Bank Pekao SA

Artykuły - Bank Pekao SA (285)

 • Pekao zmienia serwis, nauczy dzieci jak zarządzać pieniędzmi

  Pekao zmienia serwis, nauczy dzieci jak zarządzać pieniędzmi

  Transformacja cyfrowa, którą bank Pekao rozpoczął ponad dwa lata temu stale poprawia jego rynkową pozycję - twierdzą władze tej instytucji. Po "koncie na selfie", zupełnie nowych odsłonach serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay przyszła pora na produkt dla dzieci. Łączący edukację finansową z "dorosłym" zarządzaniem swoimi pieniędzmi.
 • Bank Pekao ze składem rady nadzorczej na nową 3-letnią kadencję

  Bank Pekao ze składem rady nadzorczej na nową 3-letnią kadencję

  Zwyczajne walne zgromadzenie banku 22 maja 2020 r. powołało członków rady nadzorczej Banku Pekao na nową wspólną, trwającą trzy lata kadencję, rozpoczynającą się 23 maja 2020 r.
 • Pekao Tracker. Ekonomiści chcą zmierzyć inwazję wirusa na gospodarkę

  Pekao Tracker. Ekonomiści chcą zmierzyć inwazję wirusa na gospodarkę

  W "normalnych" czasach ekonomiści cierpliwie czekają na dane napływające z urzędów statystycznych i banków centralnych. Ale co zrobić, kiedy czasy są nienormalne, a rzeczywistość się zmienia jak krajobraz za oknem pędzącego pendolino? Instytucje finansowe tworzą swoje narzędzia i indeksy. Pozwalają one nawet z dnia na dzień śledzić zmiany w aktywności gospodarczej. Także Bank Pekao przedstawił taki indeks - Pekao Tracker.
 • Członkowie rady nadzorczej Banku Pekao złożyli rezygnację

  Członkowie rady nadzorczej Banku Pekao złożyli rezygnację

  ​Wszyscy członkowie rady nadzorczej Banku Pekao wspólnej kadencji kończącej się w 2020, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji - poinformował bank we wtorkowym komunikacie. Jak wskazano, przyczyną rezygnacji członków RN były "względy ostrożnościowe".
 • Bezrobocie: Prognozy lepsze, ale obawy Polaków ogromne

  Bezrobocie: Prognozy lepsze, ale obawy Polaków ogromne

  Ekonomiści Banku Pekao rewidują w dół prognozy stopy bezrobocia i oceniają, że prawdopodobnie nie przekroczy ona w tym roku 10 proc. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że Polacy spodziewają się gospodarczego tsunami i gwałtownego wzrostu osób bez pracy.
 • Bank Pekao kupił obligacje PFR i BGK

  Bank Pekao kupił obligacje PFR i BGK

  Bank Pekao nabył wczoraj w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju obligacje o łącznej wartości 6 mld zł, a wcześniej obligacje BGK za 3 mld zł.
 • Leszek Skiba prezesem Banku Pekao

  Leszek Skiba prezesem Banku Pekao

  Rada Nadzorcza Pekao powołała z dniem 22 kwietnia, dotychczasowego wiceprezesa banku, b. wiceministra finansów na prezesa Pekao bieżącej wspólnej kadencji, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody - podał bank w komunikacie. Nowymi wiceprezesami zostali dotychczasowy prezes zarządu Marek Lusztyn orsaz Krzysztof Kozłowski.
 • Awarie w bankach PKO BP i Pekao S.A.

  Awarie w bankach PKO BP i Pekao S.A.

  Uwaga na awarie w dwóch polskich największych bankach. Chodzi o PKO BP i Pekao SA. Większość problemów po godz. 14 została usunięta.
 • Nowi wiceprezesi w zarządzie Banku Pekao SA

  Nowi wiceprezesi w zarządzie Banku Pekao SA

  Obradująca dzisiaj rada nadzorcza powołała Leszka Skibę w skład zarządu Banku Pekao na funkcję wiceprezesa. Rada powierzyła także funkcję wiceprezesa Grzegorzowi Olszewskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu.
 • Pekao: Technologie chronią nas przed wirusem

  Pekao: Technologie chronią nas przed wirusem

  To właśnie teraz, kiedy szaleje epidemia koronawirusa, okazuje się jak wiele ludziom dają technologie. Pozwalają chronić zdrowie swoje i innych. Dla nas to szczególnie ważne, bo dzięki innowacjom bank może także chronić swoich pracujących zdalnie pracowników - mówi Interii Grzegorz Olszewski, członek zarządu Banku Pekao, nadzorujący Pion Technologii i Operacji.