Bank BPH

Synonimy:
BPH,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bank BPH (421)

 • BPH zawierał z frankowiczami umowy z niedozwolonymi klauzulami - UOKiK

  BPH zawierał z frankowiczami umowy z niedozwolonymi klauzulami - UOKiK

  Umowy Banku BPH z osobami biorącymi kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich zawierały niedozwolone klauzule - uznał prezes UOKiK Marek Niechciał, przedstawiając w piątek istotny pogląd w sprawie frankowiczów.
 • Podnosimy poziom polskiej ambicji

  Podnosimy poziom polskiej ambicji

  Musimy pokazać, że umiemy lepiej zarządzać Pekao niż poprzednicy - mówi Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA. Mam nadzieję, że ci, którzy dowodzili, że nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, już zrozumieli, że to kompletna bzdura. Jeden z polityków powiedział kiedyś, że są kraje rozgrywające i są kraje rozgrywane.Trzeba robić wszystko, aby znaleźć się w tym pierwszym gronie, a to oznacza podniesienie poziomu ambicji.
 • Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH

  Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH

  Dziś w piątek 4 listopada 2016 r. z chwilą dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH, obejmującą jego podstawową działalność, bez portfela kredytów hipotecznych i BPH TFI.
 • NWZ Banku BPH zdecydowało o podziale banku

  NWZ Banku BPH zdecydowało o podziale banku

  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Banku BPH zdecydowało o podziale banku, w wyniku czego podstawowa działalność instytucji zostanie włączona do Alior Banku, a część hipoteczna pozostanie częścią BPH.
 • KNF daje zielone światło Aliorowi na przejęcie BPH

  KNF daje zielone światło Aliorowi na przejęcie BPH

  Komisja Nadzoru Finansowego nie sprzeciwiła się zamiarowi przejęcia przez Alior Bank (inwestorem strategicznym jest Grupa PZU) działalności Banku BPH, z wyłączeniem działalności hipotecznej.
 • UOKiK: Zgoda na koncentrację Alior Bank i BPH

  UOKiK: Zgoda na koncentrację Alior Bank i BPH

  Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Alior Bank części mienia banku BPH. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.
 • Alior ma z GE umowę ws. nabycia wydzielonej części BPH; zamknięcie transakcji do końca roku

  Alior ma z GE umowę ws. nabycia wydzielonej części BPH; zamknięcie transakcji do końca roku

  Alior zawarł z GE umowę ws. nabycia wydzielonej części BPH. Transakcja nie obejmuje portfela kredytów hipotecznych we frankach, innych walutach obcych i w złotych oraz BPH TFI. Jej zamknięcie przewiduje się do końca roku. Cena za 87,2 proc. udziałów w podstawowej działalności banku to 1,225 mln zł.
 • Duże zainteresowanie zakupem Banku BPH?

  Duże zainteresowanie zakupem Banku BPH?

  Richard Gaskin, prezes Banku BPH ocenia, że jest duże zainteresowanie zakupem banku i liczy, że GE uzgodni transakcję z odpowiednim oferentem.
 • Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców. Akcje BPH spadły na zamknięciu notowań GPW o 2,8 proc. do 30,90 zł.
 • Oszzędności: Bank BPH oczekuje oszczędności ok. 200 mln zł rocznie

  Oszzędności: Bank BPH oczekuje oszczędności ok. 200 mln zł rocznie

  Zarząd Banku BPH zdecydował o wdrożeniu planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020, w tym transformacji sieci sprzedaży. W celu realizacji planu bank w 2015 r. utworzy do 211 mln zł rezerwy. Zarząd spodziewa się, że planowane działania przyczynią się do osiągnięcia ok. 200 mln zł oszczędności rocznie.