bankomaty

Artykuły - Bankomaty (126)

 • Banknoty o nominale 500 zł trafią do bankomatów. Znak inflacji?

  Banknoty o nominale 500 zł trafią do bankomatów. Znak inflacji?

  Jak poinformował NBP, w części bankomatów pojawią się banknoty 500-złotowe. To nowość, bo choć są one w obiegu od trzech lat, do tej pory służyły raczej do rozliczeń między instytucjami - podał serwis wiadomoscihandlowe.pl.
 • Koronawirus. Limity jednorazowych wypłat w bankomatach

  Koronawirus. Limity jednorazowych wypłat w bankomatach

  W bankomatach pojawiają się limity jednorazowych wypłat - podaje "Puls Biznesu". PKO BP, chcąc ograniczyć koszty, zastanawia się nad reglamentacją dla klientów obcych banków.
 • ZBP: Bankomaty celem naszych przestępców

  ZBP: Bankomaty celem naszych przestępców

  ​Związek Banków Polskich opublikował w tym tygodniu raport dotyczący sektora bankowego za 2019 r. Jeden z rozdziałów dotyczy przestępczości związanej z bankami. W raporcie czytamy, że w ubiegłym roku ponownie wzrosła liczba ataków na bankomaty.
 • Przez koronawirusa część banków zamyka niektóre swoje placówki

  Przez koronawirusa część banków zamyka niektóre swoje placówki

  Z powodu koronawirusa część banków zamyka niektóre placówki. Banki apelują, by korzystać z bankowych kanałów mobilnych lub bankowości internetowej.
 • BFG: Składki banków mogą wzrosnąć o 12 proc.

  BFG: Składki banków mogą wzrosnąć o 12 proc.

  Składki banków na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w obecnym roku mogą wzrosnąć o 12 proc. do około 3.131 mln zł - poinformował PAP Biznes prezes BFG Mirosław Panek.
 • Maleje liczba bankomatów

  Maleje liczba bankomatów

  Kurczy się sieć bankomatowa, bo w ostatnich dwóch latach liczba urządzeń spadła o ponad 700. Przybywa za to urządzeń, które pozwalają na samodzielną wpłatę gotówki.
 • Wypłaty z bankomatów mogą podrożeć

  Wypłaty z bankomatów mogą podrożeć

  Obsługa bankomatów, konwojowanie i przechowywanie pieniędzy nie są zwolnione z VAT - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.
 • NBP: Coraz mniej bankomatów

  NBP: Coraz mniej bankomatów

  W trzecim kwartale ubiegłego roku ubyło w Polsce 316 bankomatów, to spadek o 1,4 proc. wobec poprzedniego kwartału. Na koniec września takich urządzeń było 22 tys. 987 - poinformował Narodowy Bank Polski.
 • Na co uważać, korzystając z bankomatu za granicą

  Na co uważać, korzystając z bankomatu za granicą

  Polacy coraz częściej korzystają z kart za granicą. W 2018 r. do końca września wydali nimi aż 9 mld zł, a z zagranicznych bankomatów wypłacili 5 mld zł. To odpowiednio o 20% i 16% więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Expander ostrzega jednak, że skorzystanie z zagranicznego bankomatu może narazić nas na niespodziewane koszty, a czasami nawet sprowadzić poważne problemy.
 • Uwaga na QR kody!

  Uwaga na QR kody!

  Policja ostrzega przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach.

Filmy - Bankomaty (5)

 • Banki pobierają coraz wyższe opłaty

  Coraz więcej płacimy za usługi bankowe. Najwięcej banki zarabiają na prowizji od dokonywanych przelewów, comiesięcznej opłacie za prowadzenie rachunku czy opłacie za wydanie karty do bankomatu. – Trend jest taki, żeby klienci płacili coraz więcej – mówi dr Marcin Jałowiecki z chorzowskiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
 • Banki spółdzielcze szykują się do walki z bankami komercyjnymi

  Banki spółdzielcze, zrzeszone w Grupie Banku Polskiej Spółdzielczości SA zamierzają aktywniej niż do tej pory walczyć z bankami komercyjnymi o nowych klientów, również z dużych miast. Przedstawiciele banków zapewniają, że w dalszym ciągu priorytetem będą potrzeby lokalnych społeczności i przedsiębiorców. Dlatego nie będą likwidować sieci 2,5 tys. bankomatów z małych miejscowości, nawet jeśli część jest nierentowna. – Bankomaty, w przypadku banków spółdzielczych są inaczej traktowane niż tylko z poziomu przychodowości konkretnej jednostki, bowiem to są urządzenia na trwałe związane ze społecznością lokalną i są wysuniętym ramieniem banku spółdzielczego – tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną NewseriaTomasz Mironczuk, prezes Banku BPS.
 • Dodatkowe prowizje od wypłaty gotówki z bankomatów?

  Niezależni operatorzy bankomatów chcą wprowadzenia prowizji od wypłaty gotówki z ich bankomatów. Powód to zbyt niskie opłaty, które otrzymują od VISA i Mastercard. Zdaniem operatorów uniemożliwia to rozwój sieci, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach. Ostrzegają, że będą zmuszeni likwidować nierentowne punkty. Decyzja o tym, czy ostatecznie koszty wypłaty poniesie bezpośrednio klient będzie należała do samych banków. - Na podstawie statystycznych danych ogólnorynkowych można przyjąć, że w lokalizacjach, gdzie ilość wypłat jest niższa niż 3-3,5 tys. transakcji miesięcznie - taka lokalizacja jest lokalizacją nierentowną, bo wpływy, czyli 1,3 zł od każdej wypłaty, niezależnie o wypłaconej kwoty, nie pokryją kosztów utrzymania tego miejsca - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Marek Smolarz z firmy doradczej 2MS Partners.
 • Zuchwałe włamania. Kradli bankomaty pełne pieniędzy!

  Kamery monitoringu w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie w USA zarejestrowały jednej nocy dwa bardzo podobne włamania do sklepów. Przestępcy, przy użyciu liny przymocowanej do samochodu, starali się ukraść bankomaty. Pierwsza próba okazała się skuteczna. Za drugim razem bankomat oparł się sile koni mechanicznych - i ani drgnął. Jeden ze złodziei podjął jeszcze desperacką próbę przewrócenia go własnym ciałem. I tym razem to maszyna wyszła ze starcia zwycięsko. Przestępca, ranny w rękę, uciekł. - To nagranie najprawdopodobniej trafi do kompilacji najgłupszych wideo - powiedział policjant badający sprawę.