Baz Luhrmann

Synonimy:
Luhrmann Baz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Baz Luhrmann (69)

 • "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" to już piąta kinowa ekranizacja najsłynniejszej powieści wybitnego amerykańskiego pisarza Fransisa Scotta Fitzgeralda. Autorem nowej adaptacji jest Baz Luhrmann, nominowany do Oscara autor przebojowych produkcji "Moulin Rouge!" oraz "Romeo+Julia". Obraz, w którym główne role zagrali Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan i Joel Edgerton w piątek, 27 września, debiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.
 • Leonardo DiCaprio: Bohater nowej ery

  Leonardo DiCaprio: Bohater nowej ery

  Pomijając takie czynniki, jak wygląd, urok osobisty i najwyższej klasy talent, potrzeba nieco więcej niż trochę ambicji, by dojść tam, gdzie doszedł Leonardo DiCaprio. Trzykrotnie nominowany do Oscara gwiazdor jest nie tylko jednym z najpopularniejszych artystów filmowych na świecie, ale także stale plasuje się w czołówkach rankingów najlepszych aktorów w Hollywood.
 • "Wielki Gatsby" i rozrywka w formacie 3D

  "Wielki Gatsby" i rozrywka w formacie 3D

  "Wielki Gatsby" był najbardziej oczekiwanym filmem roku w Ameryce. Nie tylko przez publiczność, ale też przez handel, który przyszykował towary związane z fabułą - od brylantowych naszyjników Tiffany, po ubrania "w stylu Gatsby", czyli epoki jazzu lat 20. XX wieku... O filmie, zaraz po światowej premierze, specjalnie dla INTERIA.PL pisze Krzysztof Kłopotowski.
 • "Wielki Gatsby": Hip-hop i jazz

  "Wielki Gatsby": Hip-hop i jazz

  Wielokrotny zdobywca nagród Grammy Shawn "Jay-Z" Carter jako producent wykonawczy oraz scenarzysta, producent i reżyser Baz Luhrmann przeniosą na duży ekran nowoczesną i dynamiczną atmosferę złotego okresu muzyki jazzowej, która towarzyszy postaciom z powieści F. Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby".
 • "Wielki Gatsby" otworzy Cannes

  "Wielki Gatsby" otworzy Cannes

  Gdy podczas inauguracji 66. festiwalu filmowego w Cannes w pałacu festiwalowym podniesie się kurtyna, na ekranie zostanie wyświetlony "Wielki Gatsby", australijskiego reżysera Baza Luhrmanna. Obraz zostanie pokazany poza konkursem. Festiwal ruszy 15 maja.

Filmy - Baz Luhrmann (3)