Beata Kempa

Synonimy:
Kempa Beata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Beata Kempa (96)

 • ​"Fakt": Beata Kempa chce do Watykanu

  ​"Fakt": Beata Kempa chce do Watykanu

  Według informacji "Faktu" szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa stara się o stanowisko ambasadora RP w Watykanie.
 • Kempa: Reforma sądów i dekoncentracja mediów - oczekiwane przez Polaków

  Kempa: Reforma sądów i dekoncentracja mediów - oczekiwane przez Polaków

  - Reforma sądownictwa i dekoncentracja mediów to zmiany oczekiwane przez Polaków - powiedziała szefowa KPRM Beata Kempa. Nie robimy niczego bez woli Polaków, bez wsłuchania się w ich głos i bez pytania ich, czego od nas oczekują - podkreśliła.
 • Beata Kempa: Premier Szydło pokazuje UE, jak pomagać uchodźcom "na miejscu"

  Beata Kempa: Premier Szydło pokazuje UE, jak pomagać uchodźcom "na miejscu"

  "Premier Beata Szydło pokazuje całej UE, że można pomagać uchodźcom 'na miejscu'. Pieniądze są przekazywane, chociażby z rezerwy budżetu państwa. Skala pomocy to już ponad 100 mln zł" - powiedziała we wtorek szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
 • "Fakt": Beata Kempa załatwiła gigantyczne podwyżki

  "Fakt": Beata Kempa załatwiła gigantyczne podwyżki

  Szefowa kancelarii premier Beata Kempa przepchnęła po cichu podwyżki dla asystentów w Kancelarii Premier Rady Ministrów – informuje gazeta.
 • Beata ​Kempa: Nikt nie chce wojny z Komisją Europejską

  Beata ​Kempa: Nikt nie chce wojny z Komisją Europejską

  Nikt nie chce wojny z Komisją Europejską czy z innym organami UE - mówiła w poniedziałek dziennikarzom szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa. Jak zaznaczyła, jeśli wobec Polski zostanie wdrożona procedura ochrony praworządności, trzeba będzie ocenić, czy została wdrożona przez organ do tego uprawniony.
 • Beata Kempa: Ryzyka związane z ŚDM wyeliminowane

  Beata Kempa: Ryzyka związane z ŚDM wyeliminowane

  Zdiagnozowane ryzyka związane z przygotowaniem wizyty papieża Franciszka oraz organizacji Światowych Dni Młodzieży zostały w mojej ocenie wyeliminowane - zadeklarowała w poniedziałek przewodnicząca rządowo-kościelnego zespołu ds. przygotowania tych wydarzeń Beata Kempa.
 • ​Rośnie forma Beaty Kempy

  ​Rośnie forma Beaty Kempy

  W PiS trwa rywalizacja o miano największego jastrzębia medialnego partii (dawniej: bulteriera). Joachim Brudziński i Jacek Sasin wyszli na prowadzenie, ale wtedy do akcji wkroczyła Beata Kempa.
 • ​To trzeba zobaczyć (i usłyszeć): Beata Kempa śpiewa psalm w Watykanie

  ​To trzeba zobaczyć (i usłyszeć): Beata Kempa śpiewa psalm w Watykanie

  Czy to Małgorzata Walewska? Czy to Montserrat Caballé? Nie, to Beata Kempa!
 • "Rzeczpospolita": Niegospodarność Kancelarii Premiera za 70 mln zł

  "Rzeczpospolita": Niegospodarność Kancelarii Premiera za 70 mln zł

  200 porcelanowych filiżanek za kwotę 37 tys. zł, 108 bryłek bursztynu o wartości ponad 38 tys. zł czy wysokie podwyżki. Wszystko to mimo bardzo złej sytuacji finansowej Kancelarii Premiera – gazeta ujawnia szczegóły audytu przeprowadzonego w Centrum Usług Wspólnych Kancelarii Premiera, który zleciła obecna szefowa kancelarii Beata Kempa.
 • Beata Kempa o audycie: Wszystkie dane są udokumentowane

  Beata Kempa o audycie: Wszystkie dane są udokumentowane

  Szef Kancelarii premiera Beata Kempa powiedziała, że wszystkie dane przedstawionego wczoraj audytu rządu poprzedniej kadencji są udokumentowane. Opierają się na danych resortów i Najwyższej Izby Kontroli.

Filmy - Beata Kempa (10)

 • Kempa w Porannej rozmowie RMF (13.02.17)

  „Wszystko w rękach lekarzy” – tak szefowa kancelarii premiera odpowiedziała na pytanie o to, kiedy Beata Szydło opuści szpital. Beata Kempa powtarzała, że nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych dni. Minister w kancelarii Beaty Szydło nie zgodziła się z zarzutem, że obywatele są niewystarczająco informowani o stanie zdrowia pani premier. „Było kilka komunikatów. Były informacje dotyczące stanu zdrowia premier Szydło” – powtarzała Beata Kempa – „Premier czuje się dobrze, może podejmować decyzje”.
 • Kempa w Porannej rozmowie RMF (13.02.17)

  „Wszystko w rękach lekarzy” – tak szefowa kancelarii premiera odpowiedziała na pytanie o to, kiedy Beata Szydło opuści szpital. Beata Kempa powtarzała, że nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych dni. Minister w kancelarii Beaty Szydło nie zgodziła się z zarzutem, że obywatele są niewystarczająco informowani o stanie zdrowia pani premier. „Było kilka komunikatów. Były informacje dotyczące stanu zdrowia premier Szydło” – powtarzała Beata Kempa – „Premier czuje się dobrze, może podejmować decyzje”.
 • Kempa: Wszystko zależy od opozycji - jak będzie chciała pajacować, to będzie nadal jeść pasztety

  Mam wielką nadzieję, że opozycja pójdzie po rozum do głowy i pozwoli nam spokojnie obradować - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Beata Kempa. Szefowa Kancelarii Premiera podkreśla, że uniemożliwianie posłom wykonywania pracy to łamanie prawa. Przyznaje, że marszałek Sejmu jest gotowy przenieść obrady do Sali Kolumnowej. "Nie będziemy się bawić w kotka i myszkę (z opozycją – przyp. red.)" - zapewnia gość Roberta Mazurka. Podkreśla, że wszystko zależy od opozycji. "Jak będzie chciała się wziąć do roboty, to się weźmie do roboty. Jak będzie chciała pajacować, to będzie nadal śpiewać, jeść pasztety" - ocenia Kempa. "Ich wizja to jest tak trochę z Sowy i Przyjaciół - czyli rządzenie od afery do afery" - uważa. Pytana o reformę edukacji, szefowa Kancelarii Premiera zapewnia, że jest ona dobrze przygotowana. "Pan Broniarz kiedyś był przeciwko powstawaniu gimnazjów, teraz jest przeciwko likwidacji, nie może się zdecydować. Próbuje wprowadzać bardzo dużo zamieszania wśród rodziców i nauczycieli. Nie dopuścimy do tego" - deklaruje Kempa.
 • Beata Kempa: Tusk już się "pompuje", szykuje się na powrót do Polski

  "Tusk już się pewnie "pompuje", szykuje się na powrót do Polski. Zostanie to ocenione, czy dobrze pracował czy nie" - mówi Beata Kempa w Porannej rozmowie w RMF FM. Na pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość poprze byłego premiera Polski na drugą kadencję w Radzie Europejskiej odpowiada: "Ale dlaczego Donald Tusk, może będzie inny lepszy Polak". Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z Robertem Mazurkiem odnosi się także do perypetii wokół przetargu na śmigłowce dla polskiej armii: "Nie mam poczucia, że powinien być przetarg na caracale; (...) brak zabezpieczenia polskich interesów, szczególnie jeśli chodzi o umowę offsetową - był skandaliczny". I dodaje: "Francuzi myśleli tylko o swoim interesie. Dla nas interes narodowy jest najważniejszy".