Beata Szydło

Synonimy:
Szydło Beata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Beata Szydło (476)

Filmy - Beata Szydło (45)

 • Beata Szydło o taśmach: To jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce

  "Mam nadzieję, że cała sytuacja z taśmami zostanie wyjaśniona. To jest bardzo niebezpieczne dla państwa, to uderzenie w szefa rządu, to jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce" - powiedziała Beata Szydło w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentując sprawę taśmy z nagraniem Mateusza Morawieckiego. "Przyszłość UE jest niezwykle ważna. Ostatnio politycy PO zaczynają straszyć Polaków, że jest jakiś plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To jest wierutne kłamstwo. Dopóki PiS rządzić będzie, Polska będzie w UE, co nie znaczy, że nie mamy wizji zmiany w UE" - podkreśliła była premier, odnosząc się do stanowiska rządu PiS wobec Unii Europejskiej. W tej chwili mogę zapewnić, że programy społeczne, które rozpoczęliśmy będą kontynuowane. Została podjęta decyzja o programach żywieniowych w szkołach, stomatolog w szkole, pielęgniarka w szkole - to wszystko się toczy zgodnie z zapewnieniami z okresu kampanii wyborczej - powiedziała Beata Szydło. Jest gotowy projekt o emeryturach dla mam, jest już w konsultacjach (...). Największym wyzwaniem są emerytury - dodała. Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Ja zawsze jestem mocno pokorna jeśli chodzi o sondaże. One są dziś bardzo dobre dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, ale usypiają troszkę czujność (...) Wygrają ci, którzy będą ciężko pracowali do końca - powiedziała Beata Szydło, mówiąc o wyborach samorządowych. Mamy plan, by zwyciężyć i rządzić w kilku sejmikach. Wierzę w dobry wynik - zaznaczyła była premier.
 • "Kochana opozycja". Premier i wicepremier o współpracy z przeciwnikami

  Premier kontynuuje kampanijny objazd po kraju. W Opolu Mateusz Morawiecki weźmie udział w wojewódzkiej konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej szef rządu spotka się z mieszkańcami województwa w Namysłowie. Z kolei wczoraj polityczną sobotę premier zakończył w Wałbrzychu, gdzie mówił między innymi o współpracy z opozycją. - Nasza opozycja - kochana opozycja, bo opozycja jest potrzebna w każdym państwie - niech będzie konstruktywna, a nie totalna, czy jak ktoś mi powiedział - totalitarna - mówił premier. Także Beata Szydło, która odwiedzała miejscowości w Zachodniopomorskiem mówiła o politycznej współpracy. - Jak w rodzinie czasem się spieramy, ale to nasz wspólny dom i razem powinniśmy go umeblować - mówiła wicepremier w Sławnie. (TVN24/x-news)
 • B. Szydło na Forum Ekonomicznym w Krynicy: Widać wymierne efekty współpracy w ramach Trójmorza

  - Będzie się tu mówiło o wspólnych projektach inwestycyjnych, które są realizowane w ramach formuły Trójmorza – powiedziała Beata Szydło podczas inauguracyjnej debaty na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wicepremier podkreśliła, że po 3 latach pracy polskiego rządu widać już pierwsze efekty współpracy w ramach formuły Trójmorza. Jak dodała jednym z takich rozwiązań jest planowana trasa Via Carpatia. (TVN24/x-news)
 • B. Szydło: Wielkim wyzwaniem dla naszego rządu jest system emerytalny

  - Wielkim wyzwaniem, które stoi w tej chwili przed naszym rządem jest system emerytalny. Należy zastanowić się, czy gwarantuje on bezpieczne życie – przyznała wicepremier Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. (TVN24/x-news)