bankructwa

Artykuły - Bankructwa (204)

Filmy - Bankructwa (15)

 • W branży transportowej będzie najwięcej bankructw

  Liczba bankructw w branży transportowej już rośnie z dynamiką przekraczającą 50 proc. Będzie jeszcze większa w 2019 r. Bankructwami coraz bardziej jest też zagrożony handel.
 • Bankructwa sklepów będą coraz częstsze?

  Liczba bankructw i postępowań restrukturyzacyjnych w handlu detalicznym wzrosła aż o 59 proc. Jest to branża, w którą szczególnie silnie uderza sytuacja na rynku pracy, a więc rekordowo niska stopa bezrobocia i presja na wzrost wynagrodzeń.
 • Największe bankructwa w Polsce w minionym roku

  W 2016 r. wzrosła liczba firm, które musiały ogłosić upadłość. I więcej jest firm dużych, dobrze znanych. Niektóre z nich mają jeszcze szanse, aby powrócić na rynek w dobrej kondycji. Jakie to firmy? Te powroty na rynek są możliwe dzięki temu, że od od początku 2016 r. obowiązuje nowe prawo upadłościowe, które umożliwia przeprowadzenie restrukturyzacji i sanację. - W takiej sytuacji firmy mają 12 miesięcy, aby przeprowadzić sanację - mówi w rozmowie z MarketNews24 głowny ekonomista Coface, Grzegorz Sielewicz.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Zapłacimy za nasze bezpieczeństwo?

  Dzięki Turystycznemu Funduszowi Gwarancyjnemu mają skończyć się problemy z finansowaniem roszczeń klientów upadających biur podróży. Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje, by od każdego turysty podróżującego poza Polskę i kraje ościenne biura podróży odprowadzały średnio 12,5 zł. Rocznie miałoby to zapewnić wpływy do Funduszu na poziomie niemal 19 mln zł. Komentuje Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki.