Bartosz Bielenia

Artykuły - Bartosz Bielenia (10)

 • Bartosz Bielenia: Za twarzą anioła

  Bartosz Bielenia: Za twarzą anioła

  Androgeniczne rysy, przeszywające spojrzenie, delikatny uśmiech. Od przykuwającej uwagę twarzy rozpoczęła się jego niezwykła filmowa droga. Z czasem udowodnił też, że obok urody anioła ma talent do imponujących ekranowych metamorfoz. Z każdą kolejną rolą zza maski "ładnego chłopca" wyciągał coraz więcej... mroku. To zaprowadziło go wprost na casting do amerykańskiej superprodukcji Netflixa "Sandman" (wideo, na którym widzimy polskiego aktora, szybko zostało jednak usunięte). Dziś Bartosz Bielenia jest jednym z nielicznych polskich aktorów, którzy mają szansę na karierę w Hollywood.
 • ​"Prime Time", czyli Bartosz Bielenia bierze zakładników

  ​"Prime Time", czyli Bartosz Bielenia bierze zakładników

  "Prime Time" to debiut reżyserski Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią w roli głównej. Za produkcję odpowiada Watchout Studio, dom produkcyjny, który ma na koncie realizacje takie jak: "Bogowie", "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Ukryta gra". Premiera "Prime Time" planowana jest na jesień przyszłego roku.
 • Bartosz Bielenia pokazał dziewczynę

  Bartosz Bielenia pokazał dziewczynę

  Bartosz Bielenia jest w tym momencie jednym z najpopularniejszych aktorów. Wszystko dzięki roli w, nominowanym do Oscara, filmie „Boże ciało”.
 • Bartosz Bielenia: Nagroda, która kruszy granice

  Bartosz Bielenia: Nagroda, która kruszy granice

  Bartosz Bielenia, znany m.in. z ról w filmach "Boże Ciało" i "Na granicy", odbierze 24 lutego - podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - statuetkę European Shooting Stars 2020. To tytuł, który stanowi bazę do tego, żeby starać się o nowe możliwości - powiedział aktor.
 • Bartosz Bielenia laureatem Paszportu Polityki

  Bartosz Bielenia laureatem Paszportu Polityki

  Bartosz Bielenia, znany aktor teatralny i filmowy, który dzięki roli w filmie "Boże Ciało" zyskał niesamowitą popularność i uznanie, został tegorocznym laureatem Paszportu Polityki w kategorii film. Kto jeszcze został nagrodzony?
 • Bartosz Bielenia z tytułem European Shooting Star 2020

  Bartosz Bielenia z tytułem European Shooting Star 2020

  Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020. Kandydaturę aktora do udziału w programie zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Bartosz Bielenia laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2019

  Bartosz Bielenia laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2019

  Bartosz Bielenia, wcielający się w filmie "Boże Ciało" w rolę Daniela, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje omyłkowo wzięty za księdza, został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2019. Z okazji 50-lecia nagrody Katarzyna Figura i Andrzej Chyra odebrali Nagrody Specjalne.
 • Bartosz Bielenia o filmie "Boże Ciało": Duchowość może pomóc w takiej czy innej formie

  Bartosz Bielenia o filmie "Boże Ciało": Duchowość może pomóc w takiej czy innej formie

  Ma 27 lat, na koncie świetne role teatralne w Starym Teatrze w Krakowie, m.in. w "Weselu" i "Królu Learze" Jana Klaty oraz "Kopciuszku" Anny Smolar. Obecnie w Teatrze Nowym w Warszawie przygotowuje się do premiery spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" również w reżyserii Jana Klaty. Brawurowo wcielił się w głównego bohatera filmu Jana Komasy "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oscara. "Są różne rodzaje duchowości, które promieniują z człowieka" - mówi Bartosz Bielenia.
 • "Boże Ciało": Nowy film Jana Komasy

  "Boże Ciało": Nowy film Jana Komasy

  Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy o roboczym tytule "Boże Ciało". W kolejnej produkcji reżysera "Miasta 44" i "Sali samobójców" występują: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Łukasz Simlat i Leszek Lichota.
 • Bartosz Bielenia: Blondyn o szatańskim uśmiechu

  Bartosz Bielenia: Blondyn o szatańskim uśmiechu

  Jego debiut w "Disco Polo" przykuł uwagę widzów i krytyków, a jemu samemu przyniósł miano "blondyna o szatańskim uśmiechu". Teraz młody aktor Bartosz Bielenia, powraca do kin w filmie "Na granicy". W porównywanym do "Lśnienia" thrillerze, ze zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala, gra syna Andrzeja Chyry i wikła się w morderczą konfrontację z Marcinem Dorocińskim, kreującym najbardziej psychopatyczną rolę w karierze. "Każdy z nas ma swoją mroczną stronę, choć większość ludzi nie zbliża się do jej granicy. Niewielu pozwala sobie na to, by karmić własne demony" - mówi Bielenia.