bankructwa firm

Artykuły - Bankructwa firm (7)

 • Coraz więcej firm będzie upadać. Eksperci: Najwięcej wniosków pojawi się na Śląsku i w Małopolsce

  Coraz więcej firm będzie upadać. Eksperci: Najwięcej wniosków pojawi się na Śląsku i w Małopolsce

  W tym roku do sądów w całej Polsce wpłynie znacznie więcej wniosków o ogłoszenie upadłości niż w poprzednich latach. Podobnie będzie w przypadku otwierania postępowań restrukturyzacyjnych, o czym przekonują znawcy tematu. I zaznaczają, że liczba tego typu spraw wzrośnie przede wszystkim na terenie Śląska i Małopolski.
 • "DGP": Wzbierająca fala bankructw

  "DGP": Wzbierająca fala bankructw

  W 2019 r. ogłoszono 1019 postanowień o upadłości i restrukturyzacji firm w Polsce. To o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej - podaje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane firmy Coface.
 • Liczba bankrutujących firm w Polsce przestała rosnąć, ale to się zmieni

  Liczba bankrutujących firm w Polsce przestała rosnąć, ale to się zmieni

  W pierwszej połowie 2019 r. łączna liczba upadłości i restrukturyzacji firm w Polsce wyniosła 467, czyli dokładnie tyle samo ile w analogicznym okresie 2018 r.
 • Zatory płatnicze powodują bankructwa firm

  Zatory płatnicze powodują bankructwa firm

  W 2017 roku ogłoszono 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw. To o 12 proc. więcej niż w 2016 roku. W styczniu tego roku liczba niewypłacalności wzrosła jeszcze mocniej - o 19 proc.
 • Mamy najwięcej bankructw od 10 lat

  Mamy najwięcej bankructw od 10 lat

  W lipcu w tym sektorze ogłoszono najwięcej upadłości - 33 przypadki, czyli jedną trzecią wszystkich upadłości. Problemy branży budowlanej pociągają za sobą bankructwa firm produkcyjnych i hurtowni. Upadać zaczęły także firmy przewozowe. W lipcu zbankrutowało w sumie 98 firm - najwięcej od 10 lat.
 • 411 bankructw firm w 2008 roku

  411 bankructw firm w 2008 roku

  Wyraźne pogorszenie sytuacji gospodarczej nie spowodowało w 2008 roku wzrostu liczby firm, które ogłosiły upadłość. W tym roku liczba bankructw może być nawet dwukrotnie większa.
 • 20 przyczyn bankructwa!

  20 przyczyn bankructwa!

  Przyczyny bankructwa firm bywają różne. Na pewno pech odgrywa jakąś rolę, lecz zazwyczaj źródłem upadku jest podstawowy błąd - w początkowym pomyśle, strategii, wykonaniu, lub we wszystkim naraz.

Filmy - Bankructwa firm (9)

 • Nowy sposób ratowania firm: likwidacja pre-pack

  Od ponad trzech lat możliwe jest ratowanie firm poprzez likwidację pre-pack. Dopiero teraz zyska na popularności, ze względu na gwałtownie rosnącą skalę upadłości firm, która rozpocznie się wraz z „odmrażaniem” działalności sądów. Likwidacja pre-pack czyli tzw. przygotowana likwidacja pozwala na sprzedaż przedsiębiorstwa, jego wydzielonej części lub istotnych składników wchodzących w skład przedsiębiorstwa dedykowanemu nabywcy.
 • Ukryte bankructwa firm

  Liczba bankrutujących firm bardzo zmalała. To sytuacja przejściowa. Kumulacja nastąpi dopiero w przyszłym roku. Wielką niewiadomą jest rynek mieszkaniowy.
 • Lawinowo wzrośnie upadłość konsumencka

  Będzie o wiele więcej bankructw firm, ale też wniosków o upadłość konsumencką. Jednym z powodów jest wzrost bezrobocia, którego skale poznamy dopiero po lipcu, gdyż to teraz wypowiadanych jest coraz więcej umów o pracę. 24 marca zmieniło się prawo dotyczące upadłości konsumenckiej. Zmiany te są ważne bo dotyczą także prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
 • Wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze wyższy i więcej firm zbankrutuje

  Płaca minimalna brutto ma wzrosnąć w 2020 r. do 2 600 zł brutto. Wzrost ma być większy niż wcześniej zapowiadano. Średnie wynagrodzenia też będą rosły szybciej, ale wiele firm tego nie przeżyje.