bankructwo

Artykuły - Bankructwo (270)

 • Od 24 marca łatwiej ogłosić upadłość

  Od 24 marca łatwiej ogłosić upadłość

  We wtorek 24 marca 2020 r. weszła w życie Ustawa z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy - Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1802). Celem nowelizacji jest przede wszystkim umożliwienie dłużnikom całkowitego wyjścia z długów. Procedury mają być szybsze i przychylniejsze upadającym, nie tylko konsumentom, ale i przedsiębiorcom.
 • Lawinowo wzrośnie upadłość konsumencka

  Lawinowo wzrośnie upadłość konsumencka

  Będzie o wiele więcej bankructw firm, ale też wniosków o upadłość konsumencką. Jednym z powodów jest wzrost bezrobocia, którego skalę poznamy dopiero po lipcu, gdyż to teraz wypowiadanych jest coraz więcej umów o pracę.
 • Niemiecka prasa o koronakryzysie: Będą bankructwa

  Niemiecka prasa o koronakryzysie: Będą bankructwa

  Poniedziałkowe wydania gazet zajmują się debatą nad zniesieniem obowiązujących w Niemczech ograniczeń, dalszym zamykaniem granic oraz niechęcią wobec koronaobligacji.
 • Nie jest łatwo zbankrutować, gdy firma ma pustą kasę

  Nie jest łatwo zbankrutować, gdy firma ma pustą kasę

  Co w sytuacji, gdy dochowując wszystkich ustawowych terminów zarząd złoży wniosek o upadłość spółki, ale przedsiębiorstwo nie będzie miało pieniędzy, aby spłacać swoich wierzycieli?
 • Usługa MoviePass kończy swoją działalność

  Usługa MoviePass kończy swoją działalność

  Koniec popularnej usługi, która umożliwiała mieszkańcom USA wykupienie abonamentu na kino. Firma oficjalnie zbankrutowała.
 • Firmy zabezpieczają się przed utratą danych

  Firmy zabezpieczają się przed utratą danych

  Utrata danych może dla firm oznaczać bankructwo. Obecnie coraz częściej rozwiązania backupowe trafiają do chmury.
 • Liczba bankrutujących firm w Polsce przestała rosnąć, ale to się zmieni

  Liczba bankrutujących firm w Polsce przestała rosnąć, ale to się zmieni

  W pierwszej połowie 2019 r. łączna liczba upadłości i restrukturyzacji firm w Polsce wyniosła 467, czyli dokładnie tyle samo ile w analogicznym okresie 2018 r.
 • Bank Handlowy wypowiedział ZM Henryk Kania umowy kredytowe

  Bank Handlowy wypowiedział ZM Henryk Kania umowy kredytowe

  Bank Handlowy wypowiedział Zakładom Mięsnym Henryk Kania umowy kredytowe - podały ZM Kania w komunikacie.
 • ZM Henryk Kania złożyły wniosek o postępowanie układowe

  ZM Henryk Kania złożyły wniosek o postępowanie układowe

  Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego - podała spółka w komunikacie. Złożenie wniosku było spowodowane koniecznością podjęcia działań restrukturyzacyjnych w celu poprawy sytuacji finansowej. Wraz z wnioskiem spółka złożyła także propozycje układowe oraz wstępny plan restrukturyzacyjny. Rano zakłady zdecydowały o znaczącym ograniczeniu bieżącej produkcji w zakładach oraz uwzględniają również możliwość jej całkowitego wstrzymania - podała spółka w komunikacie.
 • Ile firm zbankrutuje przez podwyżki dla pracowników?

  Ile firm zbankrutuje przez podwyżki dla pracowników?

  36 proc. przedsiębiorstw ma w tym roku zamiar podnosić pensje swoim pracownikom, tylko w Szwecji więcej firm ma takie plany. W 2019 roku rośnie też płaca minimalna, którą otrzymuje w naszym kraju 1,5 mln osób. Tak duże zmiany wysokości wynagrodzeń zmuszają przedsiębiorców do ścisłego kontrolowania kosztów i przeciwdziałania długim terminom płatności. Nie wszyscy sobie z tym radzą.

Filmy - Bankructwo (41)