bankomaty

Artykuły - Bankomaty (127)

Filmy - Bankomaty (5)

 • Banki pobierają coraz wyższe opłaty

  Coraz więcej płacimy za usługi bankowe. Najwięcej banki zarabiają na prowizji od dokonywanych przelewów, comiesięcznej opłacie za prowadzenie rachunku czy opłacie za wydanie karty do bankomatu. – Trend jest taki, żeby klienci płacili coraz więcej – mówi dr Marcin Jałowiecki z chorzowskiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
 • Banki spółdzielcze szykują się do walki z bankami komercyjnymi

  Banki spółdzielcze, zrzeszone w Grupie Banku Polskiej Spółdzielczości SA zamierzają aktywniej niż do tej pory walczyć z bankami komercyjnymi o nowych klientów, również z dużych miast. Przedstawiciele banków zapewniają, że w dalszym ciągu priorytetem będą potrzeby lokalnych społeczności i przedsiębiorców. Dlatego nie będą likwidować sieci 2,5 tys. bankomatów z małych miejscowości, nawet jeśli część jest nierentowna. – Bankomaty, w przypadku banków spółdzielczych są inaczej traktowane niż tylko z poziomu przychodowości konkretnej jednostki, bowiem to są urządzenia na trwałe związane ze społecznością lokalną i są wysuniętym ramieniem banku spółdzielczego – tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną NewseriaTomasz Mironczuk, prezes Banku BPS.
 • Dodatkowe prowizje od wypłaty gotówki z bankomatów?

  Niezależni operatorzy bankomatów chcą wprowadzenia prowizji od wypłaty gotówki z ich bankomatów. Powód to zbyt niskie opłaty, które otrzymują od VISA i Mastercard. Zdaniem operatorów uniemożliwia to rozwój sieci, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach. Ostrzegają, że będą zmuszeni likwidować nierentowne punkty. Decyzja o tym, czy ostatecznie koszty wypłaty poniesie bezpośrednio klient będzie należała do samych banków. - Na podstawie statystycznych danych ogólnorynkowych można przyjąć, że w lokalizacjach, gdzie ilość wypłat jest niższa niż 3-3,5 tys. transakcji miesięcznie - taka lokalizacja jest lokalizacją nierentowną, bo wpływy, czyli 1,3 zł od każdej wypłaty, niezależnie o wypłaconej kwoty, nie pokryją kosztów utrzymania tego miejsca - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Marek Smolarz z firmy doradczej 2MS Partners.
 • Zuchwałe włamania. Kradli bankomaty pełne pieniędzy!

  Kamery monitoringu w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie w USA zarejestrowały jednej nocy dwa bardzo podobne włamania do sklepów. Przestępcy, przy użyciu liny przymocowanej do samochodu, starali się ukraść bankomaty. Pierwsza próba okazała się skuteczna. Za drugim razem bankomat oparł się sile koni mechanicznych - i ani drgnął. Jeden ze złodziei podjął jeszcze desperacką próbę przewrócenia go własnym ciałem. I tym razem to maszyna wyszła ze starcia zwycięsko. Przestępca, ranny w rękę, uciekł. - To nagranie najprawdopodobniej trafi do kompilacji najgłupszych wideo - powiedział policjant badający sprawę.