bazar

Artykuły - Bazar (22)

 • Już wkrótce zakupy tylko na bazarach i targowiskach

  Już wkrótce zakupy tylko na bazarach i targowiskach

  Jeśli zakaz handlu w niedziele będzie utrzymany, oznacza to, że od 2020 r. w sklepach nie zrobimy zakupów już w żadną niedzielę. To szansa dla handlujących na bazarach i targowiskach tylko oni będą mogli nadal swobodnie handlować w ustawowo dni wolne.
 • Warzywa i owoce sprzedawane na bazarach nie są zdrowsze, niż te dostępne w sklepach

  Warzywa i owoce sprzedawane na bazarach nie są zdrowsze, niż te dostępne w sklepach

  Zdaniem eksperta, warzywa i owoce oferowane zarówno w markecie, jak i na targowisku mogą mieć podobną jakość. Ale gdy temperatura powietrza spada poniżej zera, lepiej kupować je w sklepie. Przechowywane na dworze, przemarzają i szybko się psują. Wówczas tworzą się w nich rakotwórcze toksyny, których oznaką są plamki.
 • Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zajmą się większym biznesem

  Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zajmą się większym biznesem

  Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zamiast tego bardziej przyłożą się do sprawdzania większego biznesu, który łamie prawo. Obiecuje to Ministerstwo Rozwoju.
 • Bazarowa rzeczywistość bez kas fiskalnych

  Bazarowa rzeczywistość bez kas fiskalnych

  Czy towar zakupiony na bazarze podlega reklamacji? Czy bazarowi sprzedawcy powinni mieć zainstalowane kasy fiskalne? O to zapytała Polskie Radio mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, która próbowała oddać do reklamacji kupioną na bazarze odzież. Sprzedawczyni nie chciała przyjąć towaru.
 • "Rybny hit" przebojem już nie tylko w sieci

  "Rybny hit" przebojem już nie tylko w sieci

  Pakistańczyk Mohammed Shahid Nazir, znany również jako "One Pound Fish Man", jest gwiazdą internetu. Jego teledysk "One Pound Fish" w stylu Bollywood widziało już ponad 11 milionów internautów. Piosenka stała się też hitem w Wielkiej Brytanii.
 • Sąsiedzi płacą nam miliardy

  Sąsiedzi płacą nam miliardy

  - Przygraniczne sklepy i bazary w Polsce cieszą się powodzeniem u Ukraińców, Białorusinów i Rosjan - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • 17 ofiar pożaru w składzie materiałów budowlanych

  Do 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w składzie materiałów budowlanych na południu Moskwy, do którego doszło w poniedziałek wczesnym rankiem - podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Początkowo informowano o 12 zabitych.
 • Zamiast na bazar, idziemy do Biedronki

  Zamiast na bazar, idziemy do Biedronki

  W ubiegłym roku zamknięto 19 tys. straganów, około 5 proc. wszystkich działających w Polsce.
 • Opłatę targową nie zawsze trzeba płacić

  Opłatę targową nie zawsze trzeba płacić

  Przedsiębiorcy handlujący towarami na targowiskach lub bazarach powinni liczyć się z koniecznością wniesienia opłaty targowej. Wynika to z zapisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, w myśl której od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach, pobierana jest opłata targowa.
 • BioWare otwiera Bazar

  BioWare otwiera Bazar

  Pamiętacie jeszcze licznik, który pojawił się na stronie BioWare kilka dni temu i odliczał czas do dzisiaj. Już wiemy, co się za nim kryło.

Filmy - Bazar (3)

 • Światowe marki za grosze. Największy bazar z podróbkami w "Raporcie"

  Gdy pojawia się patrol policji, emocje sięgają zenitu. Towar znika w kilka sekund, albo znikają sprzedawcy. Podwarszawska Wólka Kosowska - po zmroku zamienia się w targowisko czarnej strefy, z którym od lat walczą policja i izba celno-skarbowa. Mimo to wciąż działa. Tajemnice nielegalnego handlu w "Raporcie" odkrywa Beata Glinkowska.Zobacz program "Raport" na antenie Polsat News - od poniedziałku do piątku o godzinie 21.
 • Światowe marki za grosze. Największy bazar z podróbkami w "Raporcie"

  Gdy pojawia się patrol policji emocje sięgają zenitu. Towar znika w kilka sekund, albo znikają sprzedawcy. Podwarszawska Wólka Kosowska - po zmroku zamienia się w targowisko czarnej strefy, z którym od lat walczą policja i izba celno- skarbowa. Mimo to wciąż działa. Tajemnice nielegalnego handlu w "Raporcie" odkrywa Beata Glinkowska.Zobacz program "Raport" na antenie Polsat News - od poniedziałku do piątku o godzinie 21.
 • Szok! Pociąg przejeżdża przez sam środek targu!

  Takiego targu nie ma nigdzie na świecie. Przez sam środek bazaru w Maeklong w Tajlandii każdego dnia przejeżdża pociąg – i to nie raz, a nawet 7 razy dziennie! Na kilka chwil przed jego przejazdem handlarze w pośpiechu uprzątają swoje budki i towary porozkładane na szynach. Tego się nie da opisać - to trzeba zobaczyć!