Bartosz M. Kowalski

Artykuły - Bartosz M. Kowalski (4)

 • Bartosz M. Kowalski: Z otwartą głową

  Bartosz M. Kowalski: Z otwartą głową

  Jego debiut reżyserski, "Plac zabaw", w którym dwójka nastolatków zabiła małego chłopca, rozgrzał krytyków i podzielił publiczność. Drugim filmem postanowił zaskoczyć jeszcze bardziej i... zrealizował pierwszy polski slasher. W horrorze, który w związku z epidemią koronawirusa zamiast do kin trafił prosto na Netflixa, pojawia się plejada polskich gwiazd: od Wojciecha Mecwaldowskiego, przez Gabrielę Muskałę, aż po Piotra Cyrwusa i Olafa Lubaszenkę. Jak ich do tego przekonał? - Pierwsze reakcje były naprawdę różne! Od "chyba żartujecie" po "a co to jest slasher?" - wspomina Bartosz M. Kowalski.
 • "Zacisze": Zakrwawiony Piotr Cyrwus w etiudzie Bartosza M. Kowalskiego

  "Zacisze": Zakrwawiony Piotr Cyrwus w etiudzie Bartosza M. Kowalskiego

  Iwona Wszołkówna i Piotr Cyrwus to gwiazdy krótkometrażowego filmu Bartosza M. Kowalskiego "Zacisze", który twórca głośnego "Placu zabaw" nakręcił dla serwisu Showmax.
 • "Plac zabaw": Pokazać przemoc

  "Plac zabaw": Pokazać przemoc

  Gorące dyskusje, wzburzenie, a nawet groźby wobec twórców filmu towarzyszą „Placowi zabaw” od pierwszych pokazów na festiwalach w San Sebastian i Gdyni. Debiut fabularny Bartosza M. Kowalskiego, który szokuje realistycznymi obrazami przemocy, bywa nazywany przez krytyków horrorem społecznym. Od piątku, 18 listopada, możemy oglądać go na ekranach kin.
 • "Moja Wola": Nowy dokument HBO

  "Moja Wola": Nowy dokument HBO

  "Moja Wola" - debiut reżyserski Bartosza M. Kowalskiego to kolejny dokument wyprodukowany przez HBO Polska. Pokazuje świat nieznany, choć istniejący obok nas.