Beata Szydło

Synonimy:
Szydło Beata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Beata Szydło (314)

Filmy - Beata Szydło (48)

 • Beata Szydło: Od poniedziałku jestem na urlopie

  "Tak to jest w życiu polityka, że bardzo często trzeba podejmować nowe wyzwania. Skoro jest takie oczekiwanie, jest taka potrzeba… Muszę też powiedzieć, że są to nowe doświadczenia, które chciałabym w tej chwili realizować" - tak Beata Szydło odpowiedziała na pytanie Krzysztofa Ziemca w RMF FM o to, dlaczego zdecydowała się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Wskazała również na "doświadczenia, które wypływają z mojej pracy w fotelu premiera, kiedy miałam okazję bardzo mocno uczestniczyć w sprawach toczących się w Brukseli". "Wiem doskonale, że potrzebna tam jest dobrze przygotowana, zdeterminowana do obrony polskich interesów ekipa rządowa" - zaznaczyła wicepremier. Beata Szydło poinformowała również, że od poniedziałku będzie na urlopie. "Zdecydowaliśmy, że ministrowie, którzy kandydują (w wyborach do Parlamentu Europejskiego), będą brali na czas tych ostatnich dwóch tygodni urlopy" - wyjaśniła. Dopytywana zaś przez Krzysztofa Ziemca, czy kandydujący w wyborach członkowie rządu nie powinni złożyć dymisji jeszcze przed 26 maja, odparła: "Można powiedzieć tak, że praca polityka polega też na tym, że jest się bardzo często kandydatem w wyborach (...). Myślę, że w tej chwili najważniejsze jest to, że wszystkie sprawy w rządzie biegną zgodnie z planem, harmonogramem. Nie ma żadnych opóźnień, wszystkie prace są podejmowane tak, jak zakładaliśmy". W internetowej części rozmowy Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa o trudne momenty Beaty Szydło na arenie europejskiej - debatę o Polsce w Strasbourgu i "27:1", czyli głosowanie ws. wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. "Te dwa przykłady, przypadki dla mnie są źródłem są ogromnej satysfakcji, szczególnie debata w Strasbourgu, bo ja miałam okazję wtedy powiedzieć dużo dobrych rzeczy o Polsce" - stwierdziła wicepremier ds. społecznych. "Wiem, że miliony ludzi mnie wtedy wspierało" - oceniła. Odnosząc się do "27:1" wiceprezes PiS stwierdziła, że "im więcej czasu mija od tego wyboru, im większa
 • Beata Szydło ogłasza start Patryka Jakiego w wyborach do PE

  Była premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że Patryk Jaki wystartuje z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.
 • Beata Szydło ogłasza start Patryka Jakiego w wyborach do PE

  Była premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że Patryk Jaki wystartuje z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.
 • Szydło o starcie do europarlamentu: To nie emerytura. Czas zdobyć kolejne szlify

  "To nie jest emerytura" – tak była premier Beata Szydło mówiła o swoim starcie do europarlamentu. „Czas na Parlament Europejski, by zdobyć – jak mówi mój kolega Joachim Brudziński - kolejne szlify i umiejętności i potem móc jeszcze lepiej pracować w polskiej polityce” – dodała. Beata Szydło zapowiedziała również, że będą w europarlamencie będzie nadal bardzo aktywna w polskiej polityce Beata Szydło: Patryk Jaki trzeci na liście małopolsko-świętokrzyskiej do PE "Jutro w Krakowie ogłaszam listę małopolsko-świętokrzyską do Parlamentu Europejskiego. Mogę zdradzić: na trzecim miejscu tej listy jest Patryk Jaki" - oświadczyła Beata Szydło, gość Porannej rozmowy w RMF FM. Beata Szydło o programie Mieszkanie Plus: Nie twierdzę, że jestem zadowolona z postępu i tempa prac 480 Mieszkań Plus do marca 2019? "Też życzyłabym sobie, by tych mieszkań było więcej" - powiedziała była premier Beata Szydło, gość Porannej rozmowy w RMF FM i zapowiedziała, że przygotowywanych jest 10 tysięcy. "Ja nigdy nie powiedziałam, jaka liczba mieszkań powstanie i w jakim czasie" - dodała - "Nie twierdzę, że jestem zadowolona z postępu i tempa prac". "Najważniejsze jest, by program był cały czas w realizacji i aby spełniał oczekiwania ludzi. Idziemy do przodu. Ludzie czekają na mieszkania" - kontynuowała. Szydło o zakazie handlu w niedziele: Nie podejmowałabym pochopnych decyzji Czy nie należałoby się wycofać z zakazu handlu w niedzielę - pytał w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek byłą premier. Zakaz handlu w niedzielę, to był jeden z najbardziej oczekiwanych postulatów podczas spotkań w kampanii wyborczej i pomysł ten spotykał się z bardzo dobrym odbiorem - mówiła Beata Szydło. Nie podejmowałabym w tej chwili pochopnych decyzji, jeśli chodzi o handel w niedzielę. (...) Dzisiaj nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy zakaz handlu w niedziel jest powodem tego, że małe placówki handlowe są zamykane - oceniła była premier.