bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) , bank

Artykuły - Bank (24203)

 • Zmierzch banków, jakie znamy

  Zmierzch banków, jakie znamy

  Pandemia powoduje, że zmiany w sektorze bankowym - nie tylko cyfrowe - następują coraz szybciej. Będą się kurczyć dotychczasowe źródła przychodów banków, a wyzwaniem będzie oferowanie nowych usług i korzystanie z nowych technologii finansowych. Banki mogą okazać się zbyt powolne, by przetrwać...
 • Banki. Nadchodzi największa fala zamykania oddziałów

  Banki. Nadchodzi największa fala zamykania oddziałów

  Europejskie banki znajdują się w trudnym położeniu. Ich dochody maleją od lat, a koronakryzys dodatkowo pogłębił problem. Tradycyjnym oddziałom grozi zamykanie na dużą skalę.
 • UOKiK ostrzega przed oszustami. Można stracić pieniądze!

  UOKiK ostrzega przed oszustami. Można stracić pieniądze!

  Podszywanie się pod pracownika infolinii banku, portalu aukcyjnego lub sprzedażowego, podrobienie strony internetowej - takie zgłoszenia o metodach kradzieży pieniędzy z konta dostaje UOKIK. Radzi, by nie podawać numeru karty i kodu CVV czy CVC, które ułatwią kradzież.
 • Giełda. Banki wygrywają hossę

  Giełda. Banki wygrywają hossę

  Polskie banki są lokomotywami hossy na GPW. Jak się okazało, niskie stopy procentowe podyktowane przez NBP nie są dla nich problemem. Głównie dlatego, że nie konkurują między sobą i podnoszą marże. W dodatku, Sąd Najwyższy odsuwa w czasie werdykt w sprawie umów kredytów walutowych. Środowisko "frankowiczów" przypuszcza, że finalny wyrok może być korzystny dla banków.
 • Zbigniew Jagiełło. "Od skarbonki do chmury, czyli historia transformacji PKO Banku Polskiego"

  Zbigniew Jagiełło. "Od skarbonki do chmury, czyli historia transformacji PKO Banku Polskiego"

  W poniedziałek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO Banku Polskiego - wraz z jego zakończeniem, po blisko 12 latach, z bankiem pożegna się prezes Zbigniew Jagiełło. Poniżej publikujemy fragment książki "Od skarbonki do chmury, czyli historia transformacji PKO Banku Polskiego", autorstwa Zbigniewa Jagiełły i Pawła Kubisiaka, wydanej przez ICAN Institute.
 • Bratowa zostawiła starsze małżeństwo z 70 tysiącami złotych do spłacenia

  Bratowa zostawiła starsze małżeństwo z 70 tysiącami złotych do spłacenia

  Irena i Jan Prendota z Marek sześć lat temu, w tajemnicy przed dziećmi zdecydowali się wziąć kredyt razem z bratową pani Ireny, Stefanią. Niestety, po kilku miesiącach Stefania przestała spłacać raty i wszystkie zobowiązania muszą pokrywać Jan i Irena. Oboje są już na emeryturze, Irena jest schorowana i wymaga opieki, niestety Jan nie może się nią zająć w pełnym wymiarze, ponieważ, aby wystarczyło na spłatę rat, zmuszony był podjąć pracę. Eksperci nowego programu Polsatu "Wolni od długów" pomogą starszemu małżeństwu przeciąć spiralę długów i wyjść na prostą.
 • Dzieci odważnie korzystają z mobilnej bankowości

  Dzieci odważnie korzystają z mobilnej bankowości

  Santander Bank Polska przeanalizował jak bankują użytkownicy w wieku 13-17 lat. Nastolatkowie logują się mobilnie do banku średnio co trzeci dzień. Ponad 20 razy w miesiącu płacą kartą za zakupy spożywcze. Uwielbiają BLIK-a i coraz chętniej korzystają z przelewów na telefon.
 • Wyroki skazujące za włamania na konta bankowe; straty przekroczyły 1,6 mln zł

  Wyroki skazujące za włamania na konta bankowe; straty przekroczyły 1,6 mln zł

  Na kary 3,5 roku i 1,5 roku więzienia, grzywny po kilkadziesiąt tys. zł i obowiązek naprawienia szkody skazał w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku dwóch mężczyzn za włamania przez internet na konta bankowe, kradzież pieniędzy właścicieli tych kont lub zaciąganie pożyczek na ich dane. Łączne straty przekroczyły 1,6 mln zł.
 • Nowy zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk będzie odpowiedać za nadzór bankowy

  Nowy zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk będzie odpowiedać za nadzór bankowy

  Marcin Mikołajczyk został powołany przez premiera na stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Mikołajczyk będzie odpowiedać za pion nadzoru bankowego i obejmie obowiązki 31 maja 2021 r.
 • Zysk netto PKO BP w I kwartale 2021 r. powyżej oczekiwań

  Zysk netto PKO BP w I kwartale 2021 r. powyżej oczekiwań

  Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2021 roku wzrósł do 1177 mln zł z 503 mln zł rok wcześniej. Zysk banku okazał się 5 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 1123,5 mln zł.

Filmy - Bank (123)

 • PKO BP stawia na sprzedaż przez kanały zdalne

  PKO Bank Polski jest w trakcie realizacji strategii PKO Bank Przyszłości, a pandemia wręcz przyspieszyła cyfryzację wielu zaplanowanych procesów. Już dziś niektóre produkty są sprzedawane przez bank w 60-70 proc. w kanałach zdalnych, a co trzecia rozmowa z klientem banku jest obsługiwana przez sztuczną inteligencję – podkreśla w rozmowie z Interią Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii PKO Banku Polskiego.
 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12–15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 roku

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne.