bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (24033)

 • Spadek rentowności banków to nie efekt pandemii

  Spadek rentowności banków to nie efekt pandemii

  Obniżona rentowność banków nie ma źródła w kryzysie wynikającym z pandemii, czyli szoku popytowym i podażowym, jaki dotknął powszechnie przedsiębiorstwa branży niefinansowej - powiedział PAP dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
 • Banki zajmą się odbudową gospodarki. O ile przetrwają

  Banki zajmą się odbudową gospodarki. O ile przetrwają

  Po wybuchu pandemii ciężar ochrony gospodarki i przedsiębiorstw przed jej skutkami spoczął na rządach, które zaangażowały w to gigantyczne środki. Ale już finansowaniem wychodzenia z kryzysu i udeptywaniem ścieżek dla wzrostu zajmie się sektor prywatny, czyli banki. Skoro jednak mają wspierać gospodarkę, to same nie powinny być dla niej problemem.
 • Sezon na tańsze kredyty i mieszkania w pełni

  Sezon na tańsze kredyty i mieszkania w pełni

  Niższe ceny mieszkań i lepsze warunki kredytowe - na to można liczyć, kupując mieszkanie pod koniec roku. Powód jest prosty. Banki i deweloperzy chcą pochwalić się jak najlepszymi wynikami przed swoimi udziałowcami, a przez epidemię mają co nadrabiać.
 • 2000 osób do zwolnienia w ​Santander Bank Polska

  2000 osób do zwolnienia w ​Santander Bank Polska

  Santander Bank Polska (SPL, GPW) poinformował, że do końca grudnia 2022 roku planuje w ramach zwolnień grupowych zwolnić do 2 tys. pracowników i szacuje wysokość rezerwy restrukturyzacyjnej z tego tytułu. Rezerwa na ok. 121 mln zł obciąży wyniki banku za czwarty kwartał 2020 r.
 • KIR: przerwa techniczna w dostępności do systemu przelewów Express Elixir

  KIR: przerwa techniczna w dostępności do systemu przelewów Express Elixir

  W nocy z piątku na sobotę nastąpi przerwa techniczna w dostępności do systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir - poinformowała w czwartek Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).
 • Dwa razy więcej skarg do Rzecznika Finansowego

  Dwa razy więcej skarg do Rzecznika Finansowego

  Dynamicznie rośnie liczba wniosków o interwencję Rzecznika Finansowego ze strony klientów banków – wynika z opublikowanej przez niego z okazji jubileuszu pięciolecia instytucji „Białej Księgi”. Według szacunków w tym roku próśb o jego interwencję będzie ponad 10 tys., podczas gdy rok temu było ich mniej niż 5 tys. Najwięcej skarg dotyczy kredytów konsumenckich i walutowych, a także kradzieży pieniędzy z kont klientów, za które banki nie chcą brać odpowiedzialności.
 • ​Ekonomista: Przez lata banki stosowały bardzo agresywną politykę wobec swoich klientów, często ich drenując

  ​Ekonomista: Przez lata banki stosowały bardzo agresywną politykę wobec swoich klientów, często ich drenując

  Dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej uważa, że obniżona rentowność banków nie ma źródła w kryzysie wynikającym z pandemii, czyli szoku popytowym i podażowym, jaki dotknął powszechnie przedsiębiorstwa branży niefinansowej.
 • Pięć rad dla nowych kredytobiorców

  Pięć rad dla nowych kredytobiorców

  Kredyty są dziś najtańsze w historii, a mimo to banki dużo na nich zarabiają. Zadłużając się w tych niecodziennych czasach, warto rozważyć równie niestandardowe podejście - wybrać kredyt ze stałą ratą lub zaplanować wymianę długu na tańszy.
 • Ucieczka od złotego! Coraz większą część oszczędności trzymamy w walutach

  Ucieczka od złotego! Coraz większą część oszczędności trzymamy w walutach

  Według NBP, niemal 10 proc. oszczędności zgromadzonych w bankach mamy w walutach obcych. To najwyższy udział od lutego 2008 r. Łączna wartość tych walut po przeliczeniu na złote to prawie 95 mld zł, czyli najwięcej w historii.
 • ​Rzecznik Finansowy przystępuje do sprawy dot. korzystania z kapitału banku

  ​Rzecznik Finansowy przystępuje do sprawy dot. korzystania z kapitału banku

  Rzecznik Finansowy (RF) przystąpił do sprawy sądowej, w której klienci banku Santander będą bronili się przed roszczeniem o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału - poinformowało w czwartek biuro Rzecznika. Według RF nie ma podstawy prawnej do takich oczekiwań ze strony banku.

Filmy - Bank (122)

 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12–15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 roku

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne.
 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.