baseny

Artykuły - Baseny (13)

 • Rzecznik MŚP pisze do premiera: Branży fitness grozi bankructwo

  Rzecznik MŚP pisze do premiera: Branży fitness grozi bankructwo

  Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego krytycznie ocenił zapowiedź zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania kolejnych branż, m.in. fitness, basenów i saun.
 • 9,5 mln Polaków zamierza skorzystać z obiektów sportowych po ich otwarciu

  9,5 mln Polaków zamierza skorzystać z obiektów sportowych po ich otwarciu

  Polacy nie mogą się doczekać ponownego otwarcia obiektów sportowych. Aż 9,5 mln osób z niecierpliwością czeka na 6 czerwca.
 • Coraz więcej przypadków kryptosporydiozy

  Coraz więcej przypadków kryptosporydiozy

  ​W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków kryptosporydiozy, choroby pasożytniczej wywołanej przez pierwotniaka Cryptosporidium parvum. Można się nią zarazić choćby w basenach.
 • Uwaga na kąpiele w publicznych basenach

  Uwaga na kąpiele w publicznych basenach

  Pogoda coraz ładniejsza, co oznacza, że sezon basenowy można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Amerykańskie Centra Kontroli Chorób (CDC) wydały ostrzeżenie o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z kąpaniu się w publicznych basenach, wannach z hydromasażem czy parkach wodnych.
 • Pływanie w basenie - zwłaszcza krytym - może być szkodliwe

  Pływanie w basenie - zwłaszcza krytym - może być szkodliwe

  Pływanie w basenie może być niebezpieczne. Naukowcy odkryli, że środki odkażające wykorzystywane do czyszczenia basenów, w połączeniu z potem, środkami higieny osobistej czy moczem, mogą być szkodliwe.
 • Dom z basenem

  Dom z basenem

  W dzisiejszych czasach samo posiadanie domu już nie jest wielkim luksusem. Prestiż przynosi dopiero jego wyposażenie. Aby wybić się ponad przeciętność trzeba posiadać jacuzzi, saunę, a nawet basen, zatrudnić architekta krajobrazu, aby zaaranżował nasz ogród, albo wydzielić w domu pomieszczenie do gry w bilard lub kręgle. Jest to zaledwie kilka przykładów możliwości wykorzystania powierzchni domu, ale w tym artykule szczególnie skupimy się na domach posiadających własny basen.
 • Nowa atrakcja ciosem dla Słowaków

  Nowa atrakcja ciosem dla Słowaków

  Gorący Potok - tak nazywa się otwarty w czwartek w Szaflarach (pow. nowotarski) ośrodek basenów geotermalnych oferujący szereg atrakcji w tym wodolecznictwo. W ośrodku jest 18 basenów i niecek z wodą geotermalną, tereny rekreacyjne oraz piaszczyste i trawiaste plaże.
 • GKI Kompleks S.A. utrzymuje wzrost przychodów

  Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna S.A. wypracowała w kwietniu br. przychody ze sprzedaży na poziomie 1636 tys. zł. Oznacza to wzrost o 8 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ub. roku, w którym to wyniosły one 1516 tys. zł i świadczy o skuteczności podjętych przez spółkę działań w zakresie pozyskiwania nowych zleceń.
 • GKI Kompleks dywidenda 2014: Spółka planuje podzielić się zyskiem

  Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r., działająca na rynku basenów oraz instalacji przemysłowych, planuje wypłacić dywidendę w wysokości 5 groszy na akcję. Będzie to już kolejny rok, w którym akcjonariusze spółki mogą uczestniczyć w podziale wypracowanego zysku.