baryłka ropy

Artykuły - Baryłka ropy (5)

 • Ropa została zakładnikiem koronawirusa

  Ropa została zakładnikiem koronawirusa

  Cena ropy Brent wzrosła na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, czyli w czasie obowiązywania ograniczeń produkcyjnych ustalonych przez OPEC+, o około 50 proc. Perspektywy na kolejne okresy uzależnione są od rozwoju pandemii, stanu gospodarki światowej i innych czynników globalnych, w tym m.in. relacji między USA a Chinami. Na razie pytań jest więcej niż odpowiedzi.
 • ​Gwałtowna przecena ropy naftowej

  ​Gwałtowna przecena ropy naftowej

  W Polsce czwartek upłynął spokojnie ze względu na brak sesji. Tego samego nie można było jednak powiedzieć o sytuacji na świecie. Sesja z 11 czerwca przyniosła duże przeceny nie tylko na rynkach akcji, ale także na rynkach surowcowych.
 • Decyzja OPEC+ zdyskontowana. Na stacjach kolejne podwyżki

  Decyzja OPEC+ zdyskontowana. Na stacjach kolejne podwyżki

  Na rynkach ceny paliw na stacjach rosną już piaty tydzień z rzędu, w tym tygodniu średnio od 5 do 7 groszy na litrze. Paliwa kosztują tyle co w pierwszej dekadzie kwietnia, ale wciąż pozostają tańsze niż przed rokiem. Ceny baryłki ropy ustabilizowały się na poziomie 40 - 41 USD/bbl po decyzji OPEC+.
 • Ceny ropy pod wpływem podaży

  Ceny ropy pod wpływem podaży

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw osunęły się poniżej 32 USD za baryłkę - w Stanach Zjednoczonych przybywa surowca, więc na rynkach rosną obawy o nadpodaż ropy na rynkach - informują maklerzy.
 • Ceny ropy powyżej 30 dolarów. Dawno nie było takiego poziomu

  Ceny ropy powyżej 30 dolarów. Dawno nie było takiego poziomu

  ​Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną o ponad 4 proc. i po raz pierwszy od ponad dwoch miesięcy przekroczyły poziom 30 USD za baryłkę - informują maklerzy.

Filmy - Baryłka ropy (2)