InteriaTV - Barbara Nowacka

Filmy - Barbara Nowacka (13)

 • 100 tysięcy podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w dwa dni? Barbara Nowacka: "Oczywiście, że zbierzemy"

  "Oczywiście, że zbierzemy" - tak Barbara Nowacka odpowiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie o to, czy uda się zebrać 100 tysięcy podpisów poparcia dla prezydenckiej kandydatury Rafała Trzaskowskiego w ciągu dwóch dni, jeśli taki będzie wyborczy kalendarz. Liderka Inicjatywy Polska i posłanka Koalicji Obywatelskiej zadeklarowała, że jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, będzie zbierała podpisy również na ulicy.
 • Barbara Nowacka: Nigdy nie brałam na poważnie startu w wyborach prezydenckich

  "Myślę, że będę rekomendować wsparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - pod pewnymi ustaleniami programowymi" - tak Barbara Nowacka mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o tym, kogo Inicjatywa Polska poprze w wyborach prezydenckich. Spotkanie Inicjatywy z Kidawą-Błońską odbędzie się najprawdopodobniej 8 lutego. "Chciałabym, żeby Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że jeżeli na jej biurku pojawi się ustawa liberalizująca aborcję, to przeprowadzi konsultacje społeczne" - dodawała Nowacka. I przyznawała, że ma nadzieję, iż na końcu Kidawa-Błońska poparłaby tę ustawę. W rozmowie z Marcinem Zaborskim Nowacka zapewniła, że ona sama nie wystartuje w tych wyborach. Podkreśliła, że nigdy nie brała tego na poważnie - choć takie propozycje się pojawiały. Będziemy ponownie składali ten projekt w Sejmie - tak Nowacka mówiła o projekcie ustawy o rozdziale Kościoła od państwa. Jak przyznała, projekt złożą posłowie i posłanki zainteresowani nim - a nie klub Koalicji Obywatelskie. Jestem przekonana, że kilkoro takich osób się znajdzie - dodawała. Według Nowackiej darmowy internet dla każdego jest realny. Chciałaby, żeby był to jeden z priorytetów prezydentury Kidawy-Błońskiej.
 • Nowacka: "Na miejscu PiSu bym się nie cieszyła"

  - PiS obiecał bardzo wiele, gigantyczne transfery socjalne (...) a nie pomogło - mówiła po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów przedstawicielka Koalicji Europejskiej Barbara Nowacka - Myślę, że liczyli, że będą mieli z 50%.
 • Barbara Nowacka: Widzimy przyzwolenie na krycie pedofilów. Politycy PiS zaczynają to usprawiedliwiać

  „Na dzisiaj wydaje się to najsensowniejszą drogą” – tak liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka odpowiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy przesądzone jest już, że do jesiennych wyborów parlamentarnych Inicjatywa pójdzie w formule szerokiej koalicji - obecnej Koalicji Europejskiej. „Wiemy, że z PiS-em nie wygra się tym, że jest się fajnym, miłym, nowym – tylko tym, że ma się to bardzo duże poparcie. A Koalicja Obywatelska pokazała: poparcie można zdobyć właśnie współpracując. (…) Ta współpraca, moim zdaniem, da nam zwycięstwo w eurowyborach” – podkreślała Nowacka. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Barbara Nowacka odpowiadała na pytania o to, czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci. "Jeżeli dojdziemy społecznie do takiego etapu, uważam, że każdy ma prawo do szczęścia i miłości" - odpowiedziała liderka Inicjatywy Polska. "Jeżeli dojdziemy społecznie do takiego etapu, byśmy mieli związki partnerskie, to już będzie pierwszy, bardzo ważny krok (w tym kierunku - red.)" - dodała. Jak zaznaczyła, "dzisiaj w ogóle nie ma takiego tematu - po tym, co urządził PiS". "Dla mnie tematem ważnym jest to, żeby ludzie mogli żyć tak, jak chcą. Jeżeli w Polsce nie ma załatwionych związków partnerskich, to wszystkie pozostałe tematy są drugorzędne" - tłumaczyła. Jedną z liderek Koalicji Europejskiej Marcin Zaborski pytał również o sobotni marsz "Polska w Europie" organizowany przez opozycję. Weźmie w nim udział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. "Nie przyjeżdża wspierać kandydatów w kampanii" - zapewniała Nowacka. "Oprócz tego, że będą partie, które są w koalicji, jestem przekonana, że będzie bardzo wiele innych osób i organizacji" - mówiła. Przyznała jednak, że "wszystko ma związek z kampanią wyborczą". "To, jak się pojawi Donald Tusk, to jest już jego sprawa, czy pojawia se bezstronnie i neutralnie. Będziemy mieli okazję usłyszeć jego wystąpienie" - stwierdziła. "To, że chcemy pokazać, że Unia Europejska jest wielkim sukc
 • Barbara Nowacka krytykuje Adama Andruszkiewicza

  Barbara Nowacka w ostrych słowach krytykuje powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji
 • Nowacka: 6 stycznia ogłaszamy projekt dot. rozdziału Kościoła od państwa

  "6 stycznia ogłaszamy projekt dotyczący rozdziału kościoła od państwa. Będziemy zbierać podpisy, współpracujemy w tym zakresie z Nowoczesną” – powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. „To jest projekt, który przedstawimy w niedzielę najbliższą o godzinie 12” – dodała. „W konstytucji jest zapisany rozdział Kościoła od państwa i wiemy, że nie jest to przestrzegane. Dlatego niektóre zapisy trzeba będzie wzmocnić, niektóre trzeba będzie wprowadzić jako nowe rzeczy” – zauważyła polityk. „To jest to, z czym będziemy szli, kiedy będziemy w Sejmie. A będziemy w Sejmie w 2019 roku” – zapewniła.
 • Nowacka o "daninie solidarnościowej": To oszukiwanie społeczeństwa, oni chcą zrobić show

  Czy „danina solidarnościowa” pomoże osobom z niepełnosprawnościami? „To co się dzisiaj dzieje, to jest oszukiwanie społeczeństwa, że daniną od najbogatszych można zmienić świat” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Według rozmówczyni Marcina Zaborskiego należy zadać sobie pytanie: „Czy my chcemy uzyskać realne pieniądze, czy chcemy zrobić show? Oni chcą dzisiaj zrobić show” – podkreśliła. „Najbogatsi powinni płacić podatki wyższe niż płacą obecnie, ale nie rozumiem, dlaczego wybiera się bardzo wąską grupę, która za chwileczkę i tak ucieknie z podatkami. To show pod publiczkę, nie rozwiąże realnych problemów” – wytłumaczyła. Podkreśliła też, że skandaliczne są dla niej obecne działania marszałka Sejmu. „To co marszałek Kuchciński wyprawia, to dręczenie ludzi, poniżanie i bezwzględne traktowanie, choć oni wybrali dramatyczną i drastyczną formę protestu” – mówiła Nowacka. „Miarą cywilizacji jest to, jak traktujemy najsłabszych” – oceniła. Stwierdziła, że pieniędzy na politykę społeczną należałoby poszukać „tam, gdzie one nie są konieczne”. „Na przykład rozbuchane wydawanie pieniędzy na Obronę Terytorialną Antoniego Macierewicza (…) Jakby te pieniądze przeznaczyć na pomoc dla osób niepełnosprawnych, turnusy rehabilitacyjne, fizjoterapeutów i skrócony dostęp do lekarza, to powinno rozwiązać część problemów” – podkreśliła polityczka lewicy. O przyszłości SLD – które zdobywa dobre wyniki w sondażach – powiedziała: „Zobaczymy jak będzie przy wyborach”. Powiedziała także, że nowa partia w polskiej polityce powinna powstać przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
 • „Mam wiele wspólnych tematów z Ryszardem Petru, ale czy są to rozmowy o zakładaniu partii?"

  „Mam wiele wspólnych tematów z Ryszardem Petru, ale czy są to rozmowy o zakładaniu partii? Nie zakłada się partii dlatego, że z kimś chce się współpracować, tylko dlatego, że jest jakiś pomysł, coś do zrobienia” – mówiła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Barbara Nowacka. Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska oceniła, że „na razie sytuacja w Nowoczesnej i okolicach jest taka, że dobrze, żeby sami wokół siebie uporządkowali - czego chcą i kto gdzie jest”. Czy może powstać partia Nowackiej, Petru i Biedronia? „Przecież sam pan wie, że to brzmi zabawnie” – odpowiedziała Marcinowi Zaborskiemu. Była również pytana o relacje między poszczególnymi środowiskami lewicowymi, w tym Sojuszem Lewicy Demokratycznej. „Nie rozmawiam z panem Włodzimierzem Czarzastym. Nie mam za bardzo o czym. Prowadzi specyficzny rodzaj polityki, która polega na obrażaniu wszystkich, personalnych atakach. Ja nie widzę powodu, żeby narażać się na kontakty z taką osobą” – tłumaczyła Nowacka. W rozmowie zdradziła, że trwają zaawansowane rozmowy na temat koalicji Inicjatywy Polskiej, Partii Razem i ruchów miejskich w samorządach. „Mam nadzieję, że uda się chociażby w samorządzie warszawskim wystawić wspólną listę” – stwierdził gość RMF FM.
 • Nowacka w Porannej rozmowie RMF (31.10.17)

  Nowacka w Porannej rozmowie RMF (31.10.17).
 • Barbara Nowacka o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: To jest średniowiecze

  - Kobiety w opresji mają prawo się potwornie bać. Używają takiego języka, by wyrazić swój sprzeciw - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM polityk lewicy Barbara Nowacka. W ten sposób odniosła się do dzisiejszych demonstracji kobiet, które są kontynuacją "czarnego protestu". Ta inicjatywa "jest po to, żeby kobiety - i wspierający je mężczyźni - przypomnieli rządzącym, o czym był 'czarny protest'.