bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2200)

 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12-15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • NBP: Prawie wszystkie terminale obsługują karty zbliżeniowe

  NBP: Prawie wszystkie terminale obsługują karty zbliżeniowe

  W Polsce niemal wszystkie terminale akceptujące płatności kartami są przystosowane do obsługi kart zbliżeniowych. Na koniec ubiegłego roku, z ogólnej liczby 786,2 tys. terminali, tylko 84 nie posiadały funkcji zbliżeniowej - poinformował Narodowy Bank Polski.
 • Polacy ufają bankom! Nasze pieniądze są bezpieczne?

  Polacy ufają bankom! Nasze pieniądze są bezpieczne?

  87 proc. uczestników dorocznego badania na zlecenie Związków Banku Polskich ufa bankowi, w którym trzyma swoje pieniądze. 75 proc. respondentów jest przekonanych o bezpieczeństwie zdeponowanych w banku pieniędzy - wynika z opublikowanych w czwartek rezultatów badania.
 • Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje w sprawie fuzji

  Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje w sprawie fuzji

  Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje ws. fuzji. Połączenie banków nie wygenerowałaby wystarczających korzyści, które mogłyby zrekompensować ewentualne ryzyka związane z przeprowadzeniem tej operacji, kosztami restrukturyzacji oraz wymogami kapitałowymi - podały w czwartek banki w oświadczeniach.
 • Aktualne stawki wynagrodzeń w bankowości

  Aktualne stawki wynagrodzeń w bankowości

  Branża bankowa w Polsce przechodzi gruntowne przemiany, na które oddziałuje m.in. silna konsolidacja rynku, liczne fuzje i przejęcia, czy pojawiające się nowe regulacje legislacyjne. Niemniejszy wpływ mają również nowoczesne technologie i intensywna cyfryzacja sektora. Na znaczeniu zyskuje bowiem szybkość, mobilność i innowacyjność instytucji, które wypierają tradycyjną, oddziałową obsługę klienta. Zachodzące zmiany dotykają również rynku pracy w tej branży. Ewa Jakubiak, manager zespołu Banking & Finance Services w Michael Page analizuje jakich specjalistów potrzebuje branża i jak kształtują się ich wynagrodzenia.
 • Gdzie dostaniemy kredyt, będąc na umowie śmieciowej?

  Gdzie dostaniemy kredyt, będąc na umowie śmieciowej?

  Banki, udzielając kredytów, dzielą nas na tych, którzy mają umowy o pracę i na tych, którzy mają umowy o dzieło. Tej drugiej grupie jest ciężej dostać kredyt, ale nie jest to nie możliwe. Co trzeba wiedzieć, aby na tzw. umowie śmieciowej dostać kredyt?
 • Świąteczne przelewy warto zrealizować z wyprzedzeniem

  Świąteczne przelewy warto zrealizować z wyprzedzeniem

  W okresie zbliżających się świąt systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir nie będą funkcjonować w trybie standardowym.
 • Polacy finansowymi optymistami - nawet w obliczu wiosennych wyzwań

  Polacy finansowymi optymistami - nawet w obliczu wiosennych wyzwań

  Polacy wchodzą w nową porę roku w świetnych nastrojach. Większość z nas ocenia swoją sytuację finansowa jaką dobrą.
 • 90 lat Banku Pekao z myślą o dalszym rozwoju

  90 lat Banku Pekao z myślą o dalszym rozwoju

  Kilkaset osób w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wzięło udział w sentymentalnej podróży - Bank Pekao obchodzi 90-lecie...
 • Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie w areszcie

  Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie w areszcie

  Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie na razie w areszcie, choć wpłacone zostało za niego 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Sąd wstrzymał zwolnienie na wniosek prokuratury - poinformował we wtorek obrońca aresztowanego mec. Maciej Zaborowski.

Filmy - Bank (124)

 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12–15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 roku

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne.
 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.