Nowe Technologie - BBC

Artykuły - BBC (32)

 • Brytyjczycy mają szczegółowy plan załogowego lotu na Marsa

  Brytyjczycy mają szczegółowy plan załogowego lotu na Marsa

  Naukowcy z londyńskiego Imperial College zaprezentowali szczegółowy plan załogowego lotu na Marsa. Jakie są jego najważniejsze założenia?
 • BBC uruchomi 5 nowych stacji HD

  BBC uruchomi 5 nowych stacji HD

  Brytyjska stacja BBC poinformowała, że ​​uruchomi aż pięć nowych, niekodowanych kanałów HD. Nowe kanały to BBC News HD, BBC Three HD, BBC Four HD, CBeebies HD i CBBC HD. Wszystkie rozpoczną emisję na początku 2014 na satelicie i będą oferowane na wszystkich platformach cyfrowych, które mają ofertę złożoną z kanałów HD. Dotyczy to także kablówek i operatorów IPTV.
 • Microsoft chce usunięcia z Google stron BBC, Wikipedii i rządu USA

  Microsoft chce usunięcia z Google stron BBC, Wikipedii i rządu USA

  Wszystko z powodu podejrzeń o naruszenie praw autorskich. Czyżby BBC zabrało się za rozpowszechnianie pirackich kopii Windowsa? Skądże znowu, ale takie są efekty, jeśli zaprzęgnie się do pracy zbyt dużo algorytmów.
 • Rządowe instytucje "okradane" przez gigantów IT

  Rządowe instytucje "okradane" przez gigantów IT

  Komisja ds. administracji publicznej w Wielkiej Brytanii ogłosiła, iż ogromne sumy pieniędzy są marnowane przez rząd na technologie informatyczne - czytamy w serwisie BBC.
 • Brytyjczycy kupują najwięcej

  Brytyjczycy kupują najwięcej

  Brytyjczycy wydali w zeszłym roku najwięcej na zakupy przez internet, dokonując niemal jednej trzeciej wszystkich transakcji w Europie - wynika z obliczeń Ośrodka Badań Sprzedaży Detalicznej (Centre for Retail Research) opisanych przez BBC News. Na drugim miejscu w Europie pod tym względem znaleźli się Niemcy, a na trzecim - Francuzi.
 • Wielka Brytania kontra internauci

  Wielka Brytania kontra internauci

  Sześciu największych brytyjskich dostawców internetu rozpoczyna wojnę ze ściągającymi piracką muzykę z internetu. Do setek internautów trafią listy z ostrzeżeniem - podaje serwis BBC.
 • BBC realizuje ambitne przedsięwzięcie

  BBC realizuje ambitne przedsięwzięcie

  BBC realizuje wyjątkowo ambitny plan. Firma chce, by każdy wyprodukowany przez nią program i każdy odcinek, który powstał w ciągu jej 80-letniej historii, miał osobną stronę WWW.
 • Pakistan wyłączył YouTube

  Pakistan wyłączył YouTube

  Pakistańskie władze, prawdopodobnie próbując zablokować dostęp do serwisu YouTube na terenie Pakistanu, przyczyniły się do globalnych problemów z popularnym serwisem wideo - donosi serwis BBC.
 • Uważaj na przeglądarkę

  Uważaj na przeglądarkę

  Sprawdź jaką masz przegladarkę stron WWW. Korzystanie ze starej, tekstowej przeglądarki Lynx może bowiem skończyć się fatalnie. Kilka dni temu BBC doniosło o próbie zhakowania strony Komitetu ds. Katastrof i Akcji Ratunkowych (DEC). Oskarżonego o ten niecny czyn szybko ujęto i osadzono w więzieniu. Wyszedł za kaucją, a śledztwo trwa. Tymczasem serwis boingboing.net twierdzi, że jest to idiotyczna pomyłka.
 • Przestrzenna pogoda

  Przestrzenna pogoda

  Meteorologiczny serwis internetowy BBC zamierza wprowadzić rewolucyjne zmiany w sposobie prezentacji prognoz pogody. Według zapowiedzi tej stacji już na początku przyszłego roku osoby korzystające z tej usługi będą mogły cieszyć oczy widokiem realistycznych kropli deszczu, ściekających po ekranie, czy podziwiać z lotu ptaka starannie odwzorowane chmury, rzucające cień na powierzchnię ziemi.