Bartłomiej Sienkiewicz

Artykuły - Bartłomiej Sienkiewicz (69)

Filmy - Bartłomiej Sienkiewicz (3)

  • Sienkiewicz: Listy, pogróżki pod adresem Trynkiewicza. Prawdopodobny scenariusz linczu

    Około 400 osób rocznie jest pod ścisłą kontrolą policyjną. Kontrola Trynkiewicza nie jest więc operacją, której musielibyśmy uczyć. Policja jest przygotowana, by chronić ludzi przed Trynkiewiczem i Trynkiewicza przed ludźmi. Istnieją poważne przesłanki, że jego życie i zdrowie może być zagrożone. Jest wiele listów i pogróżek. Scenariusz linczu jest prawdopodobny. To groźby karalne. Żaden sygnał nie jest bagatelizowany - mówi szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Rozedrganiem emocjonalnym sprawa Trynkiewicza przekroczyła już wszelkie granice. Kto winien histerii? Ci, którzy chcieli poprawić sobie notowania, opozycja chcąca zbić kapitalik na świętym oburzeniu - dodaje.
  • Sienkiewicz: 11 listopada narodowcy będą ochraniać się sami

    Zgadzam się na propozycję narodowców; 11 listopada będą ochraniać się sami. Prawo na to pozawala. Radzę im tylko: weźcie przykład ze związków zawodowych i ich manifestacji w Warszawie - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Jeśli będą problemy - będziemy interweniować. Policji nikt reguł narzucać nie będzie" - zastrzega.
  • Sienkiewicz: Rzemieślnicze działanie opozycji ws. Bieleckiego

    Żeby powołać komisję śledczą, trzeba mieć dowody. Gdzie jest dowód skuteczności rzekomego lobbingu? Nie ma notatki ABW, nie ma dowodów, które świadczyłyby o lobbingu Jana Krzysztofa Bieleckiego, szefa Rady Gospodarczej przy premierze, na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW.