Bank Kanady

Artykuły - Bank Kanady (2)

 • Specjalny kod odblokował informację o nowym, kanadyjskim banknocie

  Specjalny kod odblokował informację o nowym, kanadyjskim banknocie

  Bank Kanady ukrył informację o specjalnej edycji 10-dolarowego banknotu. Aby ją odblokować na stronie internetowej, trzeba było wprowadzić specjalny kod.
 • Przebiegunowanie, pierwsze z wielu

  USD/CAD przebił kluczową barierę w okolicach 1,33. Za ruchem stoi zmiana stanowiska przez Bank Kanady na bardziej gołębie i załamanie się impetu wzrostów cen ropy.
 • Dolar kanadyjski w górę po decyzji BOC

  Na dzisiejszym spotkaniu Bank Kanady nie wykonał żadnych ruchów na stopach, co zresztą było oczekiwane. Rynki interesował jednak komunikat towarzyszący decyzji, który niewątpliwie pomoże w ocenie, na ile BOC będzie skłonny luzować politykę, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Obszerna konferencja Stevena Poloza dopiero przed nami (od godz. 17:15), ale już teraz widać, że BOC nie będzie zbyt chętny luzować, gdyż nie widzi ku temu powodu.
 • Funt traci w oczekiwaniu na posiedzenie Banku Anglii

  Bank Kanady zgodnie z konsensusem rynkowym utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, w tym główna z nich wynosi nadal 0,5%.
 • Orędownicy spokoju z banków centralnych

  Orędownicy spokoju z banków centralnych

  Jako bank centralny, to, jak zostaną odebrane Twoje decyzje, w dużym stopniu zależy, jakie jest Twoje miejsce w hierarchii. W tym tygodniu odmienne stanowiska Banku Kanady (BoC) i ECB miały podobny wydźwięk dla rynkowego sentymentu. Teraz przed testem stoją Fed, RBNZ i Bank Japonii.
 • GBP/CAD konsekwentnie w górę

  Bank Kanady utrzymał dzisiaj stopy procentowe na poziomie 0,50 proc. Jednocześnie obniżył prognoz wzrostu PKB na lata 2016-17 odpowiednio do 2,0 proc. i 2,5 proc. z 2,3 proc. i 2,6 proc. To jednak bardziej efekt spodziewanego dalszego pogorszenia sytuacji w firmach wydobywczych, niż w całej gospodarce.
 • GBP w centrum uwagi

  Zgodnie z konsensusem rynkowym Bank Kanady utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,5%.
 • Wzrost apetytu na ryzykowne aktywa

  Podczas środowej sesji w centrum zainteresowania będą waluty surowcowe, gdyż zarówno Bank Kanady, jak i Bank Rezerw Nowej Zelandii podejmą decyzje odnośnie stóp procentowych.
 • Bank Kanady obniża stopy procentowe

  Bank Kanady o godzinie 16:00 zdecydował się na obniżenie poziomu stóp procentowych. Nie jest to decyzja całkowicie zaskakująca, jako że część uczestników rynku oraz ankietowanych ekonomistów spodziewało się takiego obrotu spraw.
 • Dziś decyzja Banku Kanady

  Najważniejszym wydarzeniem w dniu dzisiejszym jest decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych, która ma zostać ogłoszona o godzinie 16:00. Konsensus ekonomistów przewiduje utrzymanie stopy procentowej na poziomie 0,75% natomiast według rynku OIS prawdopodobieństwo na pozostawienie stopy procentowej na niezmienionym poziomie wynosi 92,9%.