Bartosz Konopka

Artykuły - Bartosz Konopka (21)

 • "Lewiatan" Bartka Konopki w Teatrze Telewizji. W obsadzie Gruszka, Dębska, Żurawski i Głowacki

  "Lewiatan" Bartka Konopki w Teatrze Telewizji. W obsadzie Gruszka, Dębska, Żurawski i Głowacki

  W Dzień Kobiet, 8 marca, Teatr Telewizji zaprezentuje najnowszą produkcję sezonu 2020/2021. Będzie to "Lewiatan" autorstwa Borisa Akunina w adaptacji Cezarego Harasimowicza i reżyserii Bartka Konopki. Główne role w spektaklu grają: Karolina Gruszka, Maria Dębska, Piotr Głowacki i Piotr Żurawski.
 • Bartosz Konopka: Dokument w średniowieczu

  Bartosz Konopka: Dokument w średniowieczu

  W "Krwi Boga" mamy Willibrorda i Bezimiennego, kulturę pogańską i kulturę nowożytną, chrześcijańską. Mieliśmy nawet hasło, że ten film to "dokument w średniowieczu", bo kamera jest trzecim uczestnikiem opowieści - powiedział Bartosz Konopka. Jego najnowszy film można już oglądać w kinach.
 • Bartosz Konopka o filmie "Krew Boga": Rozmowa o roli facetów w dzisiejszym świecie

  Bartosz Konopka o filmie "Krew Boga": Rozmowa o roli facetów w dzisiejszym świecie

  "Krew Boga" to najnowszy film Bartosza Konopki, twórcy nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku" i docenionego przez widzów i krytyków obrazu "Lęk wysokości". "Teraz widzę, że 'Krew Boga' to rozmowa o roli facetów w dzisiejszym świecie. O tym jak i czy się odnajdują w zmieniającej się rzeczywistości. Dla mnie to jest mega ważny temat" - mówi twórca.
 • Bartosz Konopka z Nagrodą im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty

  Bartosz Konopka z Nagrodą im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty

  Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa przyznawana jest dla twórcy kontynuującego artystyczne poszukiwania wybitnego polskiego reżysera, autora takich obrazów jak m.in. "Rękopis znaleziony w Saragossie" czy "Jak być kochaną". W tym roku wyróżnienie, którego donatorką jest Wanda Ziembicka-Has, wdowa po Wojciechu Jerzym Hasie, po raz pierwszy zostało wręczone na festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Otrzymał je, za swój najnowszy film "Krew Boga", reżyser Bartosz Konopka - twórca docenionego przez widzów i krytyków "Lęku wysokości" czy nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku".
 • "Krew Boga": Nowy film Bartosza Konopki

  "Krew Boga": Nowy film Bartosza Konopki

  Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Bartosza Konopki "Krew Boga". To nowa produkcja nominowanego do Oscara twórcy "Królika po berlińsku" i "Lęku wysokości".
 • Oscarowy wieczór: Polscy laureaci i nominowani

  Oscarowy wieczór: Polscy laureaci i nominowani

  W wieczór rozdania Oscarów, w niedzielę, 28 lutego, w Narodowym Instytucie Audiowizualnym będzie można przypomnieć sobie polskich laureatów Oscara. Wyświetlane będą także filmy nominowane do tej nagrody.
 • Bartosz Konopka: Pod opieką Agnieszki Holland

  Bartosz Konopka: Pod opieką Agnieszki Holland

  20 kwietnia na ekrany kin wejdzie "Lęk wysokości", najlepszy debiut Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film stanowi efekt trzyletniej współpracy nominowanych do Oscara twórców - reżysera Bartosza Konopki i Agnieszki Holland, która objęła opiekę artystyczną nad produkcją.
 • "Lęk wysokości": Ojciec i syn

  "Lęk wysokości": Ojciec i syn

  "Lęk wysokości" - debiut fabularny nominowanego do Oscara w 2010 roku za dokument "Królik po berlińsku" Bartosza Konopki - wchodzi do kin już 20 kwietnia. W rolach głównych wystąpili Marcin Dorociński i Krzysztof Stroiński .
 • Zatrzymać ślad

  Zatrzymać ślad

  Podczas rozpoczynającego się właśnie 35. World Film Festival w Montrealu, odbędzie się światowa premiera "Lęku wysokości" Bartosza Konopki. Film wystartuje w konkursie debiutów.

Filmy - Bartosz Konopka (8)

 • "Kiedy brakuje miłości, zaczyna się choroba"

  Marcin Dorociński analizuje trudne ojcowsko-synowskie relacje w filmie "Lęk wysokości" Bartka Konopki. Jego bohater, młody reporter telewizyjny, musi pomóc choremu psychicznie ojcu (Krzysztof Stroiński), a przy okazji zmierzyć się z bagażem własnych trudnych wspomnień i lęków.
 • "Lęk wysokości": stopniowanie miłości

  Mój bohater oczekuje nie tyle na miłość, co na zrozumienie - mówi Krzysztof Stroiński, który w filmie "Lęk wysokości" Bartosza Konopki stworzył poruszającą kreację chorego psychicznie mężczyzny, na nowo budującego w swojej chorobie relacje z synem (Marcin Dorociński).
 • "To jest film o bohaterze, który walczy"

  Mam kłopot z opowiadaniem o tym filmie - tak o swoim debiucie reżyserskim mówi Bartosz Konopka. "Lęk wysokości" to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka, którego poukładane życie zakłóca wiadomość o poważnych problemach psychicznych ojca.
 • "Lęk wysokości" jak "Rain Man""

  Fabularny debiut Bartosza Konopki, nominowanego do Oscara i nagrodzonego w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku", to poruszająca historia ponownego spotkania syna i ojca. Reżyser podkreśla, że od początku pewnym odniesieniem był dla twórców filmu "Rain Man".