bankomat

Artykuły - Bankomat (91)

 • Europejskie bankomaty są atakowane przez cyberbandytów

  Europejskie bankomaty są atakowane przez cyberbandytów

  Firma finansowo-technologiczna Diebold Nixdorf ostrzega przed falą ataków na bankomaty. Większość z nich jest skierowana na terminale USB ProCash 2050xe.
 • W marcu Polacy wypłacili z bankomatów 30 mld zł

  W marcu Polacy wypłacili z bankomatów 30 mld zł

  W marcu Polacy masowo ruszyli do banków i bankomatów wypłacać pieniądze. Wyciągnęliśmy w ten sposób 30 mld zł - informuje Narodowy Bank Polski. To niespotykane zjawisko, bo w najgorszym okresie kryzysu 2008 roku wyciągnęliśmy w ten sposób 11 mld zł.
 • Polacy wciąż powinni uważać przy bankomatach. Przybywa przestępstw skimmingowych

  Polacy wciąż powinni uważać przy bankomatach. Przybywa przestępstw skimmingowych

  W ubiegłym roku liczba stwierdzonych przestępstw skimmingowych była o przeszło 11 proc. większa niż w 2018 roku. Natomiast w porównaniu z danymi sprzed pięciu lat, widzimy już wzrost o niemal 300 proc.
 • Wypłat z bankomatów najmniej od 11 lat

  Wypłat z bankomatów najmniej od 11 lat

  Z najnowszych danych NBP wynika, że w I kwartale 2019 r. wykonaliśmy 149 milionów wypłat z bankomatów. Może się wydawać, że to dużo, ale w rzeczywistości to najmniej od 11 lat. Warto też dodać, że choć liczba bankomatów spada w ostatnim czasie, to i tak jest ich około dwa razy więcej niż w latach 2007-2008. Tymczasem liczba wypłat jest podobna, co oznacza, że dziś bankomaty są zdecydowanie rzadziej używane. Zdaniem Expandera korzystamy z nich coraz rzadziej, gdyż gotówka coraz bardziej traci na znaczeniu na rzecz płatności bezgotówkowych. Liczba tych ostatnich wzrosła omawianym okresie aż dziesięciokrotnie.
 • Coraz trudniej znaleźć bankomat w naszym kraju

  Coraz trudniej znaleźć bankomat w naszym kraju

  W ostatnich kwartałach systematycznie spadała liczba bankomatów. W czwartym kwartale ubiegłego roku ich sieć zmniejszyła się o 102 urządzenia. Jednocześnie rośnie wysokość pojedynczej wypłaty.
 • Na co uważać, korzystając z bankomatu za granicą

  Na co uważać, korzystając z bankomatu za granicą

  Polacy coraz częściej korzystają z kart za granicą. W 2018 r. do końca września wydali nimi aż 9 mld zł, a z zagranicznych bankomatów wypłacili 5 mld zł. To odpowiednio o 20% i 16% więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Expander ostrzega jednak, że skorzystanie z zagranicznego bankomatu może narazić nas na niespodziewane koszty, a czasami nawet sprowadzić poważne problemy.
 • Uwaga na karty płatnicze! Szczególnie w jednym mieście RFN

  Uwaga na karty płatnicze! Szczególnie w jednym mieście RFN

  Nowoczesne systemy kart płatniczych utrudniają kradzież danych w bankomatach. Mimo to w liczba przypadków skimmingu rośnie. Jedno miasto w Niemczech wiedzie w statystykach kradzieży danych.
 • Sposób na kryzys finansowy: W centrum handlowym w Buenos Aires pojawił się bankomat z bitcoinami

  Sposób na kryzys finansowy: W centrum handlowym w Buenos Aires pojawił się bankomat z bitcoinami

  W centrum handlowym w Buenos Aires zainstalowano pierwszy w Argentynie bankomat, w którym można kupować i sprzedawać bitcoiny.
 • FBI: Cyberprzestępcy przygotowują globalny atak na bankomaty

  FBI: Cyberprzestępcy przygotowują globalny atak na bankomaty

  "Federalne Biuro Śledcze otrzymało raport stwierdzający, że cyberprzestępcy planują przeprowadzić globalny atak na bankomaty" - czytamy w raporcie FBI udostępnionym przez eksperta do spraw bezpieczeństwa, Briana Krebsa. Co konkretnie planują cyfrowi złodzieje?
 • Bankomat dla kierowców leniuchów. Nowość na stacji benzynowej

  Bankomat dla kierowców leniuchów. Nowość na stacji benzynowej

  Bankomat na stacji paliw to widok dość powszechny. Jednakże firma Unipetrol z grupy PKN Orlen poszła o krok dalej i uruchomiła na swojej stacji Benzina pierwszy w Czechach bankomat bezpośrednio wśród dystrybutorów z paliwem, z którego można korzystać bez wysiadania z samochodu.

Filmy - Bankomat (8)

 • Wypłaca pieniądze z bankomatu przy pomocy… patyka. Higienicznie?

  W takcie pandemii koronawirusa na świecie wprowadzane są ciągle nowe środki ostrożności. W wielu krajach i miejscach obowiązkowe jest noszenie maseczek i rękawiczek. Ten mężczyzna pokazał, jak można sobie poradzić, gdy się ich nie ma. Udało mu się wypłacić pieniądze z bankomatu przy pomocy… patyka. Higienicznie?
 • Ukradł bankomat przy użyciu… koparki

  Do zuchwałej kradzieży doszło w centrum handlowym Stockland North Shore w północno-wschodniej Australii. Złodziej wyrwał bankomat ze ściany budynku przy użyciu koparki, po czym się oddalił. Wszystko nagrała kamera monitoringu, a mężczyzny szuka policja. (STORYFUL/x-news)
 • Kreatywna kradzież bankomatu. Użyto koparki

  Do zuchwałej kradzieży doszło 25 lutego w miejscowości Moama w Australii. Złodzieje ukradli bankomat przy pomocy... małej koparki. Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem. Policja wciąż poszukuje sprawców. Ponoć koparka, którą wykorzystano do popełnienia przestępstwa, również mogła zostać ukradziona. (STORYFUL/x-news)
 • Złodzieje z fantazją, czyli zuchwała próba kradzieży bankomatu

  Dwóch mężczyzn próbowało ukraść automat przy pomocy samochodu. Do zdarzenia doszło we wtorek (19 lutego) na jednej ze stacji benzynowych w Kilcoy w Australii. (STORYFUL/x-news)