banknoty

Artykuły - Banknoty (123)

Filmy - Banknoty (3)

  • Na naszych banknotach znajduje się kilkadziesiąt tysięcy bakterii

    Bakterie E. coli, gronkowca złocistego, salmonelli, enterokoki czy wirusy grypy – to tylko przykłady mikroorganizmów, które mogą znajdować się na banknotach. Część chorobotwórczych drobnoustrojów jest w stanie utrzymywać się na gotówce nawet przez kilka miesięcy! Zobacz, w jaki sposób zmniejszyć ryzyko zakażeń.
  • Coraz więcej krajów Ameryki Południowej zamawia w Polsce banknoty i dokumenty

    Rośnie eksport Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Obecnie szacuje się go nawet na 11 proc. przychodów spółki. Szczególnie aktywna PWPW jest w krajach Ameryki Południowej, gdzie dostarcza banknoty i dokumenty paszportowe. Wśród ostatnich zleceń są m.in. banknoty o nominałach 5 i 10 quetzali. Spółka zdobywa też coraz więcej kontraktów w Afryce i Azji.
  • Nowy banknot obiegowy o nominale 500 zł

    Nowy banknot obiegowy o nominale 500 zł zaprezentowano, 6 bm. w Narodowym Banku Polskim. Na awersie banknotu, zaprojektowanego przez Andrzeja Heidricha, znajduje się wizerunek Jana III Sobieskiego, na rewersie - pałac w Wilanowie. Banknoty na zlecenie Narodowego Banku Polskiego wyprodukuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Wprowadzenie ich do obiegu jest planowane na 2017 r. Autor projektu banknotu Andrzej Heidrich podczas prezentacji nowego banknotu obiegowego o nominale 500 zł, 6 bm. w Narodowym Banku Polskim. Na awersie banknotu znajduje się wizerunek Jana III Sobieskiego, na rewersie - pałac w Wilanowie. Banknoty na zlecenie Narodowego Banku Polskiego wyprodukuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Wprowadzenie ich do obiegu jest planowane na 2017 r.