Bangladesz

Artykuły - Bangladesz (100)

 • Ta inwestycja zagraża życiu milionów. Chiny nie widzą żadnego problemu

  Ta inwestycja zagraża życiu milionów. Chiny nie widzą żadnego problemu

  Na rzece Yarlung Zangbo, znanej bardziej jako Brahmaputra, powstanie olbrzymia konstrukcja, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Mowa o tamie, która ma zostać wybudowana na terenie Tybetańskiego Okręgu Autonomicznego w Chinach. W rozpoczynającym się w tym roku XIV Planie Pięcioletnim została wpisana poza tamą także budowa elektrowni wodnej, która przebije trzykrotnie swoją mocą dotychczasową rekordzistkę, również chińską, elektrownię na Tamie Trzech Przełomów.
 • Bangladesz. Część zakładów odzieżowych wznowiła produkcję

  Bangladesz. Część zakładów odzieżowych wznowiła produkcję

  Rząd Bangladeszu zezwolił w poniedziałek na wznowienie produkcji w zakładach odzieżowych, które przerwały działalność na czas epidemii. Otwarto blisko połowę fabryk. Przed tymi, które jeszcze są zamknięte, protestowali robotnicy domagający się zaległych wypłat.
 • W Bangladeszu do kurkumy dodawany jest ołów

  W Bangladeszu do kurkumy dodawany jest ołów

  Poza niezwykłym smakiem, kurkuma jest postrzegana jako cudowna roślina, którą można stosować w leczeniu wielu schorzeń. Z Bangladeszu docierają jednak alarmujące doniesienia, gdyż okazuje się, że wielu producentów w kraju, gdzie zbierana jest na przyprawa, regularnie faszeruje kurkumę ołowiem w celu zintensyfikowania jej jasnożółtej barwy.
 • Bangladesz: Krwawe starcia policji z islamistami

  Bangladesz: Krwawe starcia policji z islamistami

  Co najmniej cztery osoby, w tym jeden policjant, zginęły w sobotę w starciu sił porządkowych i wojska z islamistami w Śrihat (Sylhet) w północno-wschodniej części kraju. Islamiści zdetonowali dwa ładunki wybuchowe w reakcji na blokadę dzielnicy przez policję.
 • Zagraniczne firmy ograniczają działania w Bangladeszu

  Zagraniczne firmy ograniczają działania w Bangladeszu

  Zagraniczne firmy ograniczają swoje działania w Bangladeszu, gdzie kilka dni temu doszło do ataku na popularną wśród obcokrajowców restaurację. Zginęło tam 20 osób. W Bangladeszu swoje fabryki ma m.in. wiele koncernów odzieżowych.
 • Za zamachem w Dhace stoi Dżamatul Mudżahedin Bangladesz

  Za zamachem w Dhace stoi Dżamatul Mudżahedin Bangladesz

  ​Za atak na restaurację w stolicy Bangladeszu, Dhace, jest odpowiedzialna organizacja Dżamatul Mudżahedin Bangladesz - poinformował szef resortu spraw wewnętrznych tego kraju Asaduzzaman Khan. Jak dodał, ugrupowanie to nie ma powiązań z tak zwanym Państwem Islamskim, które według wcześniejszych informacji miało stać za zamachem.
 • Franklin Templeton stawia na rynki wschodzące

  Franklin Templeton stawia na rynki wschodzące

  Carlos Hardenberg, wiceprezes Templeton Emerging Markets Group, uważa, że nowe rynki wschodzące mają duże możliwości dalszego rozwoju - osiągają generalnie wyższe stopy wzrostu niż większe rynki wschodzące, mają mniejszy udział inwestycji zagranicznych i są mniej zbadane przez inwestorów.
 • Atak na włoskiego księdza w Bangladeszu

  Atak na włoskiego księdza w Bangladeszu

  Włoski ksiądz został postrzelony na północy Bangladeszu przez niezidentyfikowanych, uzbrojonych napastników. Kapłan walczy o życie - informuje "The Guardian".
 • Bangladesz: Rosjanie wybudują pierwszą elektrownię atomową

  Bangladesz: Rosjanie wybudują pierwszą elektrownię atomową

  Rosjanie wybudują za 13,5 miliarda dolarów pierwszą elektrownię atomową w Bangladeszu.
 • Wały przeciwpowodziowe zagrożeniem dla Bangladeszu

  Wały przeciwpowodziowe zagrożeniem dla Bangladeszu

  Władze Bangladeszu rozpoczynają projekt rozbudowy 600 km nadmorskich wałów przeciwpowodziowych, które mają zminimalizować szkody powodowane przez zmiany klimatyczne kraju. Okazuje się jednak, że ta inicjatywa może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Filmy - Bangladesz (1)

 • "Chwała dziwkom"

  Trzy kraje, trzy języki, trzy religie i jedna, najstarsza profesja świata - prostytucja. Dokumentalny film pokazuje jej oblicza w Tajlandii, Bangladeszu i Meksyku.