bankructwo

Artykuły - Bankructwo (276)

 • Dzięki pandemii "wrócił" na łono rodziny

  Dzięki pandemii "wrócił" na łono rodziny

  Założona przez Wojciecha Modesta Amaro warszawska restauracja Atelier Amaro to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, które zyskało wyróżnienie w postaci gwiazdki Michelin. Restaurator od lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich kucharzy. Tłumaczy, że pandemia i związane z nią ograniczenia sanitarne przyczyniły się do kryzysu w branży. Obecnie - tak jak wszystkie inne lokale gastronomiczne - działalność Atelier Amaro pozostaje zawieszona. To spowodowało, że kucharz spędza dużo więcej czasu z rodziną. Jego relacja z dziećmi bardzo na tym zyskała.
 • W tym roku można się spodziewać kolejnych bankructw linii lotniczych. Podróżowanie stanie się droższe

  W tym roku można się spodziewać kolejnych bankructw linii lotniczych. Podróżowanie stanie się droższe

  Rok 2020 okazał się najgorszym w dotychczasowej historii rynku lotniczego. Ten rok - z powodu wykrycia nowych mutacji koronawirusa i kolejnych restrykcji - dla przewoźników też nie zaczął się zbyt dobrze.
 • Coraz gorsze nastroje przedsiębiorców. Ostrzegają przed niekontrolowaną falą zwolnień i bankructw

  Coraz gorsze nastroje przedsiębiorców. Ostrzegają przed niekontrolowaną falą zwolnień i bankructw

  Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotychczasowe obostrzenia w gospodarce zostaną utrzymane również po 17 stycznia. Wiele firm może nie wytrzymać przedłużającego się lockdownu. - Można się spodziewać zdecydowanie większej skali zwolnień, ale też fali niekontrolowanych bankructw - mówi Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan. Upadłości obawia się co trzecia mała i średnia firma, a wśród przedsiębiorców, którzy działają na rynku mniej niż dwa lata, odsetek ten wynosi ok. 50 proc. - wynika z badania BIG InfoMonitor.
 • Długi Polaków rosną. Strach przed bankructwem

  Długi Polaków rosną. Strach przed bankructwem

  Pandemia wyraźnie uszczupliła finanse konsumentów i firm. Na koniec 2020 roku ich łączne zaległości, widniejące w bazie danych Krajowego Rejestru Długów, wyniosły ponad 59,2 mld zł i były o blisko 3,5 mld zł większe niż rok wcześniej. Prawie 11 proc. przedsiębiorców prowadzących mikro, małe i średnie firm alarmuje, że w minionym roku istniało realne ryzyko zlikwidowania ich biznesu.
 • Royston Drenthe był talentem, a został bankrutem

  Royston Drenthe był talentem, a został bankrutem

  Holenderski piłkarz Royston Drenthe, który był uważany za wielki talent i w wieku 20 lat przeszedł z Feyenoordu Rotterdam do Realu Madryt, nie tylko nie zrobił kariery, ale został bankrutem. Upadłość 33-latka ogłosił właśnie niderlandzki sąd.
 • Afera Wirecard: Roszczenia przekraczają 12 mld euro

  Afera Wirecard: Roszczenia przekraczają 12 mld euro

  Roszczenia około 11,5 tys. podmiotów poszkodowanych przez bankructwo niemieckiego koncernu elektronicznych usług płatniczych Wirecard sięgają łącznie 12,4 mld euro - poinformował po pierwszym walnym zgromadzeniu wierzycieli zajmujący się tą sprawą sąd w Monachium.
 • Od 24 marca łatwiej ogłosić upadłość

  Od 24 marca łatwiej ogłosić upadłość

  We wtorek 24 marca 2020 r. weszła w życie Ustawa z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy - Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1802). Celem nowelizacji jest przede wszystkim umożliwienie dłużnikom całkowitego wyjścia z długów. Procedury mają być szybsze i przychylniejsze upadającym, nie tylko konsumentom, ale i przedsiębiorcom.
 • Lawinowo wzrośnie upadłość konsumencka

  Lawinowo wzrośnie upadłość konsumencka

  Będzie o wiele więcej bankructw firm, ale też wniosków o upadłość konsumencką. Jednym z powodów jest wzrost bezrobocia, którego skalę poznamy dopiero po lipcu, gdyż to teraz wypowiadanych jest coraz więcej umów o pracę.
 • Niemiecka prasa o koronakryzysie: Będą bankructwa

  Niemiecka prasa o koronakryzysie: Będą bankructwa

  Poniedziałkowe wydania gazet zajmują się debatą nad zniesieniem obowiązujących w Niemczech ograniczeń, dalszym zamykaniem granic oraz niechęcią wobec koronaobligacji.
 • Nie jest łatwo zbankrutować, gdy firma ma pustą kasę

  Nie jest łatwo zbankrutować, gdy firma ma pustą kasę

  Co w sytuacji, gdy dochowując wszystkich ustawowych terminów zarząd złoży wniosek o upadłość spółki, ale przedsiębiorstwo nie będzie miało pieniędzy, aby spłacać swoich wierzycieli?

Filmy - Bankructwo (40)