bankomaty

Artykuły - Bankomaty (64)

 • Przez bankową aplikację kupisz bilet i walutę

  Przez bankową aplikację kupisz bilet i walutę

  Coraz więcej klientów korzysta z banków poprzez aplikacje mobilne, które oprócz typowych usług finansowych udostępniają dodatkowe funkcje jak zakup biletów miejskich czy płatności za parking. W tym tygodniu zmiany w swoich aplikacjach wprowadziły Raiffesien Polbank i PKO Bank Polski.
 • Zagraniczna ekspansja polskiej sieci bankomatów

  Zagraniczna ekspansja polskiej sieci bankomatów

  Polski operator bankomatów Planet Cash (należący do grupy ITCard) rozpoczyna zagraniczną ekspansję. Już wiosną wejdzie do Chorwacji, a w planach na ten rok jest jeszcze instalacja bankomatów w Czechach i na Słowacji.
 • Nowe funkcje w bankomatach

  Nowe funkcje w bankomatach

  Sieć bankomatów ostatnio się lekko skurczyła, ale najwięksi operatorzy zapowiadają rozwój i nowe lokalizacje. Na koniec trzeciego kwartału było 23 326 bankomatów, ale dwa kwartały wcześniej było ich więcej, bo 23 751- takie statystyki opublikował NBP.
 • Trend Micro i Europol w walce z cyberatakami na bankomaty

  Trend Micro i Europol w walce z cyberatakami na bankomaty

  Trend Micro, światowy lider w dziedzinie cyberzabezpieczeń, oraz Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością (European Cybercrime Centre - EC3) prowadzone przez Europol, opublikowały obszerny raport na temat aktualnego stanu szkodliwego oprogramowania atakującego bankomaty. Główny powód ataków to przestarzałe systemy operacyjne starych maszyn.
 • Tradycyjne bankomaty powoli będą znikać

  Tradycyjne bankomaty powoli będą znikać

  Tradycyjne bankomaty są stopniowo wypierane z rynku przez bardziej zaawansowane urządzenia, które dają możliwość zarówno wpłaty, jak i wypłaty gotówki. Nowoczesne maszyny są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, które wkrótce staną się częścią procesu autoryzacji transakcji. Z czasem smartfony zastąpią nie tylko PIN-y, lecz także same karty, a sposób obsługi bankomatów będzie przypominać obsługę urządzenia mobilnego.
 • Nowy sposób wypłaty z bankomatów coraz popularniejszy

  Nowy sposób wypłaty z bankomatów coraz popularniejszy

  Powiększa się sieć bankomatów, w których można wypłacać kartą gotówkę zbliżeniowo, o urządzenia należące do BGŻ BNP Paribas i BZ WBK. Kilka innych banków zapowiada instalację czytników w dalszej perspektywie.
 • W wakacje banki udostępnią klientom przenośne bankomaty w miejscowościach turystycznych

  W wakacje banki udostępnią klientom przenośne bankomaty w miejscowościach turystycznych

  Polacy powoli odchodzą od gotówki, a popularność płatności zbliżeniowych i mobilnych w Polsce rośnie najszybciej w całej Europie. Wciąż jednak przy użyciu gotówki wykonywanych jest w Polsce około 80 proc. transakcji konsumenckich. W sezonie urlopowym, w okresie większego zapotrzebowania, największe banki udostępniają klientom mobilne bankomaty, które do końca wakacji będą funkcjonować w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.
 • Klient kontra bank - najbardziej skomplikowane przypadki

  Klient kontra bank - najbardziej skomplikowane przypadki

  Bankomat połknął kartę lub nie wypłacił gotówki? Przelałeś przez pomyłkę pieniądze na niewłaściwe konto? Bank opóźnia się z reklamacją? O tym, co można zrobić w takiej sytuacji opowiada Tadeusz Białek, dyrektor zespołu prawno-legislacyjnego Związku Banków Polskich w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.
 • W City Handlowym u około 7 proc. klientów mogło dojść do ponownego zaksięgowania transakcji

  W City Handlowym u około 7 proc. klientów mogło dojść do ponownego zaksięgowania transakcji

  W banku City Handlowy u około 7 proc. klientów mogło dojść do ponownego zaksięgowania transakcji, które zrealizowane były w dniach 6-12 stycznia br. - poinformował w środę PAP City Handlowy. Bank zapewnia, że korekty zostaną wykonane automatycznie, bez potrzeby składania reklamacji.
 • Bankomaty coraz lepiej chronione przed atakami przestępców

  Bankomaty coraz lepiej chronione przed atakami przestępców

  Liczba transakcji bankomatowych od dwóch lat utrzymuje się na stałym poziomie. Według NBP wartość wypłacanej gotówki w II kwartale tego roku sięgnęła 184 mln zł.

Filmy - Bankomaty (5)

 • Banki pobierają coraz wyższe opłaty

  Coraz więcej płacimy za usługi bankowe. Najwięcej banki zarabiają na prowizji od dokonywanych przelewów, comiesięcznej opłacie za prowadzenie rachunku czy opłacie za wydanie karty do bankomatu. – Trend jest taki, żeby klienci płacili coraz więcej – mówi dr Marcin Jałowiecki z chorzowskiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
 • Banki spółdzielcze szykują się do walki z bankami komercyjnymi

  Banki spółdzielcze, zrzeszone w Grupie Banku Polskiej Spółdzielczości SA zamierzają aktywniej niż do tej pory walczyć z bankami komercyjnymi o nowych klientów, również z dużych miast. Przedstawiciele banków zapewniają, że w dalszym ciągu priorytetem będą potrzeby lokalnych społeczności i przedsiębiorców. Dlatego nie będą likwidować sieci 2,5 tys. bankomatów z małych miejscowości, nawet jeśli część jest nierentowna. – Bankomaty, w przypadku banków spółdzielczych są inaczej traktowane niż tylko z poziomu przychodowości konkretnej jednostki, bowiem to są urządzenia na trwałe związane ze społecznością lokalną i są wysuniętym ramieniem banku spółdzielczego – tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną NewseriaTomasz Mironczuk, prezes Banku BPS.
 • Dodatkowe prowizje od wypłaty gotówki z bankomatów?

  Niezależni operatorzy bankomatów chcą wprowadzenia prowizji od wypłaty gotówki z ich bankomatów. Powód to zbyt niskie opłaty, które otrzymują od VISA i Mastercard. Zdaniem operatorów uniemożliwia to rozwój sieci, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach. Ostrzegają, że będą zmuszeni likwidować nierentowne punkty. Decyzja o tym, czy ostatecznie koszty wypłaty poniesie bezpośrednio klient będzie należała do samych banków. - Na podstawie statystycznych danych ogólnorynkowych można przyjąć, że w lokalizacjach, gdzie ilość wypłat jest niższa niż 3-3,5 tys. transakcji miesięcznie - taka lokalizacja jest lokalizacją nierentowną, bo wpływy, czyli 1,3 zł od każdej wypłaty, niezależnie o wypłaconej kwoty, nie pokryją kosztów utrzymania tego miejsca - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Marek Smolarz z firmy doradczej 2MS Partners.
 • Zuchwałe włamania. Kradli bankomaty pełne pieniędzy!

  Kamery monitoringu w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie w USA zarejestrowały jednej nocy dwa bardzo podobne włamania do sklepów. Przestępcy, przy użyciu liny przymocowanej do samochodu, starali się ukraść bankomaty. Pierwsza próba okazała się skuteczna. Za drugim razem bankomat oparł się sile koni mechanicznych - i ani drgnął. Jeden ze złodziei podjął jeszcze desperacką próbę przewrócenia go własnym ciałem. I tym razem to maszyna wyszła ze starcia zwycięsko. Przestępca, ranny w rękę, uciekł. - To nagranie najprawdopodobniej trafi do kompilacji najgłupszych wideo - powiedział policjant badający sprawę.