barszcz sosnowskiego

Artykuły - Barszcz sosnowskiego (8)

 • Czy barszcz Sosnowskiego będzie znów groźny?

  Czy barszcz Sosnowskiego będzie znów groźny?

  Barszcz Sosnowskiego został zniszczony na 80 proc. powierzchni woj. małopolskiego w wyniku programu zrealizowanego przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w latach 2014-2016. Była to pierwsza próba zwalczania tej groźnej rośliny na tak dużych areałach w Polsce.
 • Walka z barszczem Sosnowskiego. Potrzebne zmiany w prawie?

  Walka z barszczem Sosnowskiego. Potrzebne zmiany w prawie?

  Czy w walce z groźnym dla ludzi i zwierząt barszczem Sosnowskiego niezbędne są zmiany w prawie? Minister rolnictwa Marek Sawicki ma inny pomysł na rozwiązanie problemu kłopotliwej rośliny.
 • Albo oprysk, albo zastrzyk bezpośrednio do szyjki

  Albo oprysk, albo zastrzyk bezpośrednio do szyjki

  O około 30 proc. udało się zmniejszyć w Małopolsce ilość barszczu Sosnowskiego po pierwszym roku zwalczania tej groźnej rośliny nowatorską metodą opracowaną przez specjalistów z Uniwersytetu Rolniczego (UR).
 • Do tego doszło - musimy zwalczać barszcz!

  Do tego doszło - musimy zwalczać barszcz!

  Pomysłowi Małopolanie barszcz Sosnowskiego niszczyć teraz będą... zastrzykami.
 • 500 tys. zł na walkę z barszczem Sosnowskiego

  500 tys. zł na walkę z barszczem Sosnowskiego

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dofinansuje usuwanie barszczu Sosnowskiego w województwie zachodniopomorskim. Fundusz przeznaczył na walkę z tą szkodliwą rośliną w 2014 r. 500 tys. zł.
 • Wojewoda za obowiązkowym niszczeniem barszczu Sosnowskiego

  Wojewoda za obowiązkowym niszczeniem barszczu Sosnowskiego

  Wojewoda małopolski wystąpił do ministrów środowiska i rolnictwa ws. opracowania zmian prawnych, które wprowadziłyby obowiązek niszczenia barszczu Sosnowskiego. Metodę zwalczania tej szkodliwej rośliny mają opracować naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
 • Toksyczne morele i konwalie

  Toksyczne morele i konwalie

  - W Polsce obecnie w ciągu roku notujemy ok. 40 tys. zatruć rocznie. Są to głownie zatrucia konwalią majową - mówi dr Katarzyna Gieczewska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, przypominając o tym, jak niebezpieczne mogą być rośliny, które spotykamy na każdym kroku.
 • Trujący "barszcz Sosnowskiego" atakuje Kanadę

  W wakacyjnym sezonie jednym z najważniejszych tematów w Kanadzie w ostatnich dniach stała się tutejsza odmiana trującej rośliny - barszczu Sosnowskiego.

Filmy - Barszcz sosnowskiego (4)