bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2189)

 • Można już wnioskować o najtańszy kredyt w Polsce

  Można już wnioskować o najtańszy kredyt w Polsce

  Od 15 lipca ruszyły zapisy na najtańszy kredyt w Polsce - kredyt studencki. Mogą o niego wnioskować nie tylko studenci, ale również osoby dopiero ubiegające się o przyjęcie na studia oraz doktoranci.
 • Gotówkowa pułapka w bankach

  Gotówkowa pułapka w bankach

  Polacy chętnie finansują swoje wydatki kredytem gotówkowym. Nie są to już głównie drobne pożyczki, bo aż 40 proc. portfela kredytów gotówkowych to te powyżej 50 tys. zł. Zaciągane są na coraz dłuższy okres, ale jednocześnie są najgorzej spłacane.
 • Dodatkowe argumenty dla frankowiczów

  Dodatkowe argumenty dla frankowiczów

  W sprawach kredytów walutowych sądy do tej pory skupiały się w większości na kwestiach abuzywności postanowień odsyłających do tabel kursowych banków.
 • Niskie stopy procentowe zniechęcają do oszczędzania

  Niskie stopy procentowe zniechęcają do oszczędzania

  Brak podwyżek stóp procentowych uderza w oszczędzających na lokatach. Szukają więc bardziej zyskownych form inwestycji.
 • Bierzesz kredyt hipoteczny? Zobacz, jak nie dać się zrobić w bambuko

  Bierzesz kredyt hipoteczny? Zobacz, jak nie dać się zrobić w bambuko

  Od początku roku polskie banki udzielają coraz więcej kredytów hipotecznych. Coraz więcej z nas zastanawia się zatem, jak wybrać najlepszą ofertę kredytu na zakup domu lub mieszkania. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.
 • Opłaty w bankach będą wyższe. Które usługi podrożeją?

  Opłaty w bankach będą wyższe. Które usługi podrożeją?

  Opłaty w bankach mają być wyższe - tak zapowiada prezes Związku Banków Polskich, zrzeszającego największe działające w Polsce instytucje finansowe. Opłaty mają rosnąć pomimo, że stopy procentowe w Polsce od lat pozostają na rekordowo niskim poziomie.
 • Wyniki banków rosną w zastraszającym tempie

  Wyniki banków rosną w zastraszającym tempie

  Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-maj 2018 r. wyniósł 6,44 mld zł, czyli wzrósł 24,5 proc. rdr - podała Komisja Nadzoru Finansowego. Według wyliczeń PAP Biznes, zysk netto w samym maju wyniósł 1,45 mld zł. W okresie styczeń-maj 2018 roku wynik z tytułu odsetek wzrósł rok do roku o 9,1 proc. do 18,59 mld zł.
 • Papierowa batalia o CEPiK: Komornicy pytają o samochody dłużników

  Papierowa batalia o CEPiK: Komornicy pytają o samochody dłużników

  Rządowi informatycy nie radzą sobie z odpowiadaniem na pytania komorników o samochody, jakie mają dłużnicy.
 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.

Filmy - Bank (114)

 • W banku przyszłości kupisz buty i zamówisz „chińczyka”

  Kupowanie biletów, funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeń, płacenie za buty czy wypożyczenie roweru w 2028 roku będzie w mobilnym banku oczywistością – tak twierdzi ponad 90 proc. uczestników badania #finanseprzyszlosci przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium. Ponad 80 proc. respondentów przewiduje, że będzie zamawiać w aplikacji bankowej jedzenie.
 • Konta bankowe będą blokowane na 3 dni, a nawet na 3 miesiące

  Konta bankowe firm mogą być blokowane na 72 godziny, z przedłużeniem terminu o 3 miesiące. W sytuacji, gdy firma jest podejrzewana o wyłudzanie podatków. A co w sytuacji, gdy jest to rachunek bankowy, na którym mamy też prywatne oszczędności? Albo gdy to jest koniec miesiąca i firma powinna wypłacić pracownikom wynagrodzenia? - Blokowany jest cały rachunek i jest to bardzo duża dolegliwość dla przedsiębiorcy - mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski. W połowie stycznia weszła w życie tzw. ustawa STIR, która daje skarbówce możliwości prześwietlania rachunków bankowych polskich przedsiębiorców.
 • Wydarzenia roku 2017 - Biznes

  Wydarzenia roku 2017 - Biznes.
 • Banki już nie będą chciały ratować polskiego górnictwa

  Polskie górnictwo ma najlepsze wyniki finansowe od kilku lat. Sukces jest jednak pozorny, bo musi spłacić potężne długi wobec banków. A banki na nową ugodę nie będą chciały pójść, po fatalnych poprzednich doświadczeniach.