bass

Artykuły - Bass (66)

 • Jak tańczyć dubstep? Oto jest pytanie!

  Jak tańczyć dubstep? Oto jest pytanie!

  Tańczyć dubstep? A komu to potrzebne? A dlaczego? - spytacie. Czasem jednak okazuje się, że to wcale nie taka bezużyteczna umiejętność...
 • John Entwistle: Buhaj gitary basowej

  John Entwistle: Buhaj gitary basowej

  10 lat temu zmarł John Entwistle, najprawdopodobniej najlepszy rockowy basista wszech czasów, a na pewno autor najsłynniejszej solówki na tym instrumencie.
 • 8-letnia dziewczynka wzruszyła raperkę

  8-letnia dziewczynka wzruszyła raperkę

  8-letnia Sophia Grace Brownlee oraz jej 5-letnia kuzynka Rosie Grace McClelland podbiły serca internautów uroczym wykonaniem przeboju "Super Bass" z repertuaru raperki Nicki Minaj. Dziewczynki spotkała za to nagroda.
 • Z "Gawędy" na klubowe parkiety. Zobacz klip!

  Z "Gawędy" na klubowe parkiety. Zobacz klip!

  Tylko u nas możecie zobaczyć teledysk do klubowego przeboju "Neverending Dream". To wspólna produkcja Bass Fun i wokalisty Mikelo.
 • Imprezowo we Wrocławiu

  Imprezowo we Wrocławiu

  W sobotę (27 marca) Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu zawładną połamane dźwięki spod znaku drum'n'bass i dubstepu.
 • Gortat i Bass zostają w Orlando

  Gortat i Bass zostają w Orlando

  Generalny menadżer Orlando Magic, Otis Smith zapowiedział, że w drużynie Magic nie są planowane żadne zmiany przed kadrowe zamknięciem okienka transferowego, które nastąpi 18 lutego. Oznacza to, że w tym sezonie Marcin Gortat nie zmieni pracodawcy.
 • "Nie interesuje mnie produkowanie kolejnych ganja-tune'ów"

  "Nie interesuje mnie produkowanie kolejnych ganja-tune'ów"

  Niewątpliwie jednym z ciekawszych wydarzeń na polskim rynku muzycznym ostatnich lat jest fonograficzny debiut Mariki. Pierwsza solowa płyta najbardziej rozpoznawalnej w naszym kraju wokalistki reggae/dancehall mogła niewątpliwie zaskoczyć jej słuchaczy. Rootsowy śpiew i ragga'owa nawijka na tym albumie w dużej mierze ustąpiły miejsca rytmom nu jazzowym, funkowym czy soulowym. Pojawiło się pytanie: czy to aby nie abdykacja "Dancehallowej Queen"? Czy siła ognia, z którą Marika rozpalała polski massive za czasów Bass Medium Trinity, jeszcze w niej drzemie? Czy zmiana muzycznego klimatu w połączeniu z występami na ogólnopolskich festiwalach nie oznacza, że undergroundowa dotąd wokalistka dołączyła do mainstreamowego panteonu gwiazd polskiego szołbiznesu? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć poniżej. Z Mariką rozmawiał Maciej Pieczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • "Na scenie hiphopowej miałem już swoje pięć minut"

  "Na scenie hiphopowej miałem już swoje pięć minut"

  Obecny na scenie od ponad dekady DJ, dziennikarz, organizator, wykładowca oraz spec od zagadnień technicznych. Co poza tym? Człowiek znudzony konwencjonalną i przewidywalną muzyką, którego cechuje nie tylko wyjątkowe poczucie humoru, ale i daleko idąca pokora i samokrytyka, której mógłby nauczać wielu kolegów po fachu. Sprawdźcie wywiad z DJ-em Trakmajstrem - przedstawicielem ginącego już niestety gatunku DJ-ów, którzy konsekwentnie od lat grają imprezy i tworzą mixtape'y tylko i wyłącznie w oparciu o winyle. Z Trakmajstrem rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • Audioriver: Kurde, fajnie!

  Audioriver: Kurde, fajnie!

  - Możecie spodziewać się sporej dawki inteligentnej, głębokiej i pobudzającej wyobraźnię muzyki drum'n'bass połączonej z ciepłym i poruszającym wokalem - zapowiadali swój występ na Muzzo Stage Radicall & K-Tee, zwycięzcy konkursu "Zagraj na Audioriver". Trzeba przyznać - słowa dotrzymali!
 • Nowy kontroler do gry Rock Band

  Nowy kontroler do gry Rock Band

  Oficjalny dystrybutor marki Mad Catz na Polskę - firma Impakt, wprowadziła na polski rynek kontroler do gry Rock Band. Jest to licencjonowana, wierna replika kultowego Fendera - Precision Bass.