bazylea

Artykuły - Bazylea (26)

 • 82. tytuł w karierze Rogera Federera

  82. tytuł w karierze Rogera Federera

  Roger Federer pokonał 6:2, 6:2 Belga Davida Goffina (nr 7.) i wygrał tenisowy turniej ATP na twardych kortach w jego rodzinnej Bazylei (pula nagród 1 458 610 euro).
 • Roger Federer po raz 113. zagra w finale

  Roger Federer po raz 113. zagra w finale

  Roger Federer w półfinale halowego turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1,988 mln euro) pokonał Kanadyjczyka Vaska Pospisila 6:3, 6:7 (3:7), 7:5. Szwajcar w finale imprezy z tego cyklu wystąpi po raz 113.
 • Turniej ATP w Bazylei: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

  Turniej ATP w Bazylei: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

  Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z Czechem Lukasem Dlouhym i Australijczykiem Paulem Hanleyem 6:3, 6:2 w ćwierćfinale debla halowego turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1 445 835 euro).
 • Turniej ATP w Bazylei: Federer w półfinale

  Turniej ATP w Bazylei: Federer w półfinale

  Szwajcar Roger Federer awansował do półfinału halowego turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1 445 835 euro). W ćwierćfinale triumfator 17 imprez wielkoszlemowych pokonał Bułgara Grigora Dimitrowa 6:3, 7:6 (7-2).
 • Turniej ATP w Bazylei: Awans Federera do ćwierćfinału

  Turniej ATP w Bazylei: Awans Federera do ćwierćfinału

  Roger Federer awansował do ćwierćfinału halowego turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1 445 835 euro). Rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar pokonał w 2. rundzie Denisa Istomina z Uzbekistanu 4:6, 6:3, 6:2.
 • Łukasz Kubot zagra z Danielem Brandsem w Bazylei

  Łukasz Kubot zagra z Danielem Brandsem w Bazylei

  Daniel Brands awansował do drugiej rundy halowego turnieju ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1 445 835 euro). Niemiec we wtorek pokonał rozstawionego z nr 7. Włocha Andreasa Seppiego 7:6 (7-3), 6:3 i w czwartek zmierzy się z Łukaszem Kubotem.
 • Szczyt UE wezwie do przygotowania zabezpieczeń dla banków

  Szczyt UE wezwie do przygotowania zabezpieczeń dla banków

  Szczyt UE ma wezwać kraje objęte wspólnym nadzorem bankowym do pilnego przygotowania wiarygodnych krajowych zabezpieczeń na wypadek, gdyby przegląd bilansów banków wykazał braki - wynika z projektu wniosków na szczyt UE, do którego dotarła PAP.
 • Euro 2020: Bazylea kandydatem Szwajcarii

  Euro 2020: Bazylea kandydatem Szwajcarii

  Bazylea jest kandydatem do organizacji meczów w ramach mistrzostw Europy - Euro 2020 - poinformowała Szwajcarska Federacja Piłkarska (ASF). Mecze miałyby się odbywać na stadionie przygotowanym na turniej w 2008 roku.
 • Bazylea: Nowe reguły dla globalnego sektora bankowego

  Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego ustalił w niedzielę w Bazylei (Szwajcaria) przepisy, które mają zagwarantować, że banki będą miały wystarczające kapitały, by przetrwać ostry kryzys finansowy trwający 30 dni - podaje AFP.
 • Czy to wystarczy?

  Na całym świecie finalizowane są prace nad uaktualnieniem i poprawieniem ram regulacyjnych - to efekt zidentyfikowanych przez kryzys finansowy luk, błędów czy nieprawidłowego rozłożenia akcentów. Chodzi też o to, by ująć w regulacjach nowe produkty czy techniki finansowe, które pojawiły się po dokonanych wcześniej reformach.