banknot 500 złotych

Artykuły - Banknot 500 złotych (12)

 • Banknoty o nominale 500 zł trafią do bankomatów. Znak inflacji?

  Banknoty o nominale 500 zł trafią do bankomatów. Znak inflacji?

  Jak poinformował NBP, w części bankomatów pojawią się banknoty 500-złotowe. To nowość, bo choć są one w obiegu od trzech lat, do tej pory służyły raczej do rozliczeń między instytucjami - podał serwis wiadomoscihandlowe.pl.
 • Banknoty o nominale 500 zł dostępne w wybranych bankomatach

  Banknoty o nominale 500 zł dostępne w wybranych bankomatach

  - Banknoty o nominale 500 zostały udostępnione w kilkunastu bankomatach sieci Euronet w Polsce - poinformował we wtorek Łukasz Drywa z biura prasowego firmy.
 • Numizmatyka: Rekordowy banknot 500 zł z 1794 r.

  Numizmatyka: Rekordowy banknot 500 zł z 1794 r.

  Jeden z najrzadszych polskich banknotów został wylicytowany na sobotniej wrocławskiej aukcji numizmatów za 220 tys. zł. Salon Numizmatyczny Mateusza Wójcickiego komentuje na gorąco: papierowy XVIII-wieczny pieniądz o tak niskim nakładzie to ewenement w skali świata. 500 zł z 1794 r. wyemitowano w nakładzie zaledwie 500 sztuk.
 • Te banknoty każdy chce mieć w kieszeni. Są bardzo cenne

  Te banknoty każdy chce mieć w kieszeni. Są bardzo cenne

  Ponad dwa lata temu, 10 lutego 2017 roku, Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknot 500-złotowy. Z tej okazji przypominamy znane banknoty o bardzo wysokich wartościach, które są w obiegu na całym świecie.
 • Czy twoje 500 złotych zmienia kolory?

  Czy twoje 500 złotych zmienia kolory?

  Od ponad dwóch miesięcy jest w Polsce w obiegu banknot o nominale 500 zł. To kolejny banknot z serii "Władcy polscy". Znajduje się na nim wizerunek Jana III Sobieskiego pochodzący z jego medalionu koronacyjnego.
 • Tajemnice gotówki krążącej w obiegu - co warto wiedzieć o pieniądzach

  Tajemnice gotówki krążącej w obiegu - co warto wiedzieć o pieniądzach

  Każdy może, na bieżąco i po cenie nominalnej, zamienić gotówkę na dowolną liczbę banknotów 500 zł. Wystarczy w tym celu przyjść do oddziału Narodowego Banku Polskiego - mówi Interii Marek Oleś, dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbcowego Narodowego Banku Polskiego.
 • Banknot 500 zł nie działa we wpłatomatach

  Banknot 500 zł nie działa we wpłatomatach

  Dziś do obiegu wszedł banknot 500 zł. Przez pierwsze tygodnie mogą pojawiać się problemy z jego akceptacją we wpłatomatach. Także później nie wszędzie uda nam się nim zapłacić.
 • Czy banknot 500-złotowy sprawdzi się w dobie płatności bezgotówkowych?

  Czy banknot 500-złotowy sprawdzi się w dobie płatności bezgotówkowych?

  Płatności bezgotówkowe stale zyskują wśród Polaków na popularności, a jeśli już posługujemy się gotówką, to banknotów o wysokich nominałach używamy stosunkowo rzadko. Tymczasem 10 lutego wszedł do obiegu banknot o nominale 500 zł. Czy rzeczywiście jest on nam potrzebny i czy banki są gotowe na jego wprowadzenie?
 • Do obiegu wchodzi banknot o nominale 500 złotych

  Do obiegu wchodzi banknot o nominale 500 złotych

  Do obiegu wchodzi dziś banknot o nominale 500 złotych. Na banknocie umieszczono wizerunek króla Jana III Sobieskiego - wyjaśnia IAR Jerzy Dziemidowicz - menedżer do spraw banknotów w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
 • Wkrótce do obiegu trafi banknot o nominale 500 złotych

  Wkrótce do obiegu trafi banknot o nominale 500 złotych

  Do obiegu trafi wkrótce nowy banknot - o nominale 500 złotych. Znajduje się na nim wizerunek króla Jana III Sobieskiego. Dzięki temu zostaje zachowana chronologiczna ciągłość serii "Władcy polscy" będącej obecnie w obiegu. Producentem nowego banknotu, podobnie jak wszystkich poprzednich z tej serii, jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Filmy - Banknot 500 złotych (2)

 • Czy banknot 500-złotowy sprawdzi się w dobie płatności bezgotówkowych?

  Płatności bezgotówkowe stale zyskują wśród Polaków na popularności, a jeśli już posługujemy się gotówką, to banknotów o wysokich nominałach używamy stosunkowo rzadko. Tymczasem 10 lutego wszedł do obiegu banknot o nominale 500 zł.
 • 500 zł – nowy banknot w portfelach Polaków

  Prezentacja nowego banknotu o nominale 500 zł w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie, 10 bm. Banknot będący kolejnym banknotem z serii "Władcy polscy" trafił do obiegu 10 bm. Na awersie znajduje się wizerunek Jana III Sobieskiego pochodzący z jego medalionu koronacyjnego, na rewersie - pałac w Wilanowie.