bayer

Artykuły - Bayer (23)

 • Bayer przegrywa przed sądem w sprawie glifosatu

  Bayer przegrywa przed sądem w sprawie glifosatu

  Sąd w San Francisco skazał niemiecki koncern Bayer na wypłacenie 80,3 miliona dolarów odszkodowania mężczyźnie, u którego kontakt z herbicydem na bazie glifosatu był istotnym czynnikiem powodującym zachorowanie na raka węzłów chłonnych.
 • Niemcy. Bayer sfinalizował kupno Monsanto

  Niemcy. Bayer sfinalizował kupno Monsanto

  Niemiecki gigant farmaceutyczno-agrochemiczny Bayer sfinalizował w czwartek zakup za 63 mld euro amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto, stając się największą na świecie firmą zajmująca się pestycydami i nasionami.
 • Zielone światło dla gigantycznego przejęcia Monsanto przez Bayera

  Zielone światło dla gigantycznego przejęcia Monsanto przez Bayera

  KE poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.
 • Oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

  Oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

  Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę - 62 mld dolarów - Bayer podniósł do 66 mld.
 • Bayer oferuje 65 mld dol. za Monsanto, giganta od pestycydów

  Bayer oferuje 65 mld dol. za Monsanto, giganta od pestycydów

  Niemiecki potentat chemiczny Bayer podniósł ofertę przejęcia giganta specjalizującego się w pestycydach, herbicydach i modyfikowanych ziarnach siewnych - Monsanto - do 65 mld dol. (127,50 dol. za akcję).
 • Koncern Monsanto odrzucił ofertę przejęcia przez Bayera za 62 mld dolarów

  Koncern Monsanto odrzucił ofertę przejęcia przez Bayera za 62 mld dolarów

  Międzynarodowy koncern biotechnologiczny Monsanto podał we wtorek, że odrzucił złożoną w poniedziałek ofertę przejęcia go przez niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer za 62 miliardy dolarów. Jednocześnie podał, że "jest otwarty na negocjacje".
 • Koncern Bayer chce przejąć Monsanto, oferuje 62 mld dolarów

  Koncern Bayer chce przejąć Monsanto, oferuje 62 mld dolarów

  Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer oficjalnie złożył w poniedziałek ofertę przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto za 62 miliardy dolarów (122 dol. za akcję).
 • Rozwiązanie umów pomiędzy BIOTON S.A., SciGen Ltd i Bayer Healthcare Co. Ltd

  Raport bieżący nr 47/2015Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneBIOTON S.A. ("Spółka”) informuje, że w dniu 23.09.2015 r. Spółka, SciGen Limited ("SciGen”) oraz Bayer Healthcare Company Limited ("BHC”) zawarły umowę w sprawie rozwiązania wszystkich łączących je umów zawartych przed datą tej umowy ("Umowa Rozwiązująca”), ze skutkiem na dzień 31.12.2015 r., a w szczególności: a) umowy z dnia 09.07.2009 r. zawartej p
 • Teraz Niemcy zadbają o naszą skórę i stopy. Dają 14,2 mld dolarów

  Teraz Niemcy zadbają o naszą skórę i stopy. Dają 14,2 mld dolarów

  Niemiecki gigant farmaceutyczny Bayer zapłaci 14,2 mld dol. za zorganizowaną część amerykańskiej firmy Merck, która produkuje artykuły pod markami Coppertone (ochrona przed słońcem), Dr Scholl (kosmetyki do stóp) i Claritin (medykamenty na alergię).
 • Zwarcie umowy pomiędzy BIOTON S.A. i Bayer HealthCare Co. Ltd w sprawie sprzedaży wstrzykiwaczy do podawania insuliny w Chinach

  Raport bieżący nr 9/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneBIOTON S.A. ("Spółka”, "Bioton”) informuje, że w dniu 27.03.2013 r., Spółka zawarła z Bayer HealthCare Company Limited ("BHC”) - spółką prawa chińskiego - umowę, której przedmiotem jest dostawa i dystrybucja przez BHC wstrzykiwaczy do podawania insuliny, wytwarzanych przez spółkę zależną Bioton – Copernicus Sp. z o.o., na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej

Filmy - Bayer (1)