barwniki

Artykuły - Barwniki (8)

 • Pomarańcze zmieniły kolor na fioletowy

  Pomarańcze zmieniły kolor na fioletowy

  Pewna Australijka podczas codziennych obowiązków zauważyła coś nietypowego. Resztki pomarańczy, które wyciągnęła dla jej 2-letniego syna dzień wcześniej, zmieniły kolor na fioletowy. Zaskoczona tym faktem postanowiła sprawdzić także obierki po owocu, które także zmieniły zabarwienie. Jak to możliwe?
 • Tusze do tatuaży są rakotwórcze?

  Tusze do tatuaży są rakotwórcze?

  Najnowsze badania sugerują, że tusze stosowane do wykonywania tatuaży na Wyspach Brytyjskich są szkodliwe. Chemikalia używane do wytwarzania tatuaży zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory.
 • Technika malowania

  Technika malowania

  Słoneczne dni nastrajają do zmian. Samochód oddaję do warsztatu, ja idę na wizytę u manikiurzystki. Auto będzie miało metaliczną karoserię, ja amarantowe paznokcie. Lubię lakiery, bo dają błyskawiczny efekt. Bez ryzyka, bo można je szybko zmyć.
 • Jak oszukują konsumentów

  Jak oszukują konsumentów

  Kiedyś, gdy szynkę kupowało się u rzeźnika, a chleb w piekarni, wiedziałeś, co jesz. Dziś już tak nie jest.
 • Nie taki diabeł straszny

  Mają raczej złą opinię: niektóre powodują bóle głowy, podejrzewa się je o powodowanie ADHD, a nawet nowotworów. A mimo to wśród barwników spożywczych, bo o nich mowa, istnieją chlubne wyjątki
 • Wytatuowany makijaż

  Wytatuowany makijaż

  Wyraziste oko, regularna brew i ponętne usta - to efekt makijażu permanentnego. Wielka wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz wspaniały efekt na lata.
 • Co pije twoje dziecko?

  Co pije twoje dziecko?

  Chcesz, żeby twoje dziecko zachowywało się w szkole poprawnie, nie było nadpobudliwe - nie dawaj mu do picia napojów pełnych konserwantów i sztucznych barwników.
 • E- nie wszystkie trują

  E- nie wszystkie trują

  Konserwanty, przeciwutleniacze i sztuczne barwniki dodawane do żywności nie cieszą się dobrą sławą. Uznawane są bowiem za składniki, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Tymczasem okazuje się, iż nie wszystkie substancje oznaczone literą E są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Filmy - Barwniki (3)

 • Zmielone owady? Lepiej wybrać buraki

  Lukrowane babeczki, pierniczki i torty są nie tylko smakołykiem, ale i ozdobą stołu. A jeżeli nie chcemy używać do lukru syntetycznych barwników lub akurat nie mamy ich pod ręką? Piękne kolory uzyskamy, wykorzystując dostępne i naturalne produkty.
 • Naturalne barwniki do pisanek

  Pisanki to nieodłączny element każdej Wielkanocy. Świąteczne, kolorowe jajka to okazja do popisania się własnymi umiejętnościami, a także doskonały sposób na urozmaicenie, upiększenie naszych wnętrz! Niektórzy z nas mają mnóstwo własnych sposobów na przepiękne pisanki, niektórzy wybierają sztuczne barwniki do kolorowania pisanek, są jednak proste sposoby, jak naturalnymi metodami barwić pisanki. Jak to zrobić? Zobaczcie!
 • Eksperyment dla dzieci z mlekiem i barwnikami

  Każde dziecko się od czasu do czasu nudzi, więc niekiedy rodzice i opiekunowie stają na głowach, by zająć i rozweselić swoje pociechy w najprostsze sposoby. Świetnym sposobem na zajęcie dziecka jest łączenie nauki i zabawy - tak jak w eksperymencie, który wyjaśni mu choćby dyfuzję: wystarczy odrobina mleka, kolorowe barwniki spożywcze i trochę mydła w płynie.