bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2190)

 • Szef klubu PO: Wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków

  Szef klubu PO: Wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dot. zasad przejęć banków

  PO wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny - poinformował szef KP PO Sławomir Neumann. Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał.
 • To może być największa afera ostatnich lat. Czy Leszek Czarnecki wygra z KNF?

  To może być największa afera ostatnich lat. Czy Leszek Czarnecki wygra z KNF?

  Leszek Czarnecki, niegdyś jeden z najbogatszych Polaków, dziś w trzeciej dziesiątce rankingu najbogatszych, ostatnie miesiące spędził na rozpaczliwej obronie kurczącego się w oczach imperium biznesowego.
 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.
 • Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Właśnie dowiedzieliśmy się, że z naszego rynku zniknie kolejny już bank - Millennium przejmuje Euro Bank. To nie najlepsza informacja, gdyż im mniejsza konkurencja, tym bankom łatwej będzie podnosić opłaty.
 • Banki stawiają ostrzejsze warunki dla kredytów mieszkaniowych

  Banki stawiają ostrzejsze warunki dla kredytów mieszkaniowych

  W trzecim kwartale 2018 roku banki istotnie zaostrzyły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych, a skala tego zaostrzenia była znacznie większa niż przewidywana we wcześniejszej edycji ankiety - podał NBP w informacji na temat sytuacji na rynku kredytowym.
 • Raty kredytów hipotecznych mogą drastycznie wzrosnąć

  Raty kredytów hipotecznych mogą drastycznie wzrosnąć

  Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest dane raz na zawsze - przestrzegają analitycy. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu kredytobiorcy mogą już niedługo spłacać raty od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent wyższe.
 • PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski uczestniczył w kolejnej edycji europejskich testów warunków skrajnych przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego przy udziale Komisji Nadzoru Finansowego. "Wyniki przeprowadzonych testów potwierdzają, że PKO Bank Polski jest najodporniejszym na negatywne scenariusze makroekonomiczne bankiem w Europie" - informują służby prasowe banku. W pierwszej trójce spośród wszystkich badanych banków znalazł się również drugi polski bank - Pekao SA.
 • Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych nie zachwycają

  Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych nie zachwycają

  Badaniem objęte zostały 34 spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, które prowadziły działalność operacyjną w końcu 2017 r. Wartość pożyczek udzielonych członkom SKOK w ciągu 2017 r. wyniosła 3 016 mln zł, jednocześnie kasy przyjęły depozyty na kwotę 5 921 mln zł. SKOK-i udzieliły w 2017 r. pożyczek o wartości 3 016 mln zł. Członkami SKOK było 1,7 mln osób, spośród 34 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych zysk netto w 2017 r. osiągnęło 24 z nich, a 10 poniosło stratę.

Filmy - Bank (121)

 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.
 • Jeden z największych banków na świecie uruchamia w Polsce globalne centrum usług

  Blisko 750 pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić w Polsce Standard Chartered, jedna z największych instytucji bankowych na świecie, która w tym roku weszła na polski rynek. Brytyjski bank utworzył w Warszawie jedyne globalne centrum usług zlokalizowane poza Azją. Będzie świadczyć usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości finansowej oraz HR.
 • Banki muszą ujawniać nasze transakcje, teraz grożą im wysokie kary finansowe

  Informacje i wszystkich naszych przelewach na rachunkach bankowych stały się dostępne i nie tylko dla rządowej administracji skarbowej. Są już gromadzone i analizowane w systemie STIR, a banki ponosić będą wysokie kary, jeżeli ich nie przekażą.
 • W obszarze usług finansowych Polacy wciąż najbardziej ufają bankom

  Polski rynek fintechów, czyli innowacyjnych firm z pogranicza finansów i nowych technologii, wart jest niemal 860 mln euro – wynika z raportu Deloitte „CEE FinTech Report”. Z ich produktów i usług korzysta co piąty Polak, ale wielu z nich robi to nieświadomie. W przekonaniu Polaków usługi finansowe to wciąż domena banków i to im ufają najbardziej. Stają się jednak coraz bardziej otwarci na nowinki technologiczne w obszarze finansów. Ten proces powinna przyspieszyć unijna dyrektywa PSD2.