bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2184)

 • UOKiK: Bank Millennium mógł stosować nieuczciwą praktykę rynkową

  UOKiK: Bank Millennium mógł stosować nieuczciwą praktykę rynkową

  Dodawanie przez Bank Millennium do kart płatniczych płatnej usługi "Pakiet bezpieczeństwa" mogło być nieuczciwą praktyką rynkową, bo klienci nie mieli wyboru - o takim swoim ustaleniu poinformował w czwartek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Pracodawcy w sektorze finansowym będą mieli prawo żądać od zatrudnianych osób oświadczenia o niekaralności lub informacji z Krajowego Rejestru Karnego - taki ma być efekt ustawy, której projektem ma się jutro zająć rząd.
 • Zadłużeni śpią spokojnie, oszczędzający muszą sobie radzić

  Zadłużeni śpią spokojnie, oszczędzający muszą sobie radzić

  Stopy procentowe niemal na pewno nie pójdą w górę w tym roku, a być może pozostaną na rekordowo niskim poziomie jeszcze dłużej. Oprocentowanie kredytów nie wzrośnie, więc sytuacja zadłużonych nie ulegnie pogorszeniu. Posiadacze oszczędności będą nadal skazani na poszukiwanie sposobów obrony przed rosnącą inflacją. Co ciekawe, niskie koszty odsetkowe nie powodują kredytowego boomu, a symboliczne oprocentowanie od lokat nie zniechęca do oszczędzania.
 • Kobiety mają długi w firmach pożyczkowych, a mężczyźni w bankach

  Kobiety mają długi w firmach pożyczkowych, a mężczyźni w bankach

  Statystyczna Polka ma do oddania firmie pożyczkowej blisko 4,5 tys. złotych, podczas gdy zaległości Polaka są o pół tysiąca złotych mniejsze - informuje Krajowy Rejestr Długów.
 • Komu mogę przelać pieniądze na numer telefonu?

  Komu mogę przelać pieniądze na numer telefonu?

  Najpóźniej w połowie 2018 roku przelewy na numer telefonu będą jeszcze łatwiejsze. Użytkownik BLIK-a w swoich kontaktach w smartfonie będzie widział, kto ma włączoną tę opcję, a kto nie. Przelewy na numer telefonu (tzw. P2P) to wygodny i szybki sposób na przekazywanie niskich kwot znajomym.
 • Akt oskarżenia w związku z wyłudzeniami ze SKOK Wołomin

  Akt oskarżenia w związku z wyłudzeniami ze SKOK Wołomin

  Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec czterech osób, Mirosława Cz., Jerzego Cz., Rafała i K. i Beaty Sz., którym zarzuca popełnianie przestępstw związanych z wyłudzeniami kredytów ze SKOK Wołomin.
 • Pekao powalczy o nowych klientów

  Pekao powalczy o nowych klientów

  Pekao, drugi co do wielkości bank na polskim rynku, chce agresywniej pozyskiwać klientów detalicznych. Zaoferował nowe konto osobiste i oszczędnościowe - liczy, że w tym roku otworzy 400 tys. nowych rachunków. W drugim kwartale udostępni też płatności telefonem BLIK.
 • PFR Paweł Borys - w perspektywie powstanie kilka uniwersalnych banków

  PFR Paweł Borys - w perspektywie powstanie kilka uniwersalnych banków

  W perspektywie kilku lat w Polsce może być 6-7 uniwersalnych banków, pozostałe będą mniejsze i wyspecjalizowane - ocenił prezes PFR Paweł Borys.
 • Kredyty na cele ekologiczne

  Kredyty na cele ekologiczne

  ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.
 • Wiceprezes ZBP: Przekazywanie loginów i haseł bankowych podmiotom trzecim kwestią otwartą

  Wiceprezes ZBP: Przekazywanie loginów i haseł bankowych podmiotom trzecim kwestią otwartą

  Nie jest jeszcze przesądzone, w jakim zakresie, w związku z wejściem w życie unijnej dyrektywy PSD2, klienci banków będą musieli przekazywać swoje loginy i hasła do kont bankowych tzw. podmiotom trzecim - mówi w rozmowie z PAP wiceprezes Związku Banków Polskich Włodzimierz Kiciński.

Filmy - Bank (113)

 • Wydarzenia roku 2017 - Biznes

  Wydarzenia roku 2017 - Biznes.
 • Banki już nie będą chciały ratować polskiego górnictwa

  Polskie górnictwo ma najlepsze wyniki finansowe od kilku lat. Sukces jest jednak pozorny, bo musi spłacić potężne długi wobec banków. A banki na nową ugodę nie będą chciały pójść, po fatalnych poprzednich doświadczeniach.
 • Banki będą lepiej weryfikować wykształcenie i datę urodzenia. Klientom zostaną tylko parabanki?

  Jak przewiduje Jan Żuralski z Niezależnego Domu Maklerskiego, za 3-5 lat duże banki na całym świecie zaczną przejmować mniejsze. Jeżeli regulator, np. KNF, zaostrzy rekomendacje w tym zakresie, to będą one obsługiwać tylko klientów o idealnej historii kredytowej, którzy regularnie i terminowo spłacają swoje zobowiązania. Generalnie banki będą zmuszone dyskwalifikować osoby o gorszych szansach na rynku pracy. Przykładowo, pozytywnej selekcji nie będą przechodzić ludzie po 50. roku życia i z niepełnym wyższym wykształceniem. Z czasem alternatywą dla wykluczonych konsumentów i drobnych przedsiębiorców pozostaną wyłącznie usługi firm pożyczkowych lub obligacje korporacyjne. Wskutek tego, trudniej będzie uzyskać m.in. finansowanie dla biznesu. Liczba podmiotów wpadających w spiralę zadłużenia będzie większa, niż kiedykolwiek wcześniej. Ministerstwo Finansów i KNF powinny przeanalizować te zagrożenia i opracować dodatkowe regulacje dla parabanków, które wzmocniłyby bezpieczeństwo klientów.
 • Banki kuszą nas tanimi kredytami, ale czy faktycznie opłaca się je brać?

  Wybór dobrego kredytu nie jest rzeczą łatwą. Liczba ofert dostępnych na rynku finansowym może przyprawić o zawrót głowy. Każda z nich ma swoje zalety i wady, nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Jak więc znaleźć atrakcyjny kredyt, który nie obciąży zanadto naszej kieszeni?