Biznes - BBC

Artykuły - BBC (42)

 • BBC First wystartował w Polsce

  BBC First wystartował w Polsce

  Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, które BBC Studios przedstawiło z ponaddwumiesięcznym wyprzedzeniem, jeszcze w połowie sierpnia, od 26 października w miejscu BBC HD w Polsce można oglądać nowy kanał BBC First.
 • Dubaj przygotowuje się do wprowadzenia cyfrowych tablic rejestracyjnych

  Dubaj przygotowuje się do wprowadzenia cyfrowych tablic rejestracyjnych

  Kierowcy w Dubaju mogą wkrótce korzystać z cyfrowych tablic rejestracyjnych. W maju ruszają testy aut wyposażonych w inteligentne tablice - podał we wtorek serwis BBC.
 • Spotify zadebiutował we wtorek na nowojorskiej giełdzie NYSE

  Spotify zadebiutował we wtorek na nowojorskiej giełdzie NYSE

  Serwis muzyczny Spotify zadebiutował dziś na nowojorskiej giełdzie - podał we wtorek serwis BBC. Spółka wyceniana jest na ok. 20 mld dolarów. Cena otwarcia wynosiła 165.90 dol przy kursie odniesienia (walor SPOT) wynoszacym 132 dol.
 • Walt Disney kupuje aktywa 21st Century Fox za 52 mld dol.

  Walt Disney kupuje aktywa 21st Century Fox za 52 mld dol.

  Walt Disney zgodził się przejąć aktywa amerykańskiego koncernu mediowego 21st Century Fox za 52,4 mld dolarów - podał w czwartek serwis BBC.
 • Skype wycofany ze sklepów w Chinach

  Skype wycofany ze sklepów w Chinach

  Komunikator Skype, umożliwiający prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych i wideo, został wycofany ze sklepów w Chinach - podał w środę serwis BBC. Jak dodano, dotyczy to m.in sklepów Apple.
 • BBC ma ujawnić zarobki swoich gwiazd

  BBC ma ujawnić zarobki swoich gwiazd

  Brytyjski rząd zdecydował, że BBC - nadawca publiczny - będzie ujawniać płace swoich pracowników, którzy zarabiają więcej niż 150 tys. funtów szterlingów rocznie - informuje w czwartek agencja Associated Press.
 • Publiczny nadawca BBC zostanie sprywatyzowany?

  Publiczny nadawca BBC zostanie sprywatyzowany?

  Londyński think tank The Institute of Economic Affairs (IEA) wzywa brytyjskie władze do sprywatyzowania najstarszego w świecie publicznego nadawcy BBC (British Broadcasting Corp.).
 • Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Abonament rtv nie ma przyszłości. Będzie nowy podatek

  Grupa posłów do Izby Gmin (niższa izba brytyjskiego parlementu) z komisji kultury, mediów i sportu stwierdziła, że obecny abonament rtv nie ma przyszłości i najpóźniej za 15 lat zostanie zastąpiony specjalnym podatkiem wymierzanym każdemu gospodarstwu domowemu. Pieniądze z abonamentu przeznaczane są na potrzeby państwowego BBC.
 • BBC Three tylko w internecie od 2015 roku

  BBC Three tylko w internecie od 2015 roku

  Brytyjski nadawca BBC zamierza zamknąć młodzieżowy kanał telewizyjny BBC Three i przenieść jego treści do usługi online iPlayer. Wiadomo, że zamknięcie kanału pozwoli na zaoszczędzenie 100 mln funtów w 2016 roku. Pierwsze doniesienia wywołały falę oburzenia wśród widzów, a także celebrytów - podaje BBC News.
 • BBC Worldwide uruchomi 3 kanały

  BBC Worldwide uruchomi 3 kanały

  Tim Davie, dyrektor generalny BBC Worldwide, poinformował o postępach we wdrażaniu nowej strategii tego nadawcy, ogłoszonej już w październiku 2013 roku. Davie powiedział, że BBC Worldwide jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu inwestycyjnego, około 200 mln funtów w treści premium w najbliższym roku finansowym, i dodał, że kilka ważnych inwestycji zostało już poczynionych.