bankructwa

Artykuły - Bankructwa (193)

 • Ukryte bankructwa firm

  Ukryte bankructwa firm

  Liczba bankrutujących firm bardzo zmalała. To sytuacja przejściowa. Kumulacja nastąpi dopiero w przyszłym roku. Wielką niewiadomą jest rynek mieszkaniowy.
 • Rośnie zadłużenie przemysłu. Koronawirus dobije firmy?

  Rośnie zadłużenie przemysłu. Koronawirus dobije firmy?

  Zaległości branży przemysłowej wzrosły do 896,5 mln zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Najbardziej zadłużone są przedsiębiorstwa z sektora metalowego, a rekordowa zaległość - ponad 12 mln zł - należy do firmy z Warszawy.
 • "Rzeczpospolita": Trzeba zawiesić ogłaszanie upadłości na czas epidemii

  "Rzeczpospolita": Trzeba zawiesić ogłaszanie upadłości na czas epidemii

  Wielu przedsiębiorców uważa, że wśród "szczepionek" dla firm dotkniętych skutkami epidemii powinno być zawieszenie na jej czas upadłości. Taki postulat pojawia się w związku z pracami parlamentarnymi nad tarczą antykryzysową - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Firmy wciąż zagrożone bankructwami

  Firmy wciąż zagrożone bankructwami

  Eksperci wskazują, że liczba procesów upadłościowych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw w br. będzie większa o ponad 6 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
 • Handel boi się coraz droższej pracy

  Handel boi się coraz droższej pracy

  Wzrosły długi, jest więcej bankructw - sprzedawcy nie skorzystali na zwiększonym popycie konsumpcyjnym w 2019 r. I teraz boją się, że rok 2020 będzie jeszcze gorszy.
 • Zatory płatnicze uderzą w firmy w 2020 r., będzie więcej kłopotów z ogłoszeniem bankructwa

  Zatory płatnicze uderzą w firmy w 2020 r., będzie więcej kłopotów z ogłoszeniem bankructwa

  W najtrudniejszej sytuacji jest branża handlowa. Bankructwa ogłaszane są zbyt późno. O obowiązkach wynikających z prawa upadłościowego zapominają prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.
 • "DGP": Wzbierająca fala bankructw

  "DGP": Wzbierająca fala bankructw

  W 2019 r. ogłoszono 1019 postanowień o upadłości i restrukturyzacji firm w Polsce. To o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej - podaje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane firmy Coface.
 • Będzie bankrutować coraz więcej polskich firm

  Będzie bankrutować coraz więcej polskich firm

  W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. liczba upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce zwiększyła się zaledwie o 1,2 proc. Jednak w najbliższych miesiącach będzie ich coraz więcej, zwłaszcza w trzech branżach.
 • W Polsce przybywa bankrutów

  W Polsce przybywa bankrutów

  To już czwarty z rzędu rok, w którym rośnie liczba niewypłacalności polskich firm - wyliczają eksperci. Mimo gospodarczej koniunktury, wiele polskich firm wpada w tarapaty grożące bankructwem.
 • Na całym świecie rośnie liczba bankrutów

  Na całym świecie rośnie liczba bankrutów

  Po raz pierwszy od globalnego kryzysu finansowego w 2008 i 2009 roku wzrośnie niewypłacalność przedsiębiorstw na rynkach rozwiniętych. Według prognoz Atradius, w 2019 roku globalnie wzrost upadłości wyniesie 2,8 proc., przy czym w Ameryce Północnej będzie to aż 3,2 proc. Prognozowane wzrosty spowodowane są spowolnieniem światowej gospodarki oraz rosnącymi konfliktami handlowymi. Wzrost niewypłacalności utrzyma się również w 2020 roku na poziomie 1,2 proc. globalnie i 1,7 proc. w Ameryce Północnej.

Filmy - Bankructwa (15)

 • W branży transportowej będzie najwięcej bankructw

  Liczba bankructw w branży transportowej już rośnie z dynamiką przekraczającą 50 proc. Będzie jeszcze większa w 2019 r. Bankructwami coraz bardziej jest też zagrożony handel.
 • Bankructwa sklepów będą coraz częstsze?

  Liczba bankructw i postępowań restrukturyzacyjnych w handlu detalicznym wzrosła aż o 59 proc. Jest to branża, w którą szczególnie silnie uderza sytuacja na rynku pracy, a więc rekordowo niska stopa bezrobocia i presja na wzrost wynagrodzeń.
 • Największe bankructwa w Polsce w minionym roku

  W 2016 r. wzrosła liczba firm, które musiały ogłosić upadłość. I więcej jest firm dużych, dobrze znanych. Niektóre z nich mają jeszcze szanse, aby powrócić na rynek w dobrej kondycji. Jakie to firmy? Te powroty na rynek są możliwe dzięki temu, że od od początku 2016 r. obowiązuje nowe prawo upadłościowe, które umożliwia przeprowadzenie restrukturyzacji i sanację. - W takiej sytuacji firmy mają 12 miesięcy, aby przeprowadzić sanację - mówi w rozmowie z MarketNews24 głowny ekonomista Coface, Grzegorz Sielewicz.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Zapłacimy za nasze bezpieczeństwo?

  Dzięki Turystycznemu Funduszowi Gwarancyjnemu mają skończyć się problemy z finansowaniem roszczeń klientów upadających biur podróży. Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje, by od każdego turysty podróżującego poza Polskę i kraje ościenne biura podróży odprowadzały średnio 12,5 zł. Rocznie miałoby to zapewnić wpływy do Funduszu na poziomie niemal 19 mln zł. Komentuje Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki.