Beata Pawlikowska

Artykuły - Beata Pawlikowska (8)

 • Beata Pawlikowska wychodzi za mąż i planuje... sto ślubów

  Beata Pawlikowska wychodzi za mąż i planuje... sto ślubów

  Beata Pawlikowska zdradziła swoje ślubne plany. Podróżniczka, która kilka miesięcy temu podzieliła się z fanami radosną nowiną o zaręczynach, teraz zdradziła swoje ślubne plany. Okazuje się, że dziennikarka i jej ukochany - Amerykanin Danny Murdock już wkrótce staną na ślubnym kobiercu... i to nie raz! "Myślę, że weźmiemy nie jeden ślub, tylko 100 ślubów" - przyznaje Pawlikowska.
 • Beata Pawlikowska wraca do Trójki po 22 latach

  Beata Pawlikowska wraca do Trójki po 22 latach

  Dziennikarka i podróżniczka Beata Pawlikowska wraca do radiowej Trójki po 22-letniej przerwie. Prowadząca audycję „Blondynka w Trójce” pojawi się na antenie już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca.
 • Beata Pawlikowska zaręczyła się. Kim jest jej wybranek?

  Beata Pawlikowska zaręczyła się. Kim jest jej wybranek?

  Beata Pawlikowska ma wielu fanów i tyle samo przeciwników. 54-letnia podróżniczka właśnie się zaręczyła!
 • Beata Pawlikowska pokazała dom

  Beata Pawlikowska pokazała dom

  Beata Pawlikowska jest jedną z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt książek podróżniczych.
 • Beata Pawlikowska pożegnała się z Radiem Zet

  Beata Pawlikowska pożegnała się z Radiem Zet

  Po ponad 15 latach Beata Pawlikowska przestaje być prowadzącą program "Świat według Blondynki". Podróżniczka pożegnała się ze słuchaczami Radia Zet w niedzielę, 20 marca.
 • Beata Pawlikowska "uwięziona" w Indiach

  Beata Pawlikowska "uwięziona" w Indiach

  Znana dziennikarka i pisarka Beata Pawlikowska po raz kolejny zdecydowała się odwiedzić Indie. Z jej najświeższego wpisu na tablicy Facebooka dowiadujemy się, że żądna przygód podróżniczka została... "uwięziona" w Kalkucie przez organizatorów kursu medytacji.
 • Blondynka w kwiecie lotosu

  Blondynka w kwiecie lotosu

  "Zrozumieć świat, posmakować jego piękna i okropności. Zjeść pieczonego karalucha na targu. Zgubić się i odnaleźć. Zaprzyjaźnić się ze sprzedawcą misek z kokosa. Tak lubię najbardziej" (Beata Pawlikowska, Blondynka w kwiecie lotosu). Wydawnictwo National Geographic wydało właśnie najnowszą książkę Beaty Pawlikowskiej - Blondynka w kwiecie lotosu.
 • Blondynka na językach

  Blondynka na językach

  Seria Blondynka na językach, oparta na autorskiej metodzie Beaty Pawlikowskiej, pozwala szybko i efektywnie nauczyć się języka obcego. Metoda ta koncentruje się na nauce mówienia (jak pisze Pawlikowska we wstępie - "rozmawiania") w danym języku, mniejszy nacisk kładąc na opanowanie gramatyki czy poprawnej pisowni.

Filmy - Beata Pawlikowska (8)

 • Beata Pawlikowska pokazała dom

  Dziennikarz Mateusz Hładki odwiedził Beatę Pawlikowską i jej partnera Danny’ego Murdocka. Jak podróżniczka urządziła swój dom? Czego słucha?
 • Beata Pawlikowska o szczęściu

  Łukasz Jakóbiak złożył wizytę w domu Beacie Pawlikowskiej. Podróżniczka opowiedziała o szczęściu. - Chodzi o to, żeby mieć poczucie wewnętrznej harmonii i spokoju. Nie, że ja codziennie jestem w euforii, bo euforia to jest takie ekstremum, a każde ekstremum ma to do siebie, że jak przyciśniesz, to później wskazówka wychyla się w przeciwną stronę - powiedziała podróżniczka.
 • Dlaczego Beata Pawlikowska nie je miodu i nie pije krowiego mleka?

  Beata Pawlikowska opowiedziała o tym, dlaczego przeszła z wegetarianizmu na weganizm. - W zupełnie naturalny sposób uznałam, że to jest moment, w którym już nie będę jadła niczego, co pochodzi od zwierząt - zdradziła. Dlaczego dziennikarka nie je miodu i nie pije krowiego mleka?
 • Beata Pawlikowska: postanowiłam odrzucić stereotypy i zaczęłam sama szukać obiektywnych informacji o świecie

  W swojej najnowszej książce Beata Pawlikowska zachęca czytelników do tego, by w żadnej dziedzinie życia nie powielali stereotypów, tylko odkrywali to, co jeszcze nie zostało odkryte, i interpretowali świat według własnej intuicji. Podróżniczka przyznaje, że nie dla niej są mapy i przewodniki, często idzie pod prąd, bo chce zobaczyć i poznać więcej. Wynikiem jej przeżyć i obserwacji jest najnowszy poradnik „Między światami”. O podróżach mogłaby opowiadać godzinami, chociaż opisać wrażenia z pobytu w inkaskim mieście Machu Picchu w Peru, w buddyjskiej osadzie Bodh Gaya w Indiach, na poszarpanych wiatrem górskich bezdrożach Boliwii czy na pachnących wiecznością sawannach Afryki to nie lada wyzwanie. Ale poza magicznymi miejscami Beata Pawlikowska zobaczyła tam znacznie więcej. – Wszyscy wiedzą, że 2x2 jest 4, że świat jest okrągły, że w różnych częściach świata jest niebezpiecznie. Ale tak naprawdę, kiedy człowiek pojedzie w takie miejsca i kiedy nie będzie oceniał ich przez pryzmat tego, co już wie, w co wierzy i do czego jest przekonany, tylko spojrzy na to bez uprzedzeń, to nagle odkryje, że jest zupełnie inaczej. I z wieloma rzeczami w życiu jest zupełnie inaczej, kiedy spojrzy się na nie bez ograniczeń – mówi Beata Pawlikowska, podróżniczka, pisarka. Beata Pawlikowska podkreśla, że zawarte w jej książce spostrzeżenie i przemyślenia są wynikiem wielu podróży, doświadczeń i spotkań z przeróżnymi ludźmi w najodleglejszych zakątkach świata. To również efekt zmiany trybu życia i umiejętności weryfikowania docierających zewsząd informacji. – Kiedyś odruchowo włączałam telewizję i spływały do mnie różne informacje, które przysypywały mnie czasami, bo były takie tragiczne i dramatyczne. Przecież wiadomości to nie jest zestaw obiektywnych faktów ze świata. To jest najczęściej zestaw złych wiadomości, które mają nami potrząsnąć. Po takiej dawce informacji byłam po prostu chora i miałam poczucie, że właściwie nic już nie ma sen