InteriaTV - Beata Szydło

Synonimy:
Szydło Beata,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Beata Szydło (32)

 • Szydło o proteście policjantów: Minister Brudziński świetnie sobie radzi

  „Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Poprawiliśmy nasz wynik wyborczy” - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM była premier Beata Szydło. „Oczywiście to nie jest tak, że możemy powiedzieć, że wszystko się udało, bo pewnie te oczekiwania, jeśli chodzi o duże miasta, były być może większe. Natomiast bądźmy realistami - to nigdy nie był dla nas łatwy teren” – dodała wiceprezes Rady Ministrów w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Beata Szydło o taśmach: To jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce

  "Mam nadzieję, że cała sytuacja z taśmami zostanie wyjaśniona. To jest bardzo niebezpieczne dla państwa, to uderzenie w szefa rządu, to jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce" - powiedziała Beata Szydło w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentując sprawę taśmy z nagraniem Mateusza Morawieckiego. "Przyszłość UE jest niezwykle ważna. Ostatnio politycy PO zaczynają straszyć Polaków, że jest jakiś plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To jest wierutne kłamstwo. Dopóki PiS rządzić będzie, Polska będzie w UE, co nie znaczy, że nie mamy wizji zmiany w UE" - podkreśliła była premier, odnosząc się do stanowiska rządu PiS wobec Unii Europejskiej. W tej chwili mogę zapewnić, że programy społeczne, które rozpoczęliśmy będą kontynuowane. Została podjęta decyzja o programach żywieniowych w szkołach, stomatolog w szkole, pielęgniarka w szkole - to wszystko się toczy zgodnie z zapewnieniami z okresu kampanii wyborczej - powiedziała Beata Szydło. Jest gotowy projekt o emeryturach dla mam, jest już w konsultacjach (...). Największym wyzwaniem są emerytury - dodała. Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Ja zawsze jestem mocno pokorna jeśli chodzi o sondaże. One są dziś bardzo dobre dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, ale usypiają troszkę czujność (...) Wygrają ci, którzy będą ciężko pracowali do końca - powiedziała Beata Szydło, mówiąc o wyborach samorządowych. Mamy plan, by zwyciężyć i rządzić w kilku sejmikach. Wierzę w dobry wynik - zaznaczyła była premier.
 • Szydło w Porannej rozmowie RMF

  "Przeżyłam taki moment kiedy cała Polska szukała pracy dla mnie. Teraz cała Polska pyta co robię" – mówi poranny gość RMF FM była premier Beata Szydło. Pytana o szczegóły odpowiada: jestem wicepremierem komitetu do spraw społecznych. "Nad czym pracujemy? Wczoraj było posiedzenie komitetu. Rozmawialiśmy na temat projektów dla młodzieży i dla rodzin. Przygotowujemy projekty ustaw emerytur dla mam i premii za urodzenie dziecka. Po wakacjach powinny trafić do Sejmu" – dodaje gość RMF FM. Beata Szydło pytana o słynny już spływ Dunajcem odpowiada: obrósł legendą. "Byłam tam w pracy. Miałam zaplanowane wcześniej obowiązki". I jak podkreśla gość Roberta Mazurka: spotkałam się z rodzicami i osobami niepełnosprawnymi z Krościenka. Była premier pytana o to, czy będzie kandydować do PE odpowiada: biorę to pod uwagę. Czy w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim padły słowa o „Beata, pokaż pazurki”? – takie pytanie zadał w internetowej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek. „To pozostanie słodką tajemnicą – moją i pana prezesa” – odpowiedziała Beata Szydło. Wicepremier ds. społecznych podkreśliła, że „tamten temat jest już zakończony”. Pytana o news RMF FM, z którego wynika, że wojsko zbierało informacje wrażliwe nt. obywateli polskich narodowości niepolskiej nasz gość stwierdził, że „pierwszy raz usłyszała o tym w naszej stacji”. Zadeklarowała przekazanie szczegółów naszym reporterom. „Temat jest ważny i trzeba to wyjaśnić” – mówiła. Kolejnym wątkiem rozmowy były losy ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która utknęła na etapie prac komisyjnych. „Nie potrafię powiedzieć w tej chwili, kiedy projekt zostanie skierowany do dalszych prac” – stwierdziła Szydło dodając, że „pytanie jest takie: czy w momencie, kiedy rozpoczną się prace nad projektem, nie dojdzie znowu do eskalacji, protestów, Czarnych Marszów i tak dalej”.
 • Łapiński w Porannej rozmowie RMF (08.12.17)

  Łapiński w Porannej rozmowie RMF (08.12.17).
 • Rząd Beaty Szydło

  Skład rządu Beaty Szydło.
 • Premier Beata Szydło: Pewne resorty trzeba połączyć, pewne zadania przesunąć do innych resortów

  W tej chwili dyskusja nt. zmian w rządzie się toczy – mówi premier Beata Szydło, gość specjalny Krzysztofa Ziemca w RMF FM. „W naszym rządzie tych zmian do tej pory nie było zbyt dużo, ale to wynika z tego, że to jest dobry zespół, których konsekwentnie realizuje program, który przyjął” – zapewnia szefowa rządu. „Nie chcę się koncentrować tylko i wyłącznie nie zmianach personalnych, ale chcę, żebyśmy porozmawiali o zmianie struktury rządu. Pewne resorty w mojej opinii trzeba połączyć, pewne zadania trzeba być może przesunąć do innych resortów” – zapowiada premier Szydło.
 • Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia)

  Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia).
 • "Chciałabym, żeby Warszawa była pięknym, przyjaznym i odważnym miastem"

  „Żadna kompetentna firma, nie chciała się podjąć tego działania” – mówiła o reprywatyzacyjnym audycie, zapowiedzianym w zeszłym roku przez warszawski ratusz, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska. Warszawska polityk Platformy Obywatelskiej zapewniała, że „ aby audyt mógł się odbyć, muszą zgłosić się instytucje, które są w stanie to zrobić. Skoro do tego audytu nie zgłosiła się żadna doświadczona firma (…) nie mogliśmy sobie pozwolić na taki eksperyment, w tak ważnej sprawie. Na pytanie o pomysł na Warszawę, nasz gość odpowiedział: „chciałabym, żeby Warszawa była pięknym, przyjaznym i odważnym miastem”.
 • Szydło o nadchodzącej wizycie Merkel w Polsce (TV Interia)

  Szydło o nadchodzącej wizycie Merkel w Polsce (TV Interia).
 • Premier Szydło: Sednem polityki jest służba

  Premier Beata Szydło spotkała się ze strażakami w Krakowie. Podczas przemówienia podkreślała, ze najważniejsze w polityce są odpowiedzialność i szacunek do drugiego człowieka.