bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2194)

 • ZBP - załamanie na rynku kredytów mieszkaniowych

  ZBP - załamanie na rynku kredytów mieszkaniowych

  Związek Banków Polskich prognozuje, że w 2019 roku wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych spadnie do 45-50 mld zł z poziomu około 53-54 mld zł szacowanego na 2018 rok, co było wynikiem rekordowym - poinformował PAP Biznes Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości ZBP.
 • Zarobki w bankach centralnych są zróżnicowane

  Zarobki w bankach centralnych są zróżnicowane

  Zarobki osób zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach w bankach centralnych państw europejskich i USA są bardzo zróżnicowane, ale na ogół jawne. Największe są w Szwajcarii, a najniższe na Litwie, różniąc się od siebie ponad osiem razy.
 • Santander Bank zwolni 1,4 tys. pracowników

  Santander Bank zwolni 1,4 tys. pracowników

  Santander zamierza zwolnić 1,4 tys. pracowników do końca 2019 roku. To około 11 proc. wszystkich zatrudnionych.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 r.

  Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 r.

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

  PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

  PKO Bank Polski zakończył 2018 rok jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dla banku był rekordowy.
 • Zatrzymano dziesięciu pracowników banku podejrzanych o pranie pieniędzy w Estonii

  Zatrzymano dziesięciu pracowników banku podejrzanych o pranie pieniędzy w Estonii

  Afera finansowa w Estonii. Tamtejsza prokuratura zatrzymała dziesięciu pracowników jednego z banków. Są podejrzewani o pranie pieniędzy; chodzi o 300 milionów euro.
 • Chatbot pomoże w bankowych płatnościach

  Chatbot pomoże w bankowych płatnościach

  Aplikacja bankowa Millennium wykona operację, którą jej zlecimy wypowiadając życzenie. Automatyczny asystent będzie wiedział o co nam chodzi dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania mowy i intencji. Odpowie na pytania, a w razie potrzeby dopyta o szczegóły.
 • mBank wprowadza nowy sposób identyfikacji klienta

  mBank wprowadza nowy sposób identyfikacji klienta

  mBank udostępnia nowe narzędzie do weryfikacji klienta, oparte na biometrii behawioralnej czyli badaniu sposobu korzystania z komputera, na przykład uderzania w klawiaturę i szybkości wprowadzania liczb i liter.
 • "Rzeczpospolita": dziurawa kontrola KNF

  "Rzeczpospolita": dziurawa kontrola KNF

  Banki w kryzysie mieli nadzorować politolodzy, historycy i inżynierowie - wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, o którym pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
 • Obawy o wzrost inflacji zmienią nasze myślenie o oszczędzaniu

  Obawy o wzrost inflacji zmienią nasze myślenie o oszczędzaniu

  70 proc. Polaków ma oszczędności, a problemy finansowe ma 35 proc. Jeszcze przed kilku laty problemy finansowe miała połowa Polaków.

Filmy - Bank (123)

 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 roku

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne.
 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.
 • Jeden z największych banków na świecie uruchamia w Polsce globalne centrum usług

  Blisko 750 pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić w Polsce Standard Chartered, jedna z największych instytucji bankowych na świecie, która w tym roku weszła na polski rynek. Brytyjski bank utworzył w Warszawie jedyne globalne centrum usług zlokalizowane poza Azją. Będzie świadczyć usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości finansowej oraz HR.