bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) , bank

Artykuły - Bank (24162)

Filmy - Bank (123)

 • PKO BP stawia na sprzedaż przez kanały zdalne

  PKO Bank Polski jest w trakcie realizacji strategii PKO Bank Przyszłości, a pandemia wręcz przyspieszyła cyfryzację wielu zaplanowanych procesów. Już dziś niektóre produkty są sprzedawane przez bank w 60-70 proc. w kanałach zdalnych, a co trzecia rozmowa z klientem banku jest obsługiwana przez sztuczną inteligencję – podkreśla w rozmowie z Interią Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii PKO Banku Polskiego.
 • Banki w Polsce wciąż zarabiają, ale ich sytuacja się pogarsza. Sektor czekają kolejne regulacje

  W ostatnich latach banki w Polsce łącznie zarabiają 12–15 mld zł. Najlepiej radzą sobie największe grupy, natomiast średnie instytucje borykają się z problemami. Na ich niekorzyść działają niskie stopy procentowe, a także regulacyjne obciążenia, takie jak choćby składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zdaniem Krzysztofa Kalickiego, byłego prezesa Deutsche Banku, sytuacja finansowa branży się pogarsza.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 roku

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Bezpiecznie jak w banku. Zobacz, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  Choć banki i SKOK-i działające w Polsce zasadniczo są instytucjami stabilnymi, zawsze jest ryzyko, że któraś z nich będzie miała problemy i upadnie. Na szczęście pieniądze klientów ulokowane na rachunkach w podmiotach objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) są bezpieczne.