zgodnie z zapewnieniami z okresu kampanii wyborczej - powiedziała Beata Szydło. Jest gotowy projekt o emeryturach dla mam, jest już w konsultacjach (...). Największym wyzwaniem są emerytury - dodała. Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Ja zawsze jestem mocno pokorna jeśli chodzi o sondaże. One są dziś bardzo dobre dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, ale usypiają troszkę czujność (...) Wygrają ci, którzy będą ciężko pracowali do końca - powiedziała Beata Szydło, mówiąc o wyborach samorządowych. Mamy plan, by zwyciężyć i rządzić w kilku sejmikach. Wierzę w dobry wynik - zaznaczyła była premier.
 • Szydło w Porannej rozmowie RMF

  "Przeżyłam taki moment kiedy cała Polska szukała pracy dla mnie. Teraz cała Polska pyta co robię" – mówi poranny gość RMF FM była premier Beata Szydło. Pytana o szczegóły odpowiada: jestem wicepremierem komitetu do spraw społecznych. "Nad czym pracujemy? Wczoraj było posiedzenie komitetu. Rozmawialiśmy na temat projektów dla młodzieży i dla rodzin. Przygotowujemy projekty ustaw emerytur dla mam i premii za urodzenie dziecka. Po wakacjach powinny trafić do Sejmu" – dodaje gość RMF FM. Beata Szydło pytana o słynny już spływ Dunajcem odpowiada: obrósł legendą. "Byłam tam w pracy. Miałam zaplanowane wcześniej obowiązki". I jak podkreśla gość Roberta Mazurka: spotkałam się z rodzicami i osobami niepełnosprawnymi z Krościenka. Była premier pytana o to, czy będzie kandydować do PE odpowiada: biorę to pod uwagę. Czy w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim padły słowa o „Beata, pokaż pazurki”? – takie pytanie zadał w internetowej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek. „To pozostanie słodką tajemnicą – moją i pana prezesa” – odpowiedziała Beata Szydło. Wicepremier ds. społecznych podkreśliła, że „tamten temat jest już zakończony”. Pytana o news RMF FM, z którego wynika, że wojsko zbierało informacje wrażliwe nt. obywateli polskich narodowości niepolskiej nasz gość stwierdził, że „pierwszy raz usłyszała o tym w naszej stacji”. Zadeklarowała przekazanie szczegółów naszym reporterom. „Temat jest ważny i trzeba to wyjaśnić” – mówiła. Kolejnym wątkiem rozmowy były losy ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która utknęła na etapie prac komisyjnych. „Nie potrafię powiedzieć w tej chwili, kiedy projekt zostanie skierowany do dalszych prac” – stwierdziła Szydło dodając, że „pytanie jest takie: czy w momencie, kiedy rozpoczną się prace nad projektem, nie dojdzie znowu do eskalacji, protestów, Czarnych Marszów i tak dalej”.
 • Łapiński w Porannej rozmowie RMF (08.12.17)

  Łapiński w Porannej rozmowie RMF (08.12.17).
 • Rząd Beaty Szydło

  Skład rządu Beaty Szydło.
 • Premier Beata Szydło: Pewne resorty trzeba połączyć, pewne zadania przesunąć do innych resortów

  W tej chwili dyskusja nt. zmian w rządzie się toczy – mówi premier Beata Szydło, gość specjalny Krzysztofa Ziemca w RMF FM. „W naszym rządzie tych zmian do tej pory nie było zbyt dużo, ale to wynika z tego, że to jest dobry zespół, których konsekwentnie realizuje program, który przyjął” – zapewnia szefowa rządu. „Nie chcę się koncentrować tylko i wyłącznie nie zmianach personalnych, ale chcę, żebyśmy porozmawiali o zmianie struktury rządu. Pewne resorty w mojej opinii trzeba połączyć, pewne zadania trzeba być może przesunąć do innych resortów” – zapowiada premier Szydło.
 • Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia)

  Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia).